🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۷ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

نخست وزیر عراق: نیازی به حضور نیروهای خارجی در کشور نیست الحشدالشعبی یک نهاد ملی است

مصطفی الکاظمی موضع خود در قبال نیرو‌های الحشد الشعبی و حضور نیرو‌های خارجی در عراق را به طور رسمی اعلام کرد.

به گزارش گروه بین الملل اخبار به نقل از بغداد الیوم، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق روز پنجشنبه طی اظهاراتی در لندن گفت: برای برگزاری انتخابات زودهنگام و شفاف که پاسخگوی خواسته‌های مردم عراق باشد تلاش می‌کنیم.

مصطفی الکاظمی افزود: می‌خواهیم اقتصاد عراق را از فروپاشی حفظ کنیم؛ به همین خاطر برگه سفید برای اصلاح ارائه کردیم؛ عراق می‌تواند نقش مثبتی را در آرام کردن نزاع های منطقه ایفا کند.

نخست وزیر عراق در رابطه با سفر اخیر خود به تعدادی از کشور‌های اروپایی تصریح کرد: این سفر در راستای تقویت و تحکیم روابط بغداد با دوستان و متحدان خود در جنگ علیه داعش انجام می‌شود. به دنبال آن هستیم تا دستگاه‌های امنیتی و نهاد‌های دولتی را تقویت و مشکلات را حل کنیم که این امر نیازمند صبوری است.

الکاظمی با تاکید بر اینکه کشورش تمایلی برای ورود به هیچ نزاعی در منطقه ندارد گفت: عراق نیازی به وجود نیرو‌های نظامی خارجی ندارد.

او در همین حال تاکید کرد نیرو‌های الحشدالشعبی یک نهاد ملی عراقی است.

مصطفی الکاظمی عصر پنج‌شنبه نیز در سفر رسمی خود به انگلیس با «بوریس جانسون» نخست وزیر این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

دفتر رسانه‌ای نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: مصطفی الکاظمی در لندن با بوریس جانسون دیدار و گفت‌وگو کرد و در این دیدار روی پیوند‌های دوستی و همکاری میان دو کشور تاکید شد.

از سوی دیگر بوریس جانسون نیز خواستار امنیت و شکوفایی برای عراق شد و از تلاش‌های بغداد در مسیر مبارزه با داعش تقدیر کرد و روابط میان دو کشور را دوستانه و متحدانه خواند.

نخست وزیر عراق پیش از این با «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس در لندن دیدار و درباره همکاری در مبارزه با گروه تروریستی داعش و آموزش نیرو‌های عراقی بحث و تبادل نظر کرده بود.

الکاظمی سه شنبه شب در آخرین ایستگاه سفر دوره‌ای اروپایی خود برای دیدار با مقامات بلندپایه انگلیس وارد لندن شد.

او پیش از این از دو کشور فرانسه و آلمان دیدن و با مقامات بلندپایه این کشور‌ها درباره روابط سیاسی، اقتصادی، نظامی و مبارزه با تروریسم بحث و تبادل نظر کرده بود.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در دیدار با الکاظمی تاکید کرد برلین می‌تواند به متنوع سازی اقتصاد و تقویت بخش خصوصی عراق کمک کند. در واقع چنانچه این حمایت به راه ثبات، امنیت و رفاه اقتصادی عراق منتهی شود، ما نیز می‌خواهیم حامی و پشتیبان بغداد باشیم.

در سفر نخست وزیر عراق به فرانسه سه یادداشت تفاهم در زمینه حمل و نقل، کشاورزی و آموزش بین دو طرف امضا شد.

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋