🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۷ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

ساخت خانه های تاشو توسط یک شرکت روسی

شرکت داهیر اینست خانه‌هایی طراحی کرده‌ که به‌ سادگی قابل جابه جایی هستند.

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی اخبار ، مهندسان روسی شرکت داهیر‌ اینست، توانسته‌اند نوعی سازه مسکونی تاشو را طراحی کنند که به‌ سادگی قابل حمل است. بنا به‌ نظر کارشناسان این شرکت، خانه‌های قابل جمع‌شدن تنها راه‌حل بحران مسکن در عصر حاضر هستند. طبق اخبار منتشر شده، این سازه‌ها که می‌توانند یک یا دوطبقه باشند، قادرند به صورت اتوماتیک تا شده و توسط یک کامیون جابه‌جا شوند.

این شرکت ساختمانی، قصد دارد تا خانه‌هایی تولید کند که ظاهری معمولی داشته باشند با این تفاوت که بتوان به‌ سادگی آن‌ها را در هر محلی که نیاز است مستقر کرد، گقتنی است این خانه محدودیت دفعات جا به جایی ندارد و با جا به جایی به ساختمان آن نیز آسیبی وارد نخواهد شد.

همچنین در ویدئوی بسیار جالب پخش شده توسط شرکت داهیر اینست، کلیه مراحل این امر به صورت سه‌بعدی به‌ تصویر کشیده شده است. طبق این ویدئو، مراحل تبدیل خانه مذکور به یک سازه متحرک به این صورت خواهد بود که پس از جمع شدن دیواره‌های کناری، سقف پایین آمده و با قرار گرفتن روی باقی بخش‌های خانه، ظاهری جعبه مانند را درست می‌کنند که کلیه لوازم منزل در وسط این جعبه جا داده می‌شود. این سازه جدید که حجمی بسیار کمتر از حالت اولیه ساختمان دارد، به‌سادگی توسط یک کامیون قابل حمل خواهد بود.

خانه‌های تاشو و قابل‌حمل شرکت داهیر اینست

بررسی مزایای خانه متحرک  طراحی‌شده توسط شرکت داهیر اینسات

با توجه به ویژگی اصلی این ساختمان‌ها که همان قابل‌حمل بودن آن است، این طور انتظار می‌رود که، بیشترین مخاطب چنین سازه‌ای، مشاغل فصلی و یا سایر کسب‌وکار‌هایی باشند که قصد اسکان دائم ندارند و تنها در بازه‌های زمانی خاصی نیاز به استقرار دریک محل دارند.

براساس اطلاعات به‌دست آمده، مدل یک طبقه این خانه‌های متحرک، متراژی بالغ بر ۱۵۰۰ مترمربع خواهند داشت و نمونه دو طبقه آن‌ها با متراژ بیشتری یعنی ۲۶۹۰ مترمربع به بازار عرضه خواهد شد. این ساختمان ضمن مجهز بودن به یک دیزل ژنراتور‌مستقل، سایر امکانات لازم جهت تأمین برق، لوله کشی و آب را نیز خواهد داشت.

قیمت تخمین زده شده برای این خانه‌ها، چیزی در حدود ۳۵۰ تا ۴۵۰ هزار یورو برآورد شده است که قیمت بالایی به حساب می‌آید. با این حال پس از پخش این خبر و به‌ ویژه انتشار ویدئوی سه بعدی آن، بسیاری از افراد از چنین ایده‌ای استقبال کرده و از اینکه امکان داشتن یک مسکن کاملاَ شخصی و مجهز، بدون محدودیت مکانی برایشان مقدور می‌شود ابراز خرسندی کرده‌اند.

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋