🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۷ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

ر اه اندازی پایگاه اطلاع رسانی قوانین در کشور خلا قانونی در عین تعدد قوانین در کشور

معاون تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری از راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی قوانین در کشور خبر داد.

به گزارش  گروه استان های اخبار  از گرگان ،  مهدی مهدی زاده معاون تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در نشست هم‌اندیشی مدیریت تورم قوانین و مقررات در دستگاه‌های اجرایی در جمع مدیران گلستان گفت: در کشور ۱۲ هزار قانون و بیش از صد‌ها هزار مقرره داریم، اما با این وجود یا قوانین بد نوشته شده و یا دارای ابهام هستند.

 

مهدی مهدی زاده، از راه‌اندازی پایگاه اطلاع‌رسانی قوانین و مقررات کشور به منظور تسهیل در دسترسی به قوانین حوزه‌های مختلف خبر داد و افزود: تمام قوانین و مقررات، کلیات و تک تک اجزای آن در قالب ۹۱ موضوع دسته‌بندی شده است.


مهدی زاده در ادامه با بیان این که باوجود تعدد قوانین هنوز در برخی حوزه‌ها خلا‌های قانونی داریم و این تورم به نقض قانون منجر می‌شود افزود: در برخی زمینه‌ها از جمله زمین و اراضی ۸۰۰ قانون و ۵ هزار مقرره، در خصوص اوقاف و وقف بیش از هزار قانون و هزار و ۸۰۰ مقرره، در زمینه مالیات هزار و ۲۰۰ قانون و دو هزار مقرره و در واردات و صادرات هزار قانون و ۱۰ هزار مقرره داریم.

 

او با اشاره به اینکه در استخدام کشوری سه هزار قانون و ۱۸ هزار مقرره داریم، افزود: با وجود این حجم از قوانین و مقررات که گا‌ها دست و پاگیر هم هستند، اما روز به روز مراجع وضع قوانین و خروجی آن‌ها بیشتر می‌شوند.

 

مهدی زاده با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مشکل ما عدم دسترسی لازم به قوانین و مقررات است، گفت: شاید برخی آمار و ارقام به خودی خود دلیلی بر بیماری نظام حقوقی ما نباشد، اما هنوز هم در برخی زمینه‌ها با خلا‌های قانونی مواجه هستیم.

 

وی گفت: مشکلاتی که در زمینه قوانین و مقررات وجود دارد سبب شده قانون که هدایتگر رفتار‌های مجریان و مردم است عملاً به زنجیری بر دست و پای آنان تبدیل شود.

 

مهدی زاده با اشاره به اینکه تورم قوانین و مقررات در دستگاه‌های اجرایی در نهایت به نقض قانون منجر می‌شود، تاکید کرد: تنها راهکار جدی و اساسی برای مقابله با تورم، تنقیح قوانین و مقررات است.


فا


تدوین ۱۲ هزار قانون در کشور

 

منبع : تسنیم

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋