🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۹ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

فعالیت ۱۰ مرکز تشخیص زودهنگام سرطان در فارس

به گزارش گروه استان های  اخبار  از شیراز ، مدیر گروه بیماری‌های غیرواگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه ۳ مرکز تشخیص زودهنگام سرطان در شیراز فعال است، گفت: در بیمارستان شهید فقیهی، درمانگاه مطهری و کلینیک قطب الدین، غربالگری و تشخیص سرطان‌های روده بزرگ، سینه و سرویکس برای مراجعین انجام می‌شود.

مدیر گروه بیماری‌های غیرواگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: ۱۰ مرکز تشخیص زودهنگام سرطان در فارس با هدف شناسایی افراد در معرض خطر و درمان مبتلایان به سه نوع سرطان مشغول فعالیت هستند.

فریبا مرادی افزود: در ۷ مرکز تشخیص زودهنگام سرطان نیز در شبکه‌های بهداشت و درمان آباده، مرودشت، فیروزآباد، کازرون، داراب، لامرد و نیریز که زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستند، به مراجعین خدمات تشخیصی و درمانی ارائه می‌شود.

او با بیان اینکه سرطان، بعد از بیماری‌های قلبی-عروقی، دومین عامل مرگ و میر در کشور است و ۱۶ درصد از علل فوت را شامل می‌شود، افزود: سالانه بیش از ۹ هزار مورد جدید ابتلا به سرطان در فارس گزارش می‌شود که شایعترین آن‌ها سرطان سینه، پروستات، پوست، روده بزرگ و معده است.

مدیر گروه بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به بالاتر بودن آمار بروز سرطان در فارس نسبت به میانگین کشور گفت: میانگین بروز سرطان در کشور ۱۳۵ نفر در صدهزار نفر است، اما این آمار در استان فارس در بین بانوان ۱۹۲ در ۱۰۰ هزار است و در مردان استان ۱۸۶ در ۱۰۰ هزار نفر است.

مرادی افزود: از آنجا که استان فارس استان مرجع در زمینه خدمات پزشکی است و بیماران از استان‌های همجوار برای تشخیص و درمان سرطان به این استان مراجعه می‌کنند، آمار بروز سرطان در فارس بالاتر از میانگین کشور است.

مدیر گروه بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی شیراز وزرش و فعالیت بدنی منظم، تغذیه سالم و پرهیز از مصرف دخانیات را سه راه اصلی پیشگیری از سرطان برشمرد.

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋