🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۷ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

چگونه خانه را برای کرونا ناامن کنیم؟ دانستنی های کرونایی در فصل سرما

چگونه خانه را برای کرونا ناامن کنیم؟/ دانستنی‌های کرونایی در فصل سرما

متخصص آموزش بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: تهویه مناسب و منظم خانه به محافظت برابر همه گیری کرونا کمک می‌کند.

افسون تیزویر، متخصص آموزش بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های اخبار از البرز با بیان این که تهویه مناسب و منظم خانه به محافظت در برابر پاندمی کرونا کمک می‌کند، گفت: این موضوع باید در فصل سرما و زمستان بسیار مورد توجه قرار بگیرد.

متخصص آموزش بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به این که در فضاهای بسته بهتر است هوا مرتب تهویه شود، افزود: در صورت نبودن آلودگی هوا بازکردن کامل پنجره ها بسیار موثر است.

تیزویر گفت: شهروندان در صورتی که به دلیل آلودگی هوا و یا سرما امکان باز کردن کامل پنجره ها را ندارند از وسایل مر طوب کننده مانند بخور سرد استفاده کنند.

او افزود: شهروندان برای تهویه کامل، پنجره‌ها را باید برای چند دقیقه باز کنند و توجه داشته باشند که تهویه بر اساس جریان هوا در فواصل منظم تاثیر و کارآیی بیشتری نسبت به باز بودن قسمتی از پنجره به طور مداوم را دارد.

متخصص آموزش بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: دستگاه های سنجش دی اکسید کربن نیز می توانند میزان آلودگی هوا را مشخص کنند.

تیزویر افزود: در فصل سرما بهتر است از بخاری های فن دار به دلیل ایجاد تغییر در گردش هوا و احتمال تغییر مکان بیشتر ویروس استفاده نشود.

او با اشاره به این که  درجه حرارت و رطوبت داخل خانه نباید خیلی با هوای بیرون متفاوت باشد، گفت: شهروندان  اگر نمی توانند پنجره را دائم باز بگذارند در هر یک ساعت ۵ تا ۶ بار پنجره ها را باز و بسته کنند.

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋