🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۷ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

آشنائی با قوانین و اصطلاحات رایج بازارهای مالی بین المللی

در این مطلب به بررسی قوانین و اصطلاحات رایج موجود در بازار معاملات فارکس می‌پردازیم.

آشنائی با قوانین و اصطلاحات رایج بازارهای مالی بین المللی
به گزارشگروه وبگردی اخبار ،  بازار معاملات فارکس یک بازار جهانی در جهت تبادل و خرید و فروش انواع مختلف ارزهای جهانی به حساب می‌آید که در آن شرکت ها، موسسات، نهادها و بانکها و همچنین اشخاص مختلفی به تبادل ارز های مختلف مشغول هستند. در بازار معاملات فارکس معاملات مختلفی انجام می گردد که یکی از آنها معاملات سهام بورس آلپاری ایران می باشد.

بازار معاملات جهانی و فارکس برخلاف بازارهای سهام مکانی فیزیکی نداشته و به جای خاصی تعلق ندارد. این بازار هر هفته از روز دوشنبه در زمانی که بانکهای کشور استرالیا فعالیت خود را آغاز می کنند در نیمکره شرقی کره زمین فعالیت خود را استارت می زند. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا به بررسی قوانین و اصطلاحات رایج موجود در بازار معاملات فارکس بپردازم:

قوانین و قواعد کلی

بانک ها و موسسات مالی به عنوان عوامل تاثیر گذار و پایه و اساس معاملات انجام شده در بازار معاملات فارکس به حساب می آیند. شرکت های واسطه که بانک‌ها و موسسات مالی می توانند به سرورهای مرکزی آن متصل شوند با معامله‌گران دیگر ارتباط برقرار می کنند که در حقیقت به این شرکت‌های واسطه بروکر گفته می‌شود. در حال حاضر در بازار معاملات فارکس بروکر های بسیار بزرگی در سراسر دنیا در حال فعالیت هستند که معاملات موجود در این بازار ارز جهانی را هدایت می‌کنند که از جمله مهمترین آنها می توان به بروکر آلپاری و یا فیبوگروپ و غیره اشاره نمود. در واقع بروکرها با ایجاد واسطه گری و اتصال خریدار و فروشنده به یکدیگر برای خود کسب سود می نمایند.

قواعد و اصطلاحات مهم بازار معاملات فارکس

یکی از مهمترین قواعد موجود در بازار معاملات فارکس این است که تمامی ارزها در برابر ارز دیگر به صورت جفت نامگذاری می‌شوند به عنوان مثال از همان ابتدا تعیین شده که دلار کشور آمریکا و یا اینکه به عنوان واحد پول کشور ژاپن ساخته می‌شود به صورت  USD/JPY نام گذاری گردد. قانون بعدی که در بازار معاملات فارکس مورد توجه قرار می گیرد این است که زمانی که یک جفت ارز مورد خریداری قرار گرفته می‌شود فرد خریدار ارز سمت چپ را خرید کرده و ارز سمت راست را فروخته است. به عنوان مثال در مورد جفت ارز USD/JPY فرد خریدار دلار آمریکا را فروخته و ین ژاپن را خریداری نموده است.

قانون و قاعده کلی بعدی که در بازار معاملات فارکس مورد توجه قرار می گیرد این است که تعداد و یا میزان و یا همچنین حجم تبادلات و معاملاتی در بازار معامله فارکس انجام می گردد از یک پیمانه خاص پیروی می کند اگر بخواهیم این پیمانه را در دنیای کنونی را در قالب یک مثال مشخص کنیم می‌توان به واحدهای مانند سانتی متر کیلوگرم و غیره اشاره کنیم. در بازار معاملات فارکس نیز واحدی به نام لات وجود دارد که هر واحد لات چیزی برابر با ۱۰۰ هزار دلار ارزش دارد و قابل معامله می باشد. به عنوان مثال زمانی که فردی قصد معامله در مورد جفت ارز EUR/AUD را دارد و بر روی این جفت ارز یک لات معامله می کند یعنی ۱۰۰ هزار دلار را بر روی این جفت ارز معامله کرده و یورو را در ازای دلار استرالیا تبادل کرده است.

منبع: بهداشت نیوز

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋