🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۹ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

چند توصیه به خانواده ها برای فرستادن فرزندشان به مدرسه

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت حضور دانش آموزان در مدرسه در روز‌های ابتدایی بهمن ماه، توصیه‌هایی به خانواده‌ها داشت.

به گزارش گروه وبگردی اخبار ، محمد محسن بیگی، درباره وضعیت حضور دانش آموزان در سومین روز از بازگشایی مدارس در پایه‌های اول و دوم ابتدایی و هنرستان‌ها در مناطق با وضعیت آبی و زرد اظهار کرد: هنوز گزارشی از وضعیت حضور از مناطق نگرفته ایم، ولی طی یک تا دو روز آینده گزارش وضعیت حضور دانش آموزان جهت ارزیابی از سوی مدارس به دست ما خواهد رسید.

وی افزود: پیش بینی خود ما این است که در مناطق روستایی و عشایری به علت تراکم پایین جمعیت دانش آموزی و دسترسی کمتری که به امکانات آموزش مجازی دارند، کلاس‌های حضوری بیشتر باشد؛ اما در مناطق شهری احتمالا کلاس حضوری بیشتر برای رفع اشکال از سوی خانواده‌هایی که دچار مشکلاتی هستند و نتوانستند مطالب درسی را به بچه‌ها منتقل کنند، برگزار شود.

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره تامین اقلام ضدعفونی کننده برای مدارس نیز گفت: مدارس برای تامین اقلام بهداشتی و ضدعفونی مشکلی ندارند و مورد خاص مبنی بر وجود مشکل گزارش نشده است.

محسن بیگی در پاسخ به اینکه آیا پروتکل‌های بهداشتی در این مقطع از بازگشایی مدارس سختگیرانه‌تر شده اند؟ گفت: تغییر اصلی در پروتکل‌ها به فاصله گذاری فیزیکی برمی گردد، تراکم جمعیت در کلاس کم شده و تاکید بر تهویه فضا‌های آموزشی در فواصل زمانی کوتاه است که حتما پنجره‌ها و در‌ها باز شوند که هوا جریان پیدا کند.

وی افزود: البته، چون هوا سرد است ممکن است دائم نتوان پنجره‌ها را باز گذاشت.

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش توصیه‌هایی نیز به خانواده‌ها داشت و گفت: خانواده‌ها مسائل بهداشت فردی را به فرزندان خود آموزش دهند و بر آن تاکید کنند. مخصوصا استفاده از مواد ضدعفونی برای دست و زدن ماسک به صورت دائم توصیه می‌شود. ضمن آنکه، چون در فصل زمستان قرار داریم حتما بچه‌ها پوشش مناسب داشته باشند، زیرا در مدرسه ناچار هستند در‌ها و پنجره‌ها را در فواصل زمانی کوتاه باز کنند تا هوا جابجا شود.

منبع:ایسنا

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋