🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۶ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

عبدالله عبدالله: هدف ما ایجاد صلح و ثبات در افغانستان است طالبان با مذاکرات صلح موافقت نمی کند

رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان امشب ۲۷ مهرماه در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری حضور پیداکرد.

به گزارش خبرنگار  گروه سیاسی اخبار ، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحۀ ملی افغانستان امشب ۲۷ مهرماه با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری به بررسی روابط تهران، کابل و سمت و سوی مذاکرات صلح افغانستان پرداخت.

رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با اشاره به اینکه همه مردم افغانستان می‌دانند که ما می‌خواهیم در کشور مان صلح و امنیت سراسری برقرار شود گفت: زمینه برای گفت‌وگو‌ها وجود دارد و لذا گفت‌وگو‌ها با طرف مقابل نیز آغاز شده است، باید در عمل نشان دهیم که به موضوع صلح علاقه‌مند هستیم.

او ادامه داد: امیدواریم پیشرفت برای کاهش خشونت به شکل قابل ملاحظه که برای مردم افغانستان محسوس باشد در نتیجه گفت‌وگو‌ها به وجود آید، لذا همه مردم افغانستان این توقع و تقاضا را دارند تا صلح و امنیت ایجاد شود، جمهوری اسلامی افغانستان آمادگی مذاکره را دارد، اما طالبان هنوز موافقت نکرده است و امیدواریم تا بتوانیم به نتیجه برسیم.

عبدالله عبدالله با اشاره به اینکه حداقل درخواست افغان‌ها امنیت در حین مذاکرات صلح افغانستان است، خاطرنشان کرد: همه کشور‌ها از صلح در افغانستان نفع می‌برند لذا مسئله جنگ برای افغانستان بسیار گران تمام شده است، اجماع نسبی برای موفق شدن پروژه صلح در افغانستان وجود دارد.

رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با اشاره به اینکه تعیین سرنوشت مردم باید از طریق رای آزاد در افغانستان باشد اظهار کرد: دو طرف باید بر روی یک بسته جامعه به توافق برسند که نتیجه آن برای همه مردم افغانستان باید مورد قبول باشد.

او با اشاره به نقش کشور‌های منطقه و جامعه بین‌المللی افزود: مردم بعد از چهار دهه جنگ داخلی و فرسایشی دیگر خسته شده اند، اگر گفت‌وگو‌ها به نتیجه نرسد به این معناست که جنگ ادامه پیدا می‌کند و ادامه جنگ نیز به معنای درد و رنج برای مردم افغانستان است.

 

در حال تکمیل...

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋