🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۷ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

اصلاح قوانین، راهکار افزایش مشارکت زنان

عضو کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای شهر اصفهان بازنگری در قوانین موجود را از عوامل افزایش مشارکت زنان در صحنه‌های گوناگون اقتصادی، اجتماعی و سیاسی دانست.

فریده روشن عضو کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای شهر اصفهان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های اخبار  از اصفهان ، بازنگری در قوانین موجود را از عوامل افزایش مشارکت زنان دانست و گفت: آموزش مطلوب می‌تواند تأثیر منفی بسیاری از عوامل ساختاری بر مشارکت زنان در صحنه‌های گوناگون اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را کاهش دهد.


او اظهار داشت: زنان می‌توانند کارآفرین باشند، کسب و کار ایجاد کنند و باعث بهبود کیفیت زندگی در خانواده و جامعه شوند. نقش زنان در تحقق توسعه پایدار را کسی نمی‌تواند انکار کند، اما موانعی بر سر راه فعالیت آن‌ها و مشارکت زنان وجود دارد که می‌تواند گاهی آن‌ها را در راه فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی دلسرد کند.


عضو کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای شهر اصفهان افزود: فقدان ایفای نقش در مدیریت اجرایی و در سیاست‌گذاری، تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی‌ها یکی از این موانع است، اما برخلاف گذشته، امروز زنان در این حوزه‌ها بیشتر حضور دارند.


فریده روشن ادامه داد: وجود اندیشه و باور‌های نادرست و کلیشه‌های جنسیتی از دیگر موانع حضور فعال زنان در اجتماع است و این باور‌ها آنقدر پررنگ شده که گاهی خود زنان این کلیشه‌ها را باور کرده‌اند.


او نگاه منفی زنان به خود و عدم اعتماد به نفس را باعث خودداری آن‌ها از بر عهده گرفتن پست‌های مدیریتی در حوزه شهری در اصفهان دانست و تصریح کرد: زنان در تدوین قوانین مربوط به زنان و خانواده نقش کمتری دارند و این هم یکی از عوامل کمرنگ شدن انگیزه زنان برای مشارکت‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی شده است.


عضو کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای شهر اصفهان بیان کرد: مشارکت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی زنان در جامعه به معنای فراموش کردن نقش آن‌ها در خانواده نیست و این فعالیت‌ها نافی نقش همسر بودن و مادر بودن نیست.


او بازنگری در قوانین موجود را از عوامل افزایش مشارکت زنان دانست و گفت: آموزش مطلوب می‌تواند تأثیر منفی بسیاری از عوامل ساختاری بر مشارکت زنان در صحنه‌های گوناگون اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را کاهش دهد و خوشبختانه امروزه شمار زنان تحصیل‌کرده بسیار زیاد است، اما دختران و زنان به آموزش‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی هم نیاز دارند.


روشن افزود: شورای شهر اصفهان مصوبه‌ای برای توسعه کارآفرینی داشت و مراکز فرهنگی شهرداری به‌خصوص خانه جوان اقدام به برگزاری دوره‌های آموزش کارآفرینی با عنوان توان هفت کرد که تاکنون ۵۰ هزار نفر ساعت دوره آموزشی برگزار کرده و هدف، رسیدن به ۱۰۰ هزار نفر ساعت آموزش است.


او نبود اعتماد به نفس را چالش بزرگی برای پیشرفت زنان دانست و ادامه داد: زنان بسیار توانمند و شایسته‌ای داریم، اما به دلیل وجود این ضعف هنوز نتوانسته‌ایم از حضور آن‌ها در بخش‌های گوناگون بهره‌مند شویم.


عضو کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای شهر اصفهان بیان کرد: شورای شهر در بودجه سال ۹۹ ایجاد مرکز مهارت‌افزایی و توان‌افزایی زنان و مرکز مادر و کودک را در دستور کار قرار داده است که امیدوارم بتوانیم بستر مناسبی برای فعالیت بیشتر زنان شهر اصفهان ایجاد کنیم.

 

انتهای/ی

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋