🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۳۰ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

لزوم تقویت ترانزیت ریلی میان ایران و چین تجارت خارجی نیازمند رسیدگی است

حریری گفت: در صورتی که خط ریلی میان ایران و چین کامل شود، هر دو کشور می‌توانند سالیانه درآمد زیادی از این طریق حاصل کنند.

مجیدرضا حریری رئیس اتاق مشترک ایران و چین در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی اخبار ، در خصوص راه‌های ارتباطی ایران و چین اظهار کرد: در حال حاضر از سه راه آبی، ریلی و هوایی به کشور چین راه داریم که بیشتر تردد‌های تجاری از طریق آبی صورت می‌گیرد.


وی افزود: در حدود ۶ سال است که راه ارتباطی ریلی میان دو کشور بر قرار شده، اما این راه نتوانست آن طور که باید موفق حاصل باشد به طوری که تعداد بسیار کمی قطار از این راه آهنی طی این مدت ۶ سال عبور کرد.

رئیس اتاق مشترک ایران و چین بیان کرد: هزینه استفاده تجاری از راه آهن ایران و چین برای تجار بسیار زیاد است و به همین خاطر راه آبی را ترجیح می‌دهند و برای تردد روزانه قطار از این خطوط باید زیر ساخت‌های لازم را فراهم کنیم.


حریری ادامه داد: در صورتی که خط ریلی میان ایران و چین کامل شود، هر دو کشور می‌توانند سالیانه درآمد زیادی از این طریق حاصل کنند به طوری که کشور‌های منطقه می‌توانند از این راه استفاده کنند.


وی تصریح کرد: ایران یکی از کشور‌های پر تردد و استراتژیک در زمینه تجارت است به طوری که بسیاری از کشور‌ها برای راهیابی به آب‌های آزاد همچنین دسترسی به بسیاری از کشور‌هایی که حرف اول را در زمینه تجارت می‌زنند، از خاک ایران استفاده می‌کنند.


رئیس اتاق مشترک ایران و چین ابراز کرد: با وجود این زیر ساخت‌ها و ظرفیت‌های استثنایی که ایران در بین کشور‌های آسیا به خصوص مجاور خود دارد، اما استفاده مناسبی از آن‌ها نمی‌شود در صورتی که می‌توان سالیانه درآمد چشمگیری از این بخش برای کشور حاصل کرد.


حریری مطرح کرد: بسیاری از کشور‌ها برای انجام حمل و نقل‌های تجاری خود نیاز به ورود به ایران دارند و در صورتی که زیر ساخت‌های مربوط به این موضوع در کشور گسترش پیدا کند، کشور‌ها از این مهم استقبال خواهند کرد.


وی افزود: سالیانه در کشور هزینه‌های زیادی برای صنایع مختلف می‌شود، اما نتیجه‌ مطلوبی با توجه به هزینه‌ها حاصل نمی‌شود، اگر بخشی از این هزینه‌ها صرف بخش تجارت خارجی کشور می‌شد، قطعا درآمد‌های ارزی کشور بیشتر و حجم تولیدات داخلی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.


رئیس اتاق مشترک ایران و چین در پایان اظهار کرد: شهر بندری به عنوان مهم‌ترین سرمایه برای هر کشوری محسوب می‌شود که بسیاری از کشور‌ها از آن بی بهره اند، اما ایران با دارا بودن تعداد زیادی شهر‌های بندری با ظرفیت‌های زیاد، از آن‌ها استفاده کاربردی نمی‌کند.

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋