🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۷ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

ساماندهی خانه های بازی کودکان در قم

حجت الاسلام مظفری گفت: خانه‌های بازی کودکان با مشارکت دستگاه‌های ذیربط و مسئول، به‌منظور پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی، ساماندهی می‌شود.

به گزارش  گروه استان های  اخبار  از قم ،حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی مظفری رییس کل دادگستری قم در این زمینه گفت: تعداد زیادی خانه بازی بدون مجوز قانونی و همچنین مهد‌های کودک با متولیان متعدد در استان قم مشغول به فعالیت می‌باشند که این وضعیت موجب شده تا کودکان ما با آسیب‌های فراوان فرهنگی و اجتماعی مواجه شوند.

حجت الاسلام مظفری اضافه کرد: در همین راستا جلسه کمیته ویژه ساماندهی خانه‌های بازی و مهد‌های کودک با حضور ۱۲ دستگاه مرتبط در سالن جلسات دادگستری استان برگزار شد.

او ادامه داد: با هماهنگی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و دادستان قم و در راستای احقاق حقوق عامه و ضرورت جدی ساماندهی خانه‌های بازی، به‌منظور پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی، موضوع در کمیته‌ای ویژه و به‌صورت فوق‌العاده موردبررسی قرار گرفت و تصمیم‌های لازم اتخاذ و برای اجرا به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ شد.

حجت الاسلام مظفری در خصوص صدور مجوز ایجاد خانه‌های بازی نیز افزود: بر اساس مصوبه‌های این جلسه، سازمان صمت با همکاری اتاق اصناف و اتحادیه مربوطه باید ظرف یک ماه ضوابط داخلی خانه‌های بازی از قبیل ضوابط استاندارد و بهداشت کار و همچنین با نظارت اماکن ناجا، نحوه صدور پروانه کسب را تدوین کند و پس از کسب تاییدیه کمیسیون نظارت استان، نسبت به اجرایی شدن آن تمهیدات لازم را در دستور کار خود قرار دهند.

 رییس کل دادگستری قم تصریح کرد: در این کمیته مقرر شد ظرف مدت یک ماه، اداره کل بهزیستی در رابطه با مسئولان و مربیان خانه‌های بازی، ضوابط لازم را تعریف و نسبت به گزینش، آموزش، بررسی صلاحیت و صدور مجوز فعالیت برای آن‌ها اقدام نماید.

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋