n8hashemi

n8hashemi

تزریق ژل

ژل چیست ؟ (ساختار و مواد تشکیل‌دهنده)

یکی از سؤالاتی که برای افراد در زمینه تزریق انواع فیلر پیش می‌آید، این است که ژل یا فیلر چیست و در ساختار تشکیل‌دهنده آن چه موادی وجود دارد؟ همان‌طور که گفته شد، ژل‌ها نوعی پرکننده و حجم دهنده پوستی هستند که جهت جوان‌سازی، فرم دهی و حجم‌دهی نقاط مختلف بدن استفاده می‌شوند. از مهم‌ترین مواد تشکیل‌دهنده تزریق ژل در اصفهان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

هیالورونیک اسید : این ماده طبیعی در پوست تمام انسان‌ها وجود دارد و به حفظ طراوت و رطوبت پوست کمک می‌کند. تزریق ژل هیالورونیک اسید نهایتاً تا یک سال دوام دارد و پس از آن به‌تدریج جذب بدن می‌شود. انواع فیلرهای هیالورونیک اسید مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا شامل ژوویدرم، رستیلن و بلوترو بالانس هستند.

هیدروکسیل آپاتیت کلسیم : این ماده طبیعی در استخوان به‌وفور یافت می‌شود. هیدروکسیل آپاتیت از نظر میزان غلظت به نسبت هیالورونیک اسید غلیظ‌تر بوده و طول عمر بیشتری دارد. تزریق این ماده به پوست سبب تحریک کلاژن‌سازی و رفع خطوط و چین و چروک خواهد شد. از انواع فیلرهای هیدروکسیل آپاتیت کلسیم مورد تأیید سازمان غذا و دارو می‌توان به رادیز اشاره کرد.

اسید پلی ال لاکتیک : این ماده با تحریک کلاژن‌سازی موجب استحکام پوست و کاهش چین‌وچروک می‌شود. ژل اسکالپترا یکی از فیلرهای مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا است که حاوی مقدار زیادی اسید پلی ال لاکتیک است و نتایج آن تا دو سال باقی می‌ماند.

پلی متیل متاکریلات : با اینکه این ماده صنعتی است ولی برای استفاده در بدن ایمن شناخته شده است. همچنین به دلیل داشتن کلاژن فراوان در خود، سبب سفتی و انسجام پوست می‌شود. بلافیل یکی از فیلرهای پلی متیل متاکریلات تأییدشده در سازمان غذا و داروی آمریکا است.

کاربردهای تزریق ژل چیست؟

بیشتر افراد تزریق ژل را راهی برای حجیم کردن صورت و رفع چین و چروک‌ها می‌دانند. درصورتی که این مورد تنها یکی از کاربردهای تزریق ژل است. FDA تزریق ژل را راهی موثر برای رسیدن به نتایج زیر می‌داند:

از بین بردن چروک ها

حجیم شدن صورت خودبه‌خود چین و چروک‌ها را از بین می‌برد. خط پیشانی، خط اخم، خط خنده، چین‌های دور لب، بینی و چشم با تزریق ژل بهبود می‌یابند. تزریق ژل خط خنده و خط اخم بسیار رایج است.

از بین بردن سیاهی و گودی زیر چشم

تزریق ژل به زیر چشم رطوبت، کشش و استحکام پوست را افزایش می‌دهد. این امر باعث از بین رفتن گودی زیر چشم و روشن‌تر شدن این ناحیه می‌شود.

اصلاح بینی

بدون انجام عمل بینی می‌توانید فرم بینی خود را اصلاح کنید. اصلاح بینی یکی از کاربردهای محبوب تزریق ژل است.

جوانسازی پوست دست

فیلرها علاوه بر صورت روی دست‌ها هم تاثیر مطلوبی می‌گذارند. تزریق ژل به پشت دست حجم آن را افزایش داده و پوستش را جوان‌تر می‌کند.

حجم دهی و زاویه سازی در صورت

تزریق ژل یکی از بهترین راه‌ها برای حجم‌دهی به صورت است. بخصوص تزریق ژل برای صورت لاغر که تاثیر شگفت انگیزی دارد.از ژل‌ها و فیلرها می‌توان برای برجسته کردن لب‌ها، گونه‌ها و چانه استفاده کرد. تزریق ژل گونه، ژل لب و چانه اگر درست و به اندازه انجام شود. تاثیر شگرفی در زیبایی دارد.

مزایای تزریق ژل چیست؟

تزریق ژل یکی از رایج‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های زیبایی صورت است. علت این محوبیت را می‌توان از مزایای آن فهمید. بعضی از آن‌ها عبارتند از:

زیباتر کردن چهره و افزایش اعتماد به نفس

از بین بردن نشانه‌های پیری پوست و جوان‌سازی آن

عدم نیاز به جراحی، بخیه، بستری شدن و بی‌هوشی

مشاهده سریع نتیجه تزریق ژل

سازگاری ژل‌های تزریق شده با بدن

 

  •  

 

معایب تزریق ژل چیست؟

تمام روش‌های درمانی با بروز عوارض جانبی همراه هستند. تزریق ژل در کلینیک‌های معتبر تا حد زیادی عوارض تزریق بوتاکس در اصفهان را کاهش می‌دهد. با این حال در روزهای ابتدایی ممکن است شاهد موارد زیر باشید:

ایجاد درد خفیف

سوزش خفیف

کبودی، قرمزی و التهاب

بی‌حسی در ناحیه تزریق

موارد فوق تا حداکثر سه روز بعد از عمل از بین می‌روند. اما عوارض خطرناک‌تری مانند جابجایی ژل و عفونت در اثر تزریق ژل در کلینیک‌های غیرمجاز و عدم توجه به مراقبت‌های بعد از تزریق هم محتمل است.

موارد منع برای تزریق ژل

› افرادی که حساسیت به ژل یا داروی بی‏ حسی دارند.

› کسانـی که دارای عفـونت فعال در ناحیه ‏ی تزریق می ‏باشند.

» مراقبت بعد از تزریق ژل

› تا 24 ساعت از حرکات شدید و یا فشار روی ناحیه تزریق‎شده پرهیز کنید.

› تا 2 روز بعد از تزریق ژل، استفاده از کمپرس سرد صورت باعث تسریع از بین رفتن کبودی و تورم می ‏شود.

› تا 72 ساعت از قرار گرفتن در گرما و نور شدید آفتاب خودداری کنید.

› تا یک هفته از خوابیدن روی صورت پرهیز کنید.

منبع : https://nilaclinic.com/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa/gel-injection/

n8hashemi
n8hashemi

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
آیدت: فروش فایل، مقاله نویسی در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋