🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۳ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

فیصل مقداد: دولت ترکیه نه به توافق سوچی احترام می گذارد و نه به کنفرانس مسکو

معاون وزیر خارجه سوریه با اعلام اینکه مردم سوریه بازگشایی جاده حلب به دمشق را جشن می‌گیرد افزود گروه‌های تروریستی سوریه با آن‌ها می‌جنگد، مورد حمایت ترکیه هستند.

فیصل المقداد
به گزارش گروه بین‌الملل اخبار ، فیصل المقداد، معاون وزیر خارجه سوریه اعلام کرد: «ملت سوریه امروز بازگشایی جاده حلب به دمشق را که از سال‌ها پیش بسته شده بود جشن می‌گیرد. هموطنان ما در جولان اشغالی امروز تاکید می‌کنند که سوری هستند و به وطن و سرزمین خود متعهد اند.»

فیصل المقداد گفت: «ملت ما برای از بین بردن معامله قرن و تمام توطئه‌هایی که علیه امت عربی طراحی می‌شود مبارزه خواهند کرد. سوریه درگیر جنگی است که کشور‌های غربی با حمایت گروه‌های تروریستی بر آن تحمیل کرده اند.»

معاون وزیر خارجه سوریه افزود: «ترکیه مرز‌های خود را مقابل ده‌ها هزار تروریست باز و آن‌ها را به سوریه وارد کرد. گروه‌های تروریستی که ما اکنون با آن‌ها در حال جنگ هستیم مورد حمایت ترکیه هستند.»

معاون وزیر خارجه سوریه با بیان اینکه اردوغان در جنگ علیه سوریه دست دارد و اکنون برای همین جنگ به لیبی رفته است، اعلام کرد: «دولت ترکیه نه به توافق سوچی احترام می‌گذارد و نه به کنفرانس سوری ترکی در مسکو.»

فیصل مقدا با تاکید بر اینکه مقاومت مقابل گروه‌های تروریستی و اشغالگران ترکیه و آمریکا حق سوریه است، افزود: «اردوغان همانطور که نفس می‌کشد، دروغ می‌گوید. در دنیا دولتی احمق‌تر از دولت ترکیه وجود ندارد. ترکیه همچنان عضو ناتوست و فقط در مورد برخی جزئیات با آمریکا اختلاف دارد.»

فیصل مقداد گفت: «دولت ترکیه با به این فکر کند که هرگونه تضعیف دولت سوریه خود ترکیه را هم درگیر خواهد کرد. اردوغان فکر می‌کرد که جنگ علیه سوریه چند روزه تمام می‌شود و علیه مردم سوریه و ترکیه مرتکب جنایت شد.»

معاون وزیر خارجه سوریه گفت: «امیدوار بودیم عرب‌ها علیه یکدیگر توطئه نکنند و دیگری را تضعیف نکنند. از عرب‌ها می‌خواهیم تا بفهمند که ۹ سال جنگ علیه سوریه هیچ تغییری در موضع آن ایجاد نکرده است. هربار برخی از عرب‌ها در یک مسئله معینی هوشیار می‌شوند، با سیلی آمریکا مواجه می‌شوند.»

معاون وزیر خارجه سوریه با تاکید بر این که روابط اصلی این کشور با جهان عرب برقرار است، گفت: «هرچند برخی رژیم‌ها ما را تنها گذاشته اند. پس از دستاورد‌های اخیر ارتش سوریه وارد مرحله نظامی جدیدی شده ایم. ترکیه اکنون دشمن سوریه است؛ خاک ما را اشغال کرده و تروریست‌ها را وارد کشور ما می‌کند.»

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋