🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۹ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

ایجاد اشتغال و پویایی اقتصادی گیلان امربه معروف است

دلق پوش گفت: سازمان صمت با همه امکانات و با تکیه بر عقاید و فرایض دینی در راستای جهش تولید و شکوفایی اقتصاد در تلاش است.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های  اخبار  از رشت ، فرهاد دلق پوش ، رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان در نشست  تخصصی شورای امر به معروف و نهی از منکر گیلان گفت: ایجاد اشتغال و پویایی اقتصادی گیلان؛ در شرایط کنونی امربه معروف بزرگی است.

او با بیان اینکه ۶۰ درصد اقتصاد و ۴۰ درصد اشتغال مربوط به حوزه صنعت و تجارت است، افزود: این سازمان با حداقل امکانات، با تکیه بر عقاید و فرایض دینی، متعهد، مصمم و استوار به انجام وظایف بسیاری است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: از حوزه بازرسی و نظارت و تأمین کالا‌های اساسی تا حوزه‌های صنعتی، صنفی، تجاری و معدنی؛ مقوله مهم امر به معروف و نهی از منکرات در همه آن‌ها به صورت وظایف ذاتی الگو سازی شده است و پایبندی به قانون و تکالیف که محمل همه آنها، قوانین و احکام اسلامی است.

 دلق پوش افزود: یک وظیفه درون‌سازمانی داریم و اصول حاکمیتی، که برگرفته از شعائر اسلامی و تکالیف سازمانی است که فرایند آن به عنوان یک فرهنگ نهادینه شده است و در واقع به صورت عملی به امر به معروف و نهی از منکر پرداخته ایم.

او گفت: یک وظیفه برون‌سازمانی داریم و علاوه بر مسئولیت‌های اجتماعی سازمان است که ایجاد اشتغال و ارتقاء اقتصادی برای رفاه مردم است که هدف از بعثت پیامبر اکرم صلی الله نیز مکارم اخلاق بوده است و این رسالت همکاران سازمانی، رعایت کرامت انسانی در کنار وظایف اداری همواره مدنظر است.

رئیس سازمان صمت گیلان افزود :همواره باید چهارچوب اخلاقی و انسانی را لحاظ کنیم همان گونه که اسلام نیز علوم دینی را برای تعالی بشر توصیه کرده است و همواره نیازمند نگرشی جدید برای افزایش انگیزش در همه امور هستیم و نقش تاثیرگذار ما می‌تواند نگاه ژرف نگر مردم را اقناع کند و معتقدم حتی برای هر کار و فعالیت اقتصادی باید پیوسته و الگوی فرهنگی داشته باشیم.

دلق پوش گفت: این سازمان در بسیاری از امور خیر و حوادث غیرمترقبه به همت و یاری پرسنل سازمان و ارباب جمعی حوزه صنعت، معدن و تجارت همواره پیشگام بوده و خواهد بود.

او  با تاکید بر توجه به ارزش‌های مردمی، ابراز امیدواری کرد؛ در راستای انجام امور، به چارچوب‌های تکلیفی اعتقادی به نحو شایسته جامعه عمل بپوشانیم.

ایجاد اشتغال و پویایی اقتصادی گیلان امربه معروف است

انقلاب اسلامی، خود یک امر به معروف و نهی از منکر بزرگ است

همچنین در این نشست تخصصی، حجت الاسلام سجاد سرافراز، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان گفت:سازمان صمت گیلان یک ارگان حیاتی برای انقلاب اسلامی است و مدیریت این سازمان عضو حقیقی و حقوقی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان است.

او  با تبریک ایام الله دهه فجر، افزود: خلق این انقلاب به همت مردم و استمرار آن الگویی برای مردمان جهان برای ظلم ستیزی است و هر اتفاقی و جنبشی که در جهان ظاهر میشود متاثر از این حرکت بزرگ انقلاب است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان گفت: این انقلاب خود یک امر به معروف و نهی از منکر بزرگ است و تلاشی که صورت گرفته در راستای مبارزه با ویروس کرونا و حفظ جان مردم خود یک حرکت انقلابی و امر به معروف است.

حجت الاسلام سجاد سرافراز خداوند شروع بسیاری از امور را با امر به معروف برای پایداری دین اعلام کرده که یکی از آن‌ها جاری کردن اقامه نماز در جامعه است که اثر بزرگش جلوگیری از فحشاست و دومین رکن مهم؛ امر به معروف و نهی از منکر است که به فرموده "امام راحل"؛ سایر واجبات الهی در مقابل آن قطره‌ای از دریا است.

او بر همگانی کردن امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و گفت: مردم نباید به امورات روزمره خود بی تفاوت باشند و این لازمه نظارت همگانی بر امور جامعه است، بنابراین فرهنگ سازی عمومی، رسالت مهم ستاد امر به معروف و نهی از منکر منکر است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان افزود: رویکرد جدید ستاد این است که معنای وسیعی امر به معروف و نهی از منکر به مردم چشانیده شود و به شکل تخصصی به ارگان‌های مختلف ورود خواهیم کرد.

حجت الاسلام سجاد سرافراز  از راه‌اندازی گروه‌های جهادی مطالبه‌گری خبر داد و گفت: تاکنون ۵۰ گروه جهادی راه اندازی شده است که از اقشار مختلف جامعه هستند و لازم است از ظرفیت این گروه‌های جهادی به نحو مطلوب استفاده گردد.

او تصریح کرد: اولویت اول ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان پیگیری امر به معروف از مسئولان نسبت به مردم  است ودرخواست ما این است که در این راستا با گروه‌های تخصصی و مردمی جهادی برای کمک به حوزه خود بهره بگیرید.

 

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋