مدیریت

تحصیل در دانشگاه غیرحضوری

اين پيام براي شماست

دانشگاه پيام نور هم به‌دليل برگزاري كلاس‌هاي نيمه‌حضوري مي‌تواند راه مناسب ديگري براي ادامه تحصيل شما شاغلان باشد. در حال حاضر، دانشگاه پيام‌نور در ۲ مقطع كار‌شناسي و كار‌شناسي‌ارشد و از طريق آزمون سراسري اقدام به پذيرش دانشجو مي‌كند. نكته جالب درباره دانشگاه پيام نور اين است كه شما همزمان مي‌توانيد ۲ رشته را در اين دانشگاه انتخاب كرده و بخوانيد اما رشته دوم بايد عنوان فراگير پيام نور را داشته باشد.

نظام آموزشي اين دانشگاه براساس روش حضوري و معمول نيست و بحث آموزش بر محوريت كتاب و دانشجو تعريف شده است.

با اين حال، دانشگاه،كلاس‌هاي رفع اشكال حضوري را در زمان‌هاي تعيين‌شده براي همه رشته‌ها برپا مي‌كند. حضور در اين كلاس‌ها بعضا مي‌تواندتا ۶ نمره فعاليت كلاسي را هم نصيب دانشجو‌ها كند.

البته دانشجويان بايد در درس‌هايي كه واحد آزمايشگاهي و عملي دارند حضور داشته باشند تا حذف نشوند. كلاس‌هاي نيمه‌حضوري اين دانشگاه هم معمولا در روزهاي پاياني هفته برگزار مي‌شود تا تداخلي با برنامه كاري دانشجو‌يان نداشته باشد.

اگر مي‌خواهيد در دانشگاه پيام نور ثبت‌نام كنيد، پس از دريافت دفترچه مي‌توانيد به بخش ثبت‌نام اين واحد‌ها برويد و گروه درسي خود را انتخاب كنيد. هم‌اكنون دانشگاه پيام نور در تمامي رشته‌ها، به استثناي رشته‌هاي علوم‌پزشكي دانشجو مي‌پذيرد.

مدرك تحصيلي اين دانشگاه براي ادامه تحصيل در مقاطع بالا‌تر در داخل و خارج از كشور كاملا معتبر و از سوي وزارت علوم و تحقيقات تأييد شده است. آزمون پايان ترم به‌صورت حضوري برگزار مي‌شود و بسته به نوع درس، سؤال‌ها به‌صورت تستي يا تشريحي مي‌آيد. شهريه‌هاي اين دانشگاه براساس نوع ناحيه‌بندي متغير است.

چطوري قبول بشم؟

هر چند قبول شدن در دانشگاه‌هاي پيام نور، مجازي، فراگير پيام نور و علمي- كاربردي نسبت به دانشگاه‌هاي روزانه و شبانه راحت‌تر است اما براي اينكه عنوان دانشجو را در مقاطع بالا‌تر، از آن خود كنيد و بتوانيد تحصيلات‌تان را به اتمام برسانيد بهتر است با برخي از شيوه‌هاي درس خواندن ويژه شاغل‌ها آشنا شويد.

برای آشنایی بیشتر با دانشگاه غیرحضوری از مشاوران برتر کمک بگیرید.

مدیریت

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋