🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۳ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

استقبال اوکراین از بیانیه ایران درباره هواپیمای سقوط کرده اوکراینی

رئیس‌جمهور اوکراین پس از تماس تلفنی با حسن روحانی اعلام کرد که توضیح ایران درباره هواپیمای سقوط کرده اوکراینی گامی در مسیر صحیح است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین
به گزارش گروه بین‌الملل اخبار ، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین پس از تماس تلفنی با حسن روحانی، رئیس‌جمهور کشورمان با تاکید بر اینکه که توضیح ایران درباره هواپیمای سقوط کرده اوکراینی گامی در مسیر صحیح است، گفت: «باید عاملان سقوط هواپیمای اوکراینی مورد بازخواست قرار بگیرند.»

همچنین دفتر ریاست جمهوری اوکراین اعلام کرد که رئیس‌جمهور ایران به نمایندگی از کشورش درباره سقوط هواپیمای اوکراینی عذرخواهی کرد.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین با ۱۷۶ سرنشین بامداد چهارشنبه در محمود آباد شهریار سقوط کرد و تمام سرنشینان آن که ۳۲ نفر از آن‌ها اتباع دیگر کشور‌ها بودند، جان باختند.

ساعاتی پیش ستاد کل نیرو‌های مسلح در پی سقوط هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین در کشورمان اطلاعیه‌ای صادر کرد در این بیانیه اعلام شده است هواپیمای اوکراینی به علت خطای انسانی در ایران مورد اصابت قرار گرفت و سقوط کرد.

حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان، هم امروز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در فضای تهدید و ارعاب رژیم متجاوز آمریکا علیه ملت ایران پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی و به منظور دفاع در برابر حملات احتمالی ارتش آمریکا، نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در آماده باش صددرصد قرار داشتند که متأسفانه خطای انسانی و شلیک اشتباه، به یک فاجعه بزرگ منجر شد و ده‌ها انسان بی‌گناه قربانی شدند.»

او در بیانیه خود تاکید کرده است عاملان این اشتباه نابخشودنی مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در پی مشخص شدن علت سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: «بعد از شنیدن خبر سقوط هواپیمای اوکراینی آرزوی مرگ کردم. اکنون هر تصمیمی مسئولان بگیرند مطیع اجرای آن هستیم.»

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋