🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۷ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

انتقاد شدید خیرآبادی از داوری ها در لیگ برتر کشتی؛ حق نماینده کردستان خورده شد

سرمربی تیم کشتی صبانور کردستان به شدت از عملکرد داوری در دیدار مقابل دانشگاه آزاد اسلامی انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی اخبار ، جمشید خیرآبادی با اشاره به اشتباهاتی که در دور برگشت لیگ فرنگی رخ داد، گفت: مسابقات که برگزار شد مشکلات زیادی داشت یک مقدار به کرونا برمی گشت و یک سری به خود تیم ها، اگر تلاش و ایثار فدراسیون کشتی، علیرضا دبیر و نصیرزاده نبود، شکی نیست که لیگ کشتی هم مثل لیگ رشته‌های دیگر برگزار نمی‌شد. کار فدراسیون در این زمینه قابل تقدیر بود، ولی خالی از اشکال هم نبود.

وی تاکید کرد: گفتیم چرا از این داوران برای قضاوت در لیگ استفاده کردید، گفتند نوبت شان بوده، مگر صف نانوایی است که قضاوت نوبتی باشد؟ آن هم در مسابقاتی که گردش مالی آن به گفته رئیس سازمان لیگ، ۵۰ میلیارد تومان است. هر کسی که نوبتش بوده را بیاوریم درحالیکه در آن جایگاه نبوده، کمیته داوران باید در این زمینه تجدید نظر کند. ضمن اینکه برای قضاوت کشتی فرنگی باید از داورانی استفاده کرد که تخصص این کار را دارند، مثلا از داوران استان‌هایی مثل قم، اردبیل، خورستان و کردستان که در کشتی فرنگی صاحب حرف و اعتبار هستند. در برنامه دایره طلایی هم مشخص شد که اعتراض ما در کشتی محمدهادی ساروی و مهدی بالی درست بوده و امتیاز ساروی را نداده اند. سه تا داور امتیاز را دادند و ژوری برگردانده، من داور ممتاز ملی بودم و با قوانین آشنایی دارم. این اجحاف بزرگی بود که در حق ما اتفاق افتاد.

وی در مورد باخت کشتی گیر خارجی این تیم تصریح کرد: این کشتی گیر گرجستانی، کشتی گیر بدی نبود ام از پرواز جا ماند و ۱۶ ساعت در ترکیه ترانزیت داشتند و نخوابیده بود. وقتی با دلخانی ۴-۴ شد یعنی اینکه به لحاظ فنی خوب بود، ولی متاسفانه جا ماندن از پرواز کار ما را خراب کرد و نتنیجه بدی گرفت.

وی در مورد پرداختی‌های تیم صبانور نیز گفت: اسپانسر ما برای هر مرحله از لیگ، واریزی داشت. امروز هم مبلغی برای ساروی و ارسلان واریز شد و کل تیم فردا (یکشنبه) مبلغ دور برگشت خود را برخلاف سایر تیم‌ها که هنوز پولی بابت دور برگشت نداده اند، دریافت خواهند کرد.

خیرآبادی همچنین با اشاره به اینکه زمانی که سرمربیگری تیم جمهوری آذربایجان را برعهده داشت، در مسابقات آن‌ها از داوران خارجی استفاده می‌شد، خاطرنشان کرد: مشکلی که من الان دارم بحث جمشید خیرآبادی و شخصی نیست، با حضور صبانور در لیگ یک استان را امیدوار کردیم. نمایندگان مجلس از دیشب ده بار به من زنگ زدند و با علیرضا دبیر هم صحبت کرده اند. استاندار هم پیگیر کار است و مدیرکل ورزش استان که عضو تیم ملی دوومیدانی بوده هم روز و شب ندارد. زمانی که آذربایجان بودیم آنجا ۶ تا داور خارج از کشور را دعوت می‌کردیم تا ضمن اینکه در مسابقات عدالت اجرا می‌شد، همه داوران را برای جهانی و المپیک نمک گیر می‌کردیم.

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋