nariman.azad

معرفی انواع قفل ها در اتاق فرار

اگر اهل بازی های اتاق فرار هستید و تجربه شرکت در اسکیپ روم ها را داشته باشید، مطمعنا به این مطلب علاقه مند خواهید بود. در این مطلب به معرفی انواع قفل های اتاق های فرار خواهیم پرداخت و شما را با هر یک آشنا خواهیم نمود. احتمالا میدانید که هر یک از بازی های اتاق فرار با سناریوی مختلف و مخصوص به خود ساخته می شود اما اکثر قفل هایی که در آنها مورد استفاده قرار می گیرد یکسان هستند. البته اگر قفل خاصی در بازی استفاده شود، قبل از شروع بازی نحوه عملکرد آن توسط گیم مستر برای شما توضیح داده می شود و یا دستور عمل قفل مربوطه درون بازی وجود دارد. توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین و اصلی ترین ترفندهای اتاق فرار آشنایی با این قفل ها و نحوه باز کردن آنها قبل از بازی می باشد که باعث میشود در زمان بازی خود صرفه جویی نموده و وقت کافی برای حل معماهای اسکیپ روم را در اختیار داشته باشید. شما با شناختن انواع قفل ها میتوانید از پس سخت ترین اسکیپ روم تهران نیز برآمده و با موفقیت آن را به پایان برسانید.

قفل های جهت دار اسکیپ روم ها

قفل های جهت دار، همان گونه که از نامشان پیداست، روی قسمت چرخان قفل جهت های بالا، پایین و چپ و راست مشخص شده بوده و با چرخاندن آنها می توانید نسبت به باز کردن قفل اقدام نمایید. اما توجه داشته باشید که اگر رمز را چند مرتبه اشتباه وارد نمایید، دستگاه رمز قبول نمی کند و در این مرحله باید حلقه بالایی آن را دو مرتبه پشت سر هم به پایین فشار دهید. سپس لازم است بر اساس رمزی که به آن با پیدا کردن سرنخ ها دست پیدا کرده اید، حلقه متحرک را در جهت مناسب بچرخانید.

قفل های کلیدی 

قفل های کلیدی از رایج ترین انواع قفل اسکیپ روم هستند که قطعا همه افراد با نحوه باز و بسته شدن آنها آشنا می باشند. زیرا این قفلها، قفل هایی معمولی هستند که دارای کلیدهای مخصوص بوده و با توجه به نوع سناریوی پیاده سازی شده برای اتاق فرار ممکن است کلید در بخش های مختلفی از اتاق جاسازی شده باشد که در این لحظه شما باید به عنوان سرنخ بدنبال کلید باشید. این قفل ها دارای کلیدهای منحصر به فردی بوده و در مراحل مختلف بازی اگر با تعداد متعددی از آنها روبرو شدید، لازم است برای هر یک کلید مخصوص به خودش را پیدا نمایید.

قفل های حروفی

با توجه به سناریو در نظر گرفته شده برای بازی و سرنخ هایی که در بخش های مختلف اتاق جاسازی شده است، ممکن است حروف یا اعدادی را بدست آورید. برای رهایی از اتاق فرار در نهایت باید بتوانید حروف را در کنار هم قرار داده و به رمز دست پیدا نمایید تا قفل باز شود. قفل های حروفی اسکیپ روم ها یکی از رایج ترین نوع قفل های مورد استفاده می باشند که دارای چند حلقه متحرک هستند که روی آنها حروف نوشته شده است. بر اساس رمز عبور باید حروف را به ترتیب روی شیار در نظر گرفته شده قرار داد تا قفل باز شود. در تصویر زیر نمونه هایی از این نوع قفل های اسکیپ روم ها را مشاهده می کنید.

قفل های عددی

این قفل ها از دیگر نمونه قفل های پرکاربرد اتاق فرارها هستند که شباهت بسیار زیادی با نوع حروفی داشته و تنها تفاوت استفاده از اعداد بر روی حلقه های متحرک آنها می باشد. به عبارت دیگر، برای باز کردن این نوع از قفل ها کافیست اعداد رمز را در طول بازی جستجو نموده و در نهایت به ترتیب از چپ به راست آنها را روی قفل وارد نمایید تا در صورت درست بودن رمز، درب اتاق برایتان باز شود.

 قفل های دیجیتال

قفل های دیجیتال از سری قفلهای عددی هستند که برای باز کردن آن نیاز به اعدادی با ترتیب مناسب می باشد. توجه داشته باشید که استفاده از این قفل ها با محدودیت هایی در تعداد دفعات وارد کردن رمز اشتباه روبرو می باشد. تعداد ارقامی که باید بر روی آن ها وارد کنید از طریق دستور العمل آن که قالبا به صورت چهار یا پنج رقمی در کنار قفل مربوطه تعبیه شده مشخص می گردد و باید در نظر داشته باشید که پس از وارد کردن اعداد، کلید تایید را که به صورت کلمه اینتر و یا حرف .. می باشد را بر روی آن وارد کنید. این نوع قفل در ابعاد و طرحهای مختلف ساخته شده و مرسوم ترین آن سیف باکسهای هتلی می باشند.

قفل های مغناطیسی 

قفل های مغناطیسی از جمله قفل هایی عستند که در ترسناک ترین اتاق فرارهای اروپا استفاده می شوند و برای باز کردن این قفل ها نیاز به رمزهای عددی و حروف ندارید، بلکه باید بتوانید کلیدهای مخصوص آنها را که تخت و بدون شیار می باشد را در اتاق جستجو نمایید. پس از پیدا کردن کلید مخصوص آن را در شیار قفل قرار دهید تا باز شود.

قفل های دکمه ای

قفل های دکمه ای یا پترن دار، نیاز به وارد کردن چند رقم عدد دارند که بر خلاف قفل‌های دیگر ترتیب در آن ها اهمیتی نداشته و برای وارد کردن رمز بر روی آن باید ۴ یا ۵ عدد مورد نظر را بر روی این قفل فشار دهید و سپس از ضامن پایین آن برای باز کردن قفل استفاده نمایید.در صورتی وارد کردن عدد اشتباه، فقط لازم است از سمت پشت آن، مجدد عدد را فشار داده و به حالت عادی بر گردانید و عدد مناسب را بر روی آن وارد کنید. این سبک قفل از سخت‌ترین قفل‌های اتاق فرار است که البته در بعضی از بازی‌های آسان این عقیده می‌تواند نادرست تلقی شود.

nariman.azad

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋