🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۶ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

امضاء تفاهمنامه مشترک دیپلماتیک میان بحرین و رژیم صهیونیستی

یک هیئت از رژیم صهیونیستی با حضور در منامه تفاهمنامه ای هفت بندی را با وزیر خارجه بحرین به منظور تقویت روابط دیپلماتیک دو جانبه امضا کردند.

به گزارش گروه بین الملل اخبار به نقل از المیادین، وزیر خارجه بحرین و نمایندگان رژیم صهیونیستی در منامه بیانیه‌ای مشترک متشکل از هفت بند را در مورد تقویت و تحیکم روابط دوجانبه امضا کردند.

 

پیش از امضاء این تفاهمنامه مشترک بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با عبداللطیف الزیانی وزیر خارجه بحرین و استیفن منوچین وزیر خزانه داری آمریکا به صورت تلفنی گفت و گو کرد.

 

نتانیاهو از امضاء این تفاهمنامه استقبال کرد و مدعی شد: ما با برداشتن این گام های بزرگ به سمت صلح در حرکتیم.

 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین انجام اولین پرواز از تل آویو به بحرین را تبریک گفت و آن را هم ادامه گام های دو جانبه به سمت صلح عنوان کرد.

 

پیش از این وزارت حمل و نقل رژیم صهیونیستی از توافق با طرف بحرینی برای برقراری پرواز مستقیم به بحرین خبر داده بود.

بنا بر گزارش‌های منتشر شده، تل‌آویو و منامه روز یکشنبه توافق کردند تا به طور هفتگی ۲۸ پرواز بین دو شهر برقرار باشد. این توافق طی چند روز آینده اجرایی خواهد شد.

مئیر بن شبات مشاور امنیت ملی اسرائیل نیز امروز یکشنبه پس از ورود به بحرین خواستار برقراری روابط مستحکم میان منامه و تل آویو شد و گفت این اقدام تمام منطقه را تغییر خواهد داد.

 

وزارت حمل و نقل اسرائیل توضیح داد که این پروازها از فرودگاه های بن گوریون، دوبی و ابوظبی انجام خواهد شد.

 

پیش از این اسرائیل اعلام کرده بود که روز سه شنبه یک هیئت اماراتی بلندپایه برای دیدار با مسئولان اسرائیلی به فرودگاه بن گوریون خواهند آمد.

 

روز پانزدهم سپتامبر امارات و بحرین با حضور در واشنگتن و کاخ سفید توافقنامه سازش با رژیم صهیونیستی را امضا کردند تا براساس آن روابط رسمی دیپلماتیک میان دو طرف برقرار شود که این اقدام دو کشور عربی به شدت از سوی مقامات، گروه ها و ملت فلسطین محکوم شد.

 

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋