🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۹ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

قطعات دردسرساز در تعمیرات موبایل

این روزها که قیمت موبایل در بازار ایران به شدت زیاد شده، تعمیرات موبایل اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار نبض بازار  گروه اقتصادی اخبار ، این روزها که قیمت موبایل در بازار ایران به شدت زیاد شده، تعمیرات موبایل اهمیت بیشتری پیدا کرده است. حالا اگر هر بلایی سر گوشی‌تان بیاید، اول دنبال راهی می‌گردید که آن را تعمیر کنید. هزینه تعمیر موبایل هرچقدر هم که زیاد باشد، در مقایسه با قیمت موبایل نو، به صرفه است. در این مطلب بررسی می‌کنیم که کدام قطعات موبایل بیشتر به تعویض و تعمیر نیاز پیدا می‌کنند و توضیح می‌دهیم که چرا موبایل کمک بهترین انتخاب شما برای تعمیرات موبایل و تعویض قطعات آن است.

قطعات دردسرساز در تعمیرات موبایل

پاشنه آشیل موبایل

ال سی دی آنقدر بی‌ظرفیت است که برای خرد شدن، دلیل خاصی نمی‌خواهد. ممکن است از فاصله ده سانتی روی زمین بیفتد و با صورت روی یک سنگ‌ریزه فرود بیاید. کار از کار گذشته است. خلاصه اینکه شکستن ال سی دی برای هر آدمی در هر موقعیت مکانی و زمانی ممکن است پیش بیاید. بدون شک باید استفاده از گلس و کاور را جدی بگیرید اما همه می‌دانیم که تحت فشار و ضربه‌های سنگین‌تر، گلس نیز بی‌فایده است. غیر از این‌ها، ال سی دی با ریختن مایعات روی گوشی و به دلایل نرم‌افزاری نیز ممکن است از کار بیفتد. وقتی تاچ و ال سی دی از کار بیفتد، موبایل کاملا بی‌استفاده می‌شود. ال سی دی در حالی که از گران‌ترین قطعات موبایل است، بیشترین آمار خرابی را نیز دارد. پس پُربیراه نیست که به عنوان متهم ردیف اول معضلات موبایل معرفی‌اش کنیم!

 

قطعات دردسرساز در تعمیرات موبایل

خرابی ال سی دی و تاچ اشکال مختلفی دارد. بعضی اوقات ال سی دی سیاه شده و روشن نمی‌شود. در این شرایط ال سی دی سوخته و باید کاملا تعویض شود.گاه ال سی دی روشن می‌شود اما تاچ کار نمی‌کند. در این شرایط تاچ یا دیجیتایزر از کار افتاده است و باید تعویض شود. تعویض تاچ در مقایسه با تعویض ال سی دی هزینه کمتری در بر دارد. در موارد که بخشی از ال سی دی سیاه شده نیز احتمالا به تعویض ال سی دی نیاز است. برای تعویض ال سی دی از اورجینال بودن قطعه اطمینان حاصل کنید. در چنین مواردی است که مراجعه به مراکز قابل اعتماد تعمیرات موبایل مانند موبایل کمک اهمیت پیدا می‌کند. توجه داشته باشید که در بسیاری از موارد خرد شدن گلس آسیبی به تاچ و ال سی دی وارد نمی‌کند و نباید بی‌خودی هزینه زیادی پرداخت کنید.

متهم‌های درجه دو

بسته به اینکه از چه نوع گوشی‌ای استفاده می‌کنید، متهم ردیف دوم ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال کسانی که گوشی آیفون دارند از باتری می‌نالند. درحالی‌که در گوشی سامسونگ مشکلات نرم‌افزاری و سوختن قطعات موبایل بیشتر رخ می‌دهد.

با این وجود باتری از مهم‌ترین مسائل در حوزه موبایل، لپتاپ و تبلت است. برای ماندگاری باتری سعی کنید هنگامی که گوشی در حال شارژ شدن است از آن استفاده نکنید. اهمیت باتری زمانی بیشتر می‌شود که بدانیم باتری های قلابی و غیر اصل بیشتر از قطعات دیگر در بازار یافت می‌شود. به همین دلیل باید هنگام تعویض باتری به مراکز قابل اعتمادی مانند موبایل کمک مراجعه کنیم تا قطعات موبایل اورجینال نصیبمان شود.

دوربین از دیگر قطعات موبایل است که خرابی در آن رایج است. بخش خارجی دوربین که در معرض تماس با بیرون است، ممکن است دچار خراش شود. از سوی دیگر، ریختن مایعات روی گوشی ممکن است به دوربین هم سرایت کند. ضربه خوردن گوشی نیز در برخی موارد موجب قطع شدن اتصالات داخلی دوربین شود. در میان تعمیرات موبایل رفع مشکلات دوربین از موارد تخصصی و حساس است. در چنین مواردی توصیه می‌شود حتما به متخصصین تعمیر دوربین موبایل مانند موبایل کمک مراجعه کنید.  

مشکلات نرم‌افزاری نسبت به خرابی سخت افزار موبایل ساده‌تر حل می‌شود. حتی بسیاری از افراد برای رفع مشکلات نرم افزاری، نیازی به متخصص ندارند و خودشان از پسش برمی‌آیند. اختلال نرم افزاری ممکن است به شکل هنگ کردن موبایل و یا کند شدن سرعت گوشی، بروز پیدا کند. در بیشتر موارد این مسئله به پر شدن حافظه مربوط است و با حذف برخی از محتویات موبایل رفع می‌شود. در غیر این صورت هنگ کردن گوشی سامسونگ می‌تواند ناشی از ویروس باشد (گوشی‌های آیفون ویروس نمی‌گیرند). همواره دقت داشته باشید که گوشی خود را به چه دستگاه‌هایی وصل می‌کنید و یا به چه وب‌سایت‌هایی مراجعه می‌کنید. در هر حال اگر ویروس وارد گوشی‌تان شده باشد، در اکثر موارد با ریست کارخانه مسئله برطرف می‌شود. در غیر این صورت به کارشناس نیاز پیدا می‌کنید. مشاوران موبایل کمک در صورتی که مشکل گوشی شما جدی نباشد، به صورت تلفنی شما را در رفع مشکل یاری می‌کنند.

قطعات دردسرساز در تعمیرات موبایل

چرا برای تعمیرات موبایل به موبایل کمک مراجعه کنیم؟

موبایل کمک ارزان، سریع و قابل اعتماد است. برای هر گونه تعمیرات موبایل و تبلت یا تعویض قطعات موبایل و نیز دریافت مشاوره می‌توانید به آن مراجعه کنید. موبایل کمک پیش از هر چیز هزینه و زمان تعمیر گوشی را برای شما محاسبه می‌کند تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

هنگامی که با کارشناسان موبایل کمک تماس می‌گیرید، آنها ابتدا بررسی می‌کنند که آیا گوشی شما به تعمیرات نیاز دارد یا مشکل با مشاوره تلفنی رفع می‌شود. تنها وقتی که از مشکل جدی اطمینان حاصل کنند، پروسه تعمیرات موبایل آغاز می‌شود. در صورت رضایت شما برای سپردن کار به موبایل کمک ، پیک به محل استقرار شما اعزام می‌شود و تعمیر موبایل شما را در برابر چشمان شما انجام می‌دهد.

پرداخت هزینه تنها زمانی توسط شما انجام می‌شود که تعمیرات موبایل به طور کامل انجام شده باشد. همچنین اگر مشکل دوباره ظاهر شود، موبایل کمک هزینه دیگری از شما درخواست نمی‌کند.

ویژگی دیگر موبایل کمک که آن را از دیگر مراکز تعمیرات موبایل متفاوت می‌کند، بخش آموزش است. در بخش آموزش تعمیرات موبایل تعداد بسیاری ویدئوی آموزشی برای تعمیر و تعویض قطعات موبایل در اختیار دارید. این ویدئوها آنقدر کامل است که می‌توانید شما به یک تعمیرکار موبایل تبدیل کند. البته بی گدار به آب نزنید. برای برخی از تعمیرات نیاز به ابزار دارید. قبل از یادگیری کامل، کارهای حساس را روی گوشی خود آزمایش نکنید.  

ممکن است تنها به خرید یک قطعه خاص موبایل نیاز داشته باشید. بخش خرید قطعات موبایل کمک نیاز شما را به قطعات مختلف تأمین می‌کند. در این بخش می‌توانید به تفکیک برند قطعه موبایل مورد نظر خود را یافته و با خیال راحت قطعه اورجینال خریداری کنید.

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋