🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۹ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

صنایع آلاینده برای بهبود محیط زیست اقدام کنند

علی ناصری گفت: مدیران کارخانه‌های آلاینده باید ضمن حفظ امنیت شغلی کارگران در راستای بهبود محیط زیست و ارتقای سلامت گام بردارند.

به گزارش گروه استان های  اخبار  از شیراز ، علی ناصری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز گفت: این جلسه با دو دستور کار بررسی آئین نامه اجرایی تفاهم نامه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی گواهی شده و استاندارد و بررسی گزارش شهرداری در مورد تخلیه فاضلاب بهداشتی از طریق شبکه آب‌های سطحی به رودخانه‌های چنار راهدار و خشک برگزار شده است.

او افزود: در این جلسه ضمن بررسی موادی از آیین نامه اجرایی تفاهم نامه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی گواهی شده و استاندارد مقرر شد که شهرداری ظرف یک هفته نشستی را با حضور نمایندگان تام الاختیار همه دستگاه‌های مرتبط، فرمانداری و نمایندگان کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا تشکیل داده، پس از بررسی و انجام اصلاحات لازم در آیین نامه پیشنهادی، نتایج را به انضمام بسته های تشویقی دستگاه های متولی در قالب لایحه به شورای شهر شیراز ارائه کند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز در خصوص آلایندگی رودخانه های خشک و چنار راهدار گفت: از یک سو، رها شدن فاضلاب شهری و از سویی دیگر رها شدن فاضلاب برخی کارخانه ها و مراکز به این رودخانه ها موجب بروز معضلات زیست محیطی برای کلان شهر شیراز شده که نگرانی شهروندان را در پی داشته است.

ناصری با اشاره به برخی آلایندگی های زیست محیطی کارخانهًهای نشاسته سازی بر تعامل کارخانه داران و مسوولان مربوطه تاکید کرد و افزود: سلامت شهروندان و حفظ محیط زیست در اولویت قرار دارد.

حیدری، رئیس اداره محیط زیست شهرستان شیراز نیز با اعلام رصد آلاینده کننده‌های رودخانه‌های خشک و چنار راهدار گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده در محور این رودخانه‌ها برخی مراکز آلاینده شناسایی شده است.

حیدری ادامه داد: این مراکز شامل ۲ مورد مربوط به کارخانه‌های نشاسته سازی، سه مورد مرتبط با برخی کارواش‌ها، هفت مورد مرتبط با فاضلاب شهری رها شده، پنج مورد آلایندگی مرتبط با کانال هدایت روان آب‌های سطحی در فصل بارندگی، رها شدن بخشی از فاضلاب شهرک‌های صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی به رودخانه چنارراهدار و همچنین سیزده مورد آلایندگی زیست محیطی ناشی از رها شدگی فاضلاب شهری به رودخانه خشک- شناسایی شده است.

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋