🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۳ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

کمیسیون کشاورزی مجلس وجود سم در شیر را رد کرد

صادرات دام تأثیری بر تلاطم بازار گوشت ندارد/ استفاده از سم در شیر در کمیسیون کشاورزی مجلس تکذیب شد
احمد مقدسی رئیس انجمن صنفی گاوداران کشور در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی  گروه اقتصادی اخبار ؛ از زیان چشمگیر دامداران در فروش دام خبر داد و گفت: قیمت تمام شده هر کیلو دام سنگین ۳۲ هزار تومان بوده که در حال حاضر متأسفانه به سبب انباشت دام در واحد‌های دامداری، تولیدکنندگان با زیان ۹ هزار تومانی هر کیلو گوساله زنده را با نرخ ۲۳ هزار تومان در بازار عرضه می‌کنند.

صادرات دام تأثیری بر تلاطم بازار گوشت ندارد

مقدسی گفت: با توجه به انباشت دام در واحد‌های دامداری، اظهارنظر برخی افراد مبنی بر تلاطم بازار گوشت به دنبال صادرات دام واقعیت ندارد.

او افزود: با توجه به انباشت چشمگیر دام سنگین در واحد‌های دامداری از مسئولان ذی‌ربط انتظار می‌رود که مجوز صادرات دام را هر چه سریع‌تر صادر کنند، چرا که این امر علاوه بر ورود ارز به کشور در پایداری تولید و کاهش زیان دامدار تأثیر بسزایی دارد.

رئیس انجمن صنفی گاوداران کشور ادامه داد: با توجه به شرایط مساعد مرتع و ازدیاد تولید دام شاهد تعداد قابل توجهی دام در واحد‌های دامداری هستیم که دولت با رفع ممنوعیت صادرات یا خرید تضمینی باید به کمک تولیدکنندگان بیاید. به گفته این مقام مسئول پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که امسال تولید گوشت قرمز به یک میلیون تن برسد.

او در ادامه افزود: بدین ترتیب این نوید را به مردم می‌دهم که توان تولید ۱۰۰ درصد گوشت مورد نیاز در داخل وجود دارد و دیگر نیازی به واردات نداریم.

مقدسی در واکنش به اظهارنظر برخی افراد مبنی بر مخالفت با صادرات دام گفت: اگر چه برخی مسئولان اذعان می‌کنند که صادرات دام به تلاطم بازار گوشت دامن می‌زند، اما بنده این موضوع را تکذیب می‌کنم و معتقدم که مسئولان وزارت صمت تنها به سبب ناتوانی در کنترل بازار مجوز صادرات را نمی‌دهند.

او با انتقاد از واردات گسترده گوشت قرمز بیان کرد: ارائه اطلاعات  نادرست به منابع بالادستی مبنی بر کمبود شدید دام و گوشت قرمز در کشور منجر به واردات گسترده شده است، در حالیکه به سبب انباشت دام در واحدهای دامداری، صادرات دام‌های بالای ۶۰۰ کیلو باید به بازارهای هدف صورت گیرد.

رئیس انجمن صنفی گاوداران کشور درباره آخرین وضعیت بازار نهاده‌های دامی بیان کرد: هم‌اکنون قیمت هر کیلو کلش یا کاه نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۳۰۰ درصدی از ۵۰۰ تومان به یک هزار و ۵۰۰ تومان و یونجه با رشد چند برابری به ۳ هزار تومان رسیده است که تمامی این عوامل در افزایش قیمت تمام شده نقش بسزایی دارد.

به گفته این مقام مسئول در حال حاضر وضعیت ذرت و کنجاله سویا در بازار مساعد است و هیچگونه نوسانی در بازار نداریم.

صادرات لبنیات به ۲۸ کشور دنیا

رئیس انجمن صنفی گاوداران کشور در واکنش به مصرف مواد سمی در شیر گفت: اگرچه طی روز‌های اخیر در رسانه‌ها موضوع استفاده سم و استفاده از آفلاتوکسین بیش از حد مطرح شده است، اما بنده این موضوع را تکذیب می‌کنم، چرا که دامدار قبل از تولید شیر به فکر دستگاه تولیدی است.

این مقام مسئول در واکنش به مطرح شدن مباحثی مبنی بر آلودگی شیر تولیدی در کمیسیون کشاورزی مجلس گفت:  با توضیحات و مستنداتی که مسئولان ذی ربط ارائه کردند، این‌مسئله تکذیب شده است، چرا که طبق اظهارات مسئولان وزارت جهاد کشاورزی مصرف آفلاتوکسین از میزان مجاز در شیر پایین‌تر است.

مقدسی در پایان با بیان اینکه موضوع آلودگی شیر در کمیسیون کشاورزی مجلس بررسی و رد شده است، تصریح کرد: در حال حاضر به حدود ۲۸ کشور مختلف دنیا لبنیات صادر می‌کنیم و بدین ترتیب موضوع آلودگی شیر صحت ندارد.

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋