🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۷ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

قوانین شهرداری کارایی خود را از دست داده اند

بنی‌زمانی معتقد است قوانین و آیین‌نامه‌های شهرداری کارایی خود را در مدیریت شهری از دست داده‌اند و باید منطبق با نیاز‌ها و دغدغه‌های امروز، اصلاح شوند.

به گزارش گروه استان های اخبار از شیراز ، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورای شیراز در نشست هم‌اندیشی اعضای این شورا با نمایندگان شیراز در مجلس با یادآوری اینکه هم قوانین مربوط به شهرداری و هم آیین‌نامه‌های مربوط به معاملات مربوط به چندین دهه پیش است، تصریح کرد: این قوانین و آیین‌نامه‌ها کارایی خود را در مدیریت شهری از دست داده‌اند چرا که عمدتاً مربوط به زمانی هستند که بسیاری از دغذغه‌های امروز شهر‌ها ازجمله سرمایه‌گذاری و گردشگری اساسا موضوعیتی نداشتند.

به اعتقاد بنی‌زمانی، امروز شهرداری‌ها در قرارداد‌های خود با سرمایه‌گذاران گرفتار مشکلاتی می‌شوند که بخش زیادی از آن به ضعف قوانین و آیین‌نامه‌ها مربوط است.

او افزود: در حوزه گردشگری نیز یک مجموعه کالبدی را درست کرده‌ایم که تنها وقتی خاصیت دارد که بهره‌برداری از آن به درستی انجام شود، اما نباید فراموش کنیم که با حداقل رقابت نمی‌توانیم به نقطه مطلوبی برسیم.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورای شهر شیراز با ارائه دو راه حل میان‌مدت و کوتاه‌مدت برای عبور از این بحران، تصریح کرد: یک راه این است که قوانین و آیین‌نامه‌های فرسوده را منطبق با نیاز‌ها و دغدغه‌های امروز اصلاح کنیم که البته زمان‌بر و از نوع برنامه‌های میان‌مدت است.

بنی‌زمانی با بیان اینکه رعایت سخت‌گیرانه و خیلی خشک این آیین‌نامه‌های قدیمی بدون تفسیر به‌روزتر از آنها، اشتغال‌زایی و درآمد‌های مدیریت شهری را با تهدید مواجه می‌کند، اضافه کرد: در این وضعیت و در کوتاه مدت انتظار ما این است که دستگاه‌های نظارتی شرایط کشور را بیش از گذشته درک کنند و دست و بال مدیریت شهری را دست‌کم برای تفسیر به‌روزتر از قوانین قدیمی بازتر کنند.

او در پایان خواستار ورود مجلس به موضوع اصلاح قوانین و آیین‌نامه‌های ناکارآمد قدیمی در حوزه مدیریت شهر‌ها شد.

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋