🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۹ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

آغاز برداشت ۵۲۰۰ تن خیار با اشتغال زایی ۲۶۰۰ نفر در چادگان

مدیر جهاد کشاورزی چادگان گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت ۵۲۰۰ تن انواع خیار از مزارع شهرستان چادگان برداشت شود وبرای دو هزار و ۶۰۰ نفر نیز اشتغال فصلی فراهم شود.

به گزارش گروه استان های اخبار  از اصفهان،بختیار حاجتی مدیر جهاد کشاورزی چادگان اظهار داشت: شرایط اقلیمی و طبیعی شهرستان چادگان و استفاده بهینه از توصیه‌های کارشناسان جهاد در تولید محصولات کشاورزی و انجام عملیات زراعی باعث کیفیت بالای محصول خیار این شهرستان شده است.

مدیر جهاد کشاورزی چادگان افزود: میزان برداشت متوسط محصول خیار در هر هکتار ۳۵ تن است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت این محصول ۵۲۰۰ تن انواع خیار از مزارع شهرستان برداشت شود وبرای دو هزار و ۶۰۰ نفر نیز اشتغال فصلی فراهم شود.

او بابیان اینکه امسال بیش از ۱۵۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان به کشت خیار اختصاص یافت، افزود: با ورود عشایر به بخش چنار رود چادگان، ۹۸ درصد محصول خیار را عشایر در این منطقه کشت می‌کنند که علاوه بر اشتغال فصلی درآمدزایی خوبی هم برای این افراد ایجاد می‌شود.

حاجتی گفت: خیار برداشت‌شده از مزارع شهرستان چادگان علاوه بر تأمین نیاز داخلی استان، به استان‌های یزد، چهارمحال و بختیاری، قم، تهران و فارس صادر می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی چادگان بیان داشت: کاشت خیار نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته است که علت کاهش ضرر و زیان در سال گذشته و همچنین اجاره‌بها و افزایش قیمت بذر محصول خیار در سال جاری بود.

او عنوان کرد: قیمت هر کیلوگرم خیار در مزرعه دو هزار و ۵۰۰ تومان از کشاورزان خریداری می‌شود که درامدزایی خوبی برای کشاورزان دارد.

حاجتی در پایان بیان داشت: عشایر با ییلاق کردن به بخش چنارود شهرستان علاوه بر چرای دام در مراتع به کشت صیفی‌جات نیز مشغول هستند که درآمدزایی خوبی برای خانواده‌های عشایری دارد.

منبع:فارس

م

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋