🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۷ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

شهروندان هر کشوری ملزم به رعایت قوانین آن کشور هستند

امام جمعه اصفهان گفت:شهروندان هر کشور ملزم به رعایت قوانین کشور خود هستند در همین خصوص کشور ایران کشوری اسلامی است و شهروندانش ملزم به رعایت قوانین اسلامی هستند.

به گزارش گروه استان های اخبار  از اصفهان ،به نقل پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام جمعه اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان اظهار کرد: یکی از واجبات مهم اسلامی امر به معروف و نهی از منکر است و بر اساس روایات همه واجبات با برقراری امر به معروف و نهی از منکر میسر می‌شود که در کشور ما از اهمیت قابل قبولی برخوردار نیست.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: امر به معروف همگانی است و همه موظف هستند مراقب یکدیگر باشند چراکه در این صورت است که یک جامعه موفق خواهد بود و به بیانی دیگر دستورالعمل‌های امر به معروف و نهی از منکر تنها مربوط به یک ارگان خاص نیست.

نماینده، ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به تاریخچه امر به معروف و نهی از منکر در جمهوری اسلامی ایران گفت: سالیانی است ستادی بنام ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در هر استان ایجاد شده که اعضای آن ستاد، مسؤولان استانی هستند و در جلسات این ستاد به ارائه گزارش‌ها در خصوص کاستی‌ها و اقدامات انجام شده در خصوص احیای امر به معروف و نهی از منکر می‌پردازند تا با رسیدن به یک اجماع نظر قوانین اجرایی قابل قبولی را مصوب کنند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه در تمامی دنیا اجرای قانون نیاز به قدرت دارد تصریح کرد: شهروندان هر کشور ملزم به رعایت قوانین کشور خود هستند در همین خصوص کشور ایران کشوری اسلامی است و شهروندانش ملزم به رعایت قوانین اسلامی هستند، گفته می‌شود که عمل به قوانین اسلامی در ایران نیاز به اقدامات فرهنگی دارد، اما این صحبت تنها یک توجیه است و باید گفت رعایت قوانین اسلامی نیاز به کار فرهنگی ندارد بلکه قانونی است مانند دیگر قوانین موجود که باید به مرحله اجرا در بیاید، ولی با این حال ما نیز به فرهنگ‌سازی تأکید داریم.

نماینده، ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: همان‌طور که در امر سلامت پایبند به دستورات پزشکان و خبرگان در این امر هستیم در انجام امور دینی هم باید پایبند قوانین اسلام، قرآن، امامان و فق‌ها باشیم چرا که انجام این امور سلامت معنوی و موفقیت راهبردی یک جامعه را تضمین می‌کند.


مشکلات فرهنگی کشور ریشه در اختلافات مسؤولان دارد


در ادامه جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، علی اصفهانی دادستان اصفهان اظهار کرد: در مسأله ویروس‌کرونا شاهد بودیم بالاترین مرجع دینی کشور یعنی رهبر معظم انقلاب، فرمودند ما مطیع نظر کارشناسان هستیم و از خبرگان زمینه پزشکی و سلامت جامعه تبعیت می‌کنیم، این فرمایش رهبری سبب شد که اگر شخصی خلاف مصوبات ستاد کرونا رفتار می‌کرد، توسط مردم تنبیه می‌شد که چرا زبان به صحبت‌های غیرتخصصی می‌چرخاند، اما همواره در مسائل دینی و شرعی کشور مشاهده می‌کنیم که هر شخصی برای خود نظری دارد و هر فرد یک کارشناس امور شرعی است، این امر مشکلات را در کشور ما افزایش داده و باید گفت چالش‌ها و مشکلات در مسائل فرهنگی کشور ما ریشه در اختلاف‌نظر‌ها میان مسئولان کشور است و تا زمانی که اختلافات نظر در رأس امور را حل نکنیم نمی‌توانیم شاهد پیشرفت در امور باشیم.

او تأکید کرد: در بحث سگ گردانی، دوچرخه‌سواری بانوان و بدحجابی باید روند جدی‌تری را دنبال کنیم و به ادارات مرتبط اعلام کنیم این مسائل را به طور ویژه بررسی کنند چراکه این اعمال با قوانین در ایران اسلامی منافات دارد و اذهان عمومی را دچار تشویش و تهاجم فرهنگی می‌کند.

 

اهمیت به امر به معروف و نهی منکر، از جدی گرفتن کرونا بیشتر نباشد کمتر نیست


همچنین سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: در جریان شیوع ویروس کرونا در استان اصفهان شاهد جلسات یک روز در میان بودیم که در آن قوانینی مبتنی بر مبارزه با این ویروس مصوب می‌شد و از همه با اهمیت‌تر اجرا شدن این مصوبات بود که با تمامی متخلفان و نادیده گیران ویروس منحوس کرونا برخورد‌های جدی انجام می‌گرفت و این اقدامات بود که سبب کنترل ویروس کرونا در استان شد، اما در ارتباط با مسائل شرعی و اسلامی شاهد هستیم، آن‌طور که باید و شاید جدی گرفته نمی‌شوند که این مهم جای سؤال از عالی‌رتبه‌ترین مقام استان دارد.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) تصریح کرد: در امر مدیریت شهری باید به یک اجماع نظر دست پیدا کنیم و شهرداری اصفهان لازم است یک چهارچوب و پروتکل تعیین کند و برای جلوگیری از صورت نپذیرفتن مجدد برخی از ناهنجاری‌ها اقدام مناسب انجام نماید.

او خاطرنشان کرد: در بسیاری از موارد شاهد اجرای صحیح و کارآمد قوانین هستیم که این امر نشان می‌دهد مسؤولان مربوطه اگر بخواهند می‌توانند قانون را به خوبی به مرحله اجرا برسانند و نکته مهم این است که نباید بگذاریم ناهنجاری در جامعه به یک هنجار بدل شوند.

در پایان سردار محمدرضا میرحیدری تصریح کرد: تا وحدت رویه در زمینه امر به معروف و نهی از منکر نداشته باشیم نمی‌توانیم کاری را به درستی پیش ببریم چراکه با وحدت و تدبیر است که می‌توانیم شاهد انجام امور کارآمد باشیم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در انجام امور نباید یکدیگر را خنثی کنیم و در مجامع با تقسیم کار است که می‌توانیم جلو برنده اهداف باشیم.

در حاشیه این جلسه حجت‌الاسلام عبداللهی‌نژاد از برخی مصوبات این جلسه خبر داد و افزود: مهم‌ترین مصوبه این جلسه تشکیل و راه‌اندازی شعبه ویژه مبارزه با مفاسد اجتماعی بود که هم در دادسرا و هم در دادگاه راه‌اندازی و مفاسد اجتماعی در این شعبه بررسی شود.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: یکی از موضوعاتی که در این جلسه بحث شد موضوع دوچرخه‌سواری بانوان بود که مصوب شد باغ‌های بانوان، مراکز تفریحی و ورزشی برای بانوان توسعه و مراکز موجود نیز جهت استفاده بیشتر و بهتر بانوان به ویژه دوچرخه‌سواری و ورزش توسعه پیدا کند.

م

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋