🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۹ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

بیش از ۵۲۰۰ سوادآموز در حال یادگیری هستند

فرماندار کرمانشاه گفت: ۹۷.۲ درصد افراد ۱۰ تا ۴۹ ساله شهرستان کرمانشاه باسواد هستند.

به گزارش  گروه استان های  اخبار  از کرمانشاه ؛ فضل الله رنجبر امروز (۲۰ خرداد) در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان کرمانشاه، ریشه‌کن شدن بی‌سوادی را از تاکیدات مقام معظم رهبری برشمرد و پرداختن به آن را در راستای توسعه هرچه‌بیشتر جامعه حائز اهمیت دانست.

رنجبر ریشه‌کن شدن بی‌سوادی را در گروی استفاده از امکانات و ظرفیت‌های موجود دانست و خواستار ورود تمام ادارات و مسئولانی که می‌توانند در پشتیبانی از سواد آموزی نقش داشته باشند، برای رسیدن به اهداف مورد نظر شد.

فرماندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه بخشداران، شورا‌های بخش، دهیاران می‌توانند نقش عمده‌ای در پشتیبانی از سواد آموزی داشته باشند، خواستار برنامه‌ریزی در این خصوص شد.

او با اشاره به اهمیت برنامه ریزی برای سوادآموزی افراد بی سواد شهرستان کرمانشاه از طریق اصناف، گفت: باید هر صنفی افراد بی سواد خود را برای آموزش پای کار بیاورد.

او سپس با تاکید بر اهمیت راه اندازی مراکز یادگیری محلی جدید برای ریشه کنی بی سوادی در حوزه شهرستان کرمانشاه، گفت: اگر بتوانیم چهار مرکز یادگیری محلی را در بخش‌های ماهیدشت، بیلوار، کوزران و فیروزآباد ایجاد کنیم، می‌توانیم در کاهش آمار بی سوادی در بخش‌های حوزه شهرستان کرمانشاه گام‌های خوبی برداریم.

فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۵۲۰۰ سوادآموز در شهرستان کرمانشاه در حال یادگیری هستند، گفت: ۳۵۳ آموزش دهنده عهده‌دار کار سوادآموزی به این افراد هستند که تلاش کرده اند حتی در دوران کرونا هم آموزش‌های خود را استمرار دهند.

رنجبر در ادامه با اشاره به ضرورت ضدعفونی مستمر حوزه‌های امتحانی برای مقابله با شیوع کرونا، گفت: این اقدام می‌تواند در اطمینان خاطر دادن به دانش آموزان و خانواده هایشان در این شرایط کرونایی نقش مهمی داشته باشد.
انتهای  پیام/ز

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋