🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۹ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

نتانیاهو ماه آینده میلادی به امارات و بحرین می رود

رسانه‌های صهیونیستی از سفر نتانیاهو به امارات و بحرین در ماه آتی میلادی خبر دادند.

به گزارش  گروه بین الملل اخبار به نقل از آر تی، رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی ماه آینده میلادی در سفری رسمی به امارات و بحرین سفر خواهد کرد. این مسأله پس از آن رخ می‌دهد که وی سه بار سفر خود را به این دو کشور عربی به تعویق انداخته بود.

کانال ۱۳ اسرائیل اعلام کرد انتظار می‌رود نتانیاهو یک روز را در ابوظبی، پایتخت امارات بگذراند و طی آن با سران امارات دیدار کند. پس از آن او به دبی خواهد رفت و در نهایت سفر خود را در منامه، پایتخت بحرین به پایان خواهد برد.

بر اساس این گزارش، این سفر با هدف تأکید بر آنچه «دستاورد‌های دیپلماتیک اخیر اسرائیل با همسایگان عرب» خوانده شده انجام می‌شود. این در حالی است که سران این کشور‌ها تلاش دارند تا جبهه‌ای یکپارچه علیه بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای به توافق ۲۰۱۵ ایجاد کنند.

پیشتر سفر نتانیاهو قرار بود تا در ماه نوامبر به انجام برسد؛ اما این سفر برای سه بار به سبب همه گیری کرونا و بحران‌های سیاسی داخل سرزمین‌های اشغالی به تعویق افتاد.

امارات و بحرین در ۱۵ سپتامبر گذشته، توافقات عادی سازی کامل روابط با رژیم صهیونیستی را امضا کردند. در پی این توافق، دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا گفته بود که مشکلی در فروش جنگنده‌های اف -۳۵ به امارات ندارد و ابوظبی اعلام کرد که این مسئله بخشی از توافق نامه صلح با رژیم صهیونیستی بوده است.

پس از امضای توافق نامه عادی سازی بین امارات و رژیم صهیونیستی، تل آویو در ابتدا تأیید کرد که این قرارداد شامل فروش جنگنده‌های اف-۳۵ به امارات نیست، اما بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر و بنی گانتز، وزیر جنگ این رژیم به شکل مشترک اعلام کردند که تل آویو با این قرارداد مخالفت نخواهد کرد.

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋