🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۷ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

معضلات جدی قالیشویی ها از نگاه مشتری و صاحب شغل مراقب کلاهبرداران تلفنی باشید

این روز‌ها جنب و جوش خانواده‌ها برای تمییز کردن خانه و فرش‌ها بیش از پیش پرنگ‌تر می‌شود البته هستند افرادی که از این موقعیت سواستفاده می‌کنند.

به گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی اخبار ، در سال‌هایی نه چندان دور، از هفته‌ها قبل از آغاز سال نو در گذر از هر کوچه و معبر یا حیاط خانه‌ای، مردان و زنان یا کودکانی را می‌دیدید که فرش یا فرش‌هایی را در کوچه پهن کرده و با ابزار‌هایی نه چندان تخصصی از پارو و کاسه و برس گرفته به جان فرش افتاده و تلاش می‌کردند گرد و خاک یک ساله را از فرش‌های دستباف و ماشینی بگیرند.

در روز‌های پایانی سال، بازار داغ قالیشویی و تکاپوی و تردد وانت‌هایی با فرش‌های لول در سطح شهر به چشم می‌خورد. وانت‌های مملو از فرش برای ارائه خدمات قالیشویی به سرعت خود را به مقصد می‌رسانند تا بتوانند شستشوی فرش را به موقع انجام دهند.
افزایش قیمتی برای قالیشویی نداریم.

معضلات جدی قالیشویی ها از نگاه مشتری و صاحب شغل/

بازار قالیشویی در رکود است

حمید محمدی رئیس اتحادیه قالیشویان در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی اخبار ، درباره وضعیت بازار قالیشویی باتوجه به روز‌های پایانی سال اظهار کرد: باتوجه به روز‌های پایانی سال، ما افزایش قیمتی برای قالیشویی نداریم.

رئیس اتحادیه قالیشویان با اشاره به اینکه هم اکنون در بازار رکود است تصریح کرد: متاسفانه با شروع حجم کاری در روز‌های پایانی سال، قالیشویی‌های غیرمجاز پیش از پیش بیشتر به چشم می‌خورند.

معضلات جدی قالیشویی ها از نگاه مشتری و صاحب شغل/

محمدی در ادامه از مردم درخواست کرد که حتما به خود سایت اتحادیه‌ها برای شسشتشوی فرش‌های خود اقدام کنند چرا که در این بین، هستند قالیشویی‌های غیرمجاز که ممکن است هم به فرش‌های آن‌ها آسیب و سرقت بزنند؛ و اتحادیه‌ها مسئول آن‌ها نیستند.

رئیس اتحادیه قالیشویان در ادامه از قیمت فرش‌ها در بازار خبرداد و گفت: فرش ماشینی (متری) ۱۰ هزار تومان، موکت معمولی (متری) ۳ هزار و ۶۰۰ تومان، موکت پزدار (متری) ۴۶۰۰ تومان، فرش دستبافت و معمولی (متری) ۱۷ هزار تومان، فرش دستبافت کرم اعلا (متری) ۲۴ هزار تومان، گل ابریشم (متری) ۴۵ هزار تومان، که البته هر کدام از آنها، ۱۵۰۰ تومان کاور و متری ۵۰۰ تومان حق ایاب و ذهاب دارند.

محمدی با بیان اینکه تعداد واحد‌های غیرمجاز در این صنف در تهران به وفور دیده می‌شود اظهار کرد: این در حالی است که هم اکنون ۳۰۰ تا ۳۵۰ واحد رسمی در تهران مشغول فعالیت اند.

رئیس اتحادیه قالیشویان در پاسخ به این پرسش که وضعیت قالیشویی نسبت به سال گذشته، ۳۰ درصد کاهش کاری داشتیم.

محمدی از مردم خواست که افراد در صورت مشاهده تخلف می‌توانند با شماره تلفن ۶۶۸۸۱۱۴۳ تماس بگیرند.

قالیشویی غیرمجاز بسیار زیاد است

یکی از قالیشویان در غرب تهران در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی اخبار ، در این باره گفت: باتوجه به روز‌های پایانی سال، جنب و جوش ما بسیار زیاد است، اما متاسفانه تعداد قالیشویی‌های غیرمجاز بسیار زیاد است که امیدواریم اتحادیه‌ها فکری به حال آن‌ها انجام دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که شما افزایش قیمتی برای قالیشویی‌های خود داشته اید یا خیر؟ تصریح کرد: هم اکنون قیمت‌های ما همانند سال گذشته است و ممکن است درصد کمی افزایش قیمت داشته باشیم.

وی در ادامه گفت: هر ساله تعداد مراجعه به قالیشویی زیاد است چرا که بر حسب یک رسم دیرینه همه مردم در روز‌های پایانی سال، اقدام به شستشوی خانه‌های خود می‌کنند.

به گفته وی، امیدواریم که همین جنب و جوش هم در طول سال باشد.

متاسفانه فرش‌ها در روز موعد تحویل نمی‌دهند

یکی از این مشتریان که دل خوشی از قالیشویی نداشت در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی اخبار ، در این باره گفت: متاسفانه دیده شده که بسیاری از قالیشویان، فرش‌ها را در روز موعد، تحویل نمی‌دهند.

وی گفت: زمانی که فرش‌ها را به قالیشویی تحویل می‌دهیم متاسفانه به فرش‌ها آسیب می‌زنند و حتی دیده شده که فرش‌ها را نشسته پس میفرستند که البته این موضوع را به گوش رئیس اتحادیه قالیشویی رساندیم و گفتند که برخورد جدی با این نوع قالیشویی‌ها خواهد شد.

وی در ادامه گفت: متاسفانه هم اکنون فرهنگ سازی در زمینه خدمات قالیشویی در کشور صورت نپذیرفته به همین دلیل، مردم اطمیان لازم را در خصوص تبلیغات گسترده‌ای که در این امر انجام می‌شود را ندارند.

زمانی که افراد برای تمییز کردن فرش‌های خود اقدام می‌کنند حتما به اتحادیه‌های مجاز دار مراجعه کنند چرا که در صورت بروز مشکل خوده اتحادیه‌ها نمی‌توانند پاسخگو باشد.

رسیدگی به واحدهای غیرمجاز بیشتر شود

یکی از دیگر مشتریان که رضایت کاملی در این زمینه داشت در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی اخبار ، در این باره گفت: زمانی که فرش خود را به قالیشویی تحویل می دهم در زمان مقرر فرش خود را تحویل می گیرم و اگر افزایش قیمتی برای فرش های خود داشته باشند اعتراضی به آنها نخواهم کرد چرا که باتوجه به شرایط فعلی این افزایش طبیعی است.

وی گفت: متاسفانه واحدهای صنفی غیرمجاز در فضای مجازی به وفور دیده می شود که امیدواریم مسئولان رسیدگی بیشتری به این امر داشته باشند.

گفتنی است، با رونق گرفتن شغل‌های خدماتی، امروزه قالیشویی نیز که یک شغل خدماتی محسوب می‌شود رونق زیادی پیدا کرده و ما در خیلی از شهر‌ها مشاهده می‌کنیم که کارخانه قالیشویی راه‌اندازی شده است. عوامل زیادی در رونق گرفتن مشاغل خدماتی نقش دارند. عواملی همچون پیشرفت تکنولوژی، وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه و تغییر شیوه زندگی کردن، همگی در ترویج و توسعه مشاغل خانگی نقش دارند.

گزارش از سحر آرام

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋