🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۹ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

احتمال محرومیت ترامپ از دسترسی به اطلاعات ملی آمریکا

دولت جدید آمریکا محرومیت دونالد ترامپ از دسترسی به محتوای جلسات اطلاعات ملی را بررسی خواهد کرد.

به گزارش گروه بین الملل اخبار  به نقل از پایگاه هیل، دولت جدید آمریکا بررسی موضوع دسترسی دونالد ترامپ به مفاد جلسات اطلاعاتی را در دستور کار خود قرار داد.

بنا به اعلام دبیر مطبوعاتی کاخ سفید، تیم امنیت ملی رئیس جمهور جدید آمریکا بررسی این موضوع را برعهده دارند.

بر اساس قوانین آمریکا روسای جمهور سابق معمولاً پس از ترک مقام به جلسات توجیهی اطلاعات دسترسی دارند. با این حال دموکرات‌ها و حتی برخی از مقامات سابق دولت ترامپ هشدار داده اند که نمی‌توان در خصوص اسرار امنیت ملی به رئیس جمهور سابق اعتماد کرد، زیرا اعتقاد بر این است که وی پتانسیل افشای اطلاعات حساس یا سودآوری از آن‌ها را دارد.

سو گوردون، که معاون اصلی اطلاعات ملی در دوران دولت ترامپ بود در اظهارات اخیر خود خواست که ترامپ از دسترسی به مفاد جلسات اطلاعاتی محروم شود. وی گفت که ترامپ به شکلی غیرمعمول در برابر بازیگران بد با نیت بد آسیب پذیر خواهد بود.

این موضوع تا جایی بود که آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا فشار برای عدم دسترسی ترامپ به اطلاعات ملی این کشور را از پیش از پایان دوران ریاست جمهوری او آغاز کرد. شیف تاکید کرد شرایطی وجود ندارد که بر مبنای آن ترامپ بتواند نه اکنون و نه در آینده در جریان جلسات اطلاعاتی قرار بگیرد.

رفتار‌های پساانتخاباتی ترامپ به نحوی پیش رفت که نه تنها ماندن او در کاخ سفید را میسر نکرد بلکه احتمالا وی از بسیاری از امتیازاتی که به صورت مادام العمر به روسای جمهور آمریکا تعلق می‌گیرد، محروم می‌کند.

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋