Mostafa Saghaee

تعریف - مشاور فرآیند تجارت چیست؟

یک مشاور تلفنی فرایند تجارت یک مشاور خارجی است که با تحقیق و تجزیه و تحلیل فرایندها و سیستم هایی که یک بنگاه اقتصادی پیاده سازی می کند ، به مشاغل کمک می کند. پس از انجام این کار ، وی توصیه هایی برای بهبود این فرایندها و روش ها با توجه به بهبود کارایی کلی ارائه می دهد. همچنین ممکن است مشاور در طراحی شبیه سازی ها برای آزمایش پیشرفت های پیشنهادی درگیر باشد. یک مشاور فرآیند تجارت معمولاً به مدیریت ارشد گزارش می دهد.

پیشرفت توسط بیدارکنندگان حاصل نمی شود. این توسط مردان تنبل ساخته شده است که تلاش می کنند راه های آسان تری برای انجام کاری پیدا کنند.
رابرت ا. هاین لاین


س --ال - آیا واقعاً اجازه می دهید یک روند مهم تجاری در تجارت شما از بین برود؟
اگرچه اولین برداشتی که از یک تعریف کوتاه می توانید بکنید این است که مشاوران فرآیند کسب و کار به عنوان واسطه ای دستمزد دریافت می کنند ، اما چیزهای زیادی بیشتر از این است. یک حرفه ای واقعی در این زمینه تجربه و عمق بسیار خوبی خواهد داشت و به احتمال زیاد دارای مدارک بسیار چشمگیر خواهد بود.

اگر برداشت شما اکنون از "من این مداخله گر را نمی خواهم!" تغییر کرده است به "من نمی توانم از عهده چنین حرفه ای برآیم!" ممکن است حق با شما باشد. به هر حال ، هرکسی که دارای اعتبار باشد و به عنوان مشاور فرآیند تجارت شناخته شود ، بچه کمی نیست. زمینه کسب و کار بزرگی وجود خواهد داشت که دارای دستاوردهای باورنکردنی افزایش کارایی است. اینطور است که باید باشد. به هر حال ، شما نمی خواهید به یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی اجازه دهید بال خود را آزمایش کند و در کار شما مشکلی ایجاد کند.

آیا به دنبال مستند سازی و اجرای فرایندهای خود هستید؟
از MS Word یا Google Docs استفاده نکنید و از نمودارهای فلو استفاده نکنید.


مستند سازی فرآیندهای خود با استفاده از نمودارهای روان ممکن است زیبا و زیبا به نظر برسد - اما نمی توانید آنها را اجرا کنید. حتی بدتر - هیچ کس به نمودارها نگاه نمی کند.

چرا اینجا را ببینید
مشاوره فرآیند تجارت چگونه کار می کند؟
مشاور فرایند تجارت بودن کار سختی است. حتی ممکن است یک مشاور تیمی را برای کمک به او استخدام کند. برای شروع ، تجزیه و تحلیل فرایندهای تجاری روی کاغذ کافی نیست. باید آنها را در عمل مشاهده کرد ، و یک نگاه سریع برای ارائه داده هایی که یک مشاور می تواند در مورد روند کار به طور کلی نتیجه گیری کند کافی نیست.

بنابراین ، اولین قدم یک مشاور فرآیند کسب و کار این خواهد بود که فرآیندهای کسب و کار خود را از نزدیک بشناسید ، اگر نه بیشتر از آنچه قبلا انجام داده اید. او افراد محل کار شما را تماشا می کند و در صورت لزوم برای روشن شدن س questionsالاتی می پرسد.

اکنون ، مشاور فرآیند تجارت می کوشد تا روشهای کارآمدتری را برای مدیریت فرآیندهای مشاهده شده پیدا کند. او به دنبال ناکارآمدی در سیستم خواهد بود و به دنبال راه هایی برای از بین بردن آنها می باشد تا کار بتواند روانتر و کارآمدتر جریان یابد. زمینه های بهبود شامل موارد زیر است:

گلوگاه هایی که محل کار در یک منطقه جمع می شود
استفاده ناکارآمد از منابع
استفاده ناکارآمد از زمان
فرآیندهای زائدی که می توانند از بین بروند
فرایندهای زائدی که می توانند خودکار شوند
بروز خطاهایی که خواستار انجام مجدد بخشهایی از فرآیند هستند
چیدمان های فیزیکی که زمان لازم برای انجام یک کار را افزایش می دهد
مناطقی که ارتباط ضعیف یا عدم پاسخگویی بر بهره وری تأثیر می گذارد
سرانجام ، مشاور فرآیند تجارت به مدیریت گزارش می دهد ، زمینه های بهبود را برجسته می کند و پیشنهادهایی را برای بهبود ارائه می دهد. در موارد خاص ، مشاور یا صاحب مشاغل می خواهند ببینند که جریان های کاری پیشنهادی در عمل چگونه عمل می کنند و سپس یک دوره آزمایشی راه اندازی می شود.

چگونه می فهمید که این مداخله م Workثر است؟
موفقیت مداخله مشاوره ای در فرآیند تجارت به کیفیت مشاور بستگی خواهد داشت. اگر تصمیم دارید از مشاور استفاده کنید ، باید نتایج گذشته را بررسی کنید و اطلاعات خود را مستقیماً از مشتری مشاور بگیرید. یک مشاور واقعاً خوب ممکن است در زمینه کاری شما نیازی به تجربه نداشته باشد ، اما هرچه زمینه تخصصی تری داشته باشد و هرچه تجربه کمتری در این زمینه داشته باشد ، انجام ارزیابی اولیه بیشتر طول می کشد.

مزایای استفاده از مشاور فرآیند تجارت
یکی از بزرگترین مزایای استفاده از مشاور فرآیند تجارت این است که "یک جفت چشم تازه" دارید. وقتی درگیر مسائل و مشکلات هستیم ، تشخیص ناکارآمدی هایی که برای یک ناظر بیرونی به طرز دردناکی واضح است ، دشوار است.

از آنجا که یک مشاور فرآیند کسب و کار مناسب از صلاحیت بالایی برخوردار است و دارای زمینه کاری قوی خواهد بود ، از این تجربه نیز بهره مند خواهید شد. و اگرچه مطمئناً هزینه وقت این حرفه را پرداخت خواهید کرد ، اما هزینه کار آن بسیار کمتر از استخدام فردی با سطح مهارت به عنوان کارمند است.

سرانجام ، یک مشاور فرآیند کسب و کار کاملا صادق خواهد بود و با طرح مسائلی که ممکن است کارکنان خود شما تمایلی به جلب توجه شما ندارند راحت خواهد بود. به عنوان مثال ، اگر احساس مالکیت بالایی در فرآیندهایی که معرفی کرده اید داشته باشید ، ممکن است کارکنان شما از ترس اینکه شما را آزرده کنند ، تمایلی به گفتن نقص به شما ندارند.

اشکال استفاده از مشاور فرآیند تجارت
اگرچه به دست آوردن برداشت های خارجی می تواند ارزشمند باشد ، اما ممکن است این فرد درک عمیقی از آنچه که شما انجام می دهید و اینکه چرا شما برای اجرای برخی فرآیندها به روش خود انتخاب کرده اید ، کسب نکند. بسیاری از داستان های موفقیت ناشی از استفاده از مشاوران فرآیند تجارت بوده است ، اما همچنین ناامیدی های زیادی نیز وجود داشته است که در آن شرکت ها احساس می کنند نتوانسته اند توصیه های مناسبی را کسب کنند.

برای به حداکثر رساندن شانس خود برای به دست آوردن نتیجه خوب ، شما و مشاورتان باید از قبل با یکدیگر ملاقات کنید تا بتوانید درباره انتظارات خود بحث کنید و دلایلی را که فکر می کنید مشاوره فرآیند تجارت می تواند به شرکت شما کمک کند ، روشن کنید. این مشاور را در حین ارزیابی فرآیند تجارت راهنمایی می کند.

گزینه های جایگزین برای استفاده از مشاور فرآیند تجارت
شما یا یک کارمند معتمد می توانید روند ارزیابی روند کار را ، هم روی کاغذ و هم در سطح ذغال سنگ ، انجام دهید. شما مزیت یک جفت چشم تازه نخواهید داشت ، اما از دانش قبلی شرکت خود بهره مند خواهید شد. اگر بتوانید تعصب را تا حد زیادی با آماده سازی خود برای نزدیک شدن به روند کار با ذهن باز از بین ببرید ، می توانید زمینه های پیشرفت را با همان کارآیی یک مشاور شناسایی کنید.

اشکال اصلی این گزینه زمان است. شما و اعضای ستادتان از قبل وظایفی دارید که باید آنها را انجام دهید ، و اگر جریان کاری شما با دقت پیگیری نشود ، می توانید مناطق مهمی را که نیاز به توجه دارند از دست دهید.

تالیفی راه حلی برای غلبه بر محدودیت های زمانی ارائه می دهد. گردش کار واقعی شما با جزئیات قابل پیگیری است و حتی وقتی چشمتان به توپ نباشد ، می توانید پس از واقعیت ، تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید وضعیت هر یک از مراحل چگونه است.

هنگامی که مناطق مشکل را شناسایی کردید ، فقط باید بدانید که علت مشکل چیست. پرداختن به آن ممکن است به معنای تنظیم گردش کار ، تهیه تجهیزات جدید برای سهولت کار کارمندان یا حتی به کارگیری اعضای اضافی برای کنار آمدن با کار در مناطق خاص باشد.

اگر دلایل ایجاد فشار در روند کار مشخص نیست ، حداقل می دانید که برای تعیین چگونگی بهبود کارایی ، کدام مناطق به نظارت دقیق نیاز دارند. آیا دوست دارید بدانید که چگونه Tallyfy می تواند شما را به مشاور فرایند تجارت خود تبدیل کند؟ ما به شما یک نسخه آزمایشی رایگان می دهیم یا می توانید برای یک دوره آزمایشی رایگان ثبت نام کنید و آن را از آنجا بگیرید. چرا آن را امتحان نمی کنید؟ این می تواند بهترین کاری باشد که شما برای تجارت خود انجام داده اید. ما البته خدمات پولی نیز ارائه می دهیم.

https://v.gd/DwPh5Y

https://is.gd/eqaTn8

http://lnki.nl/1MeWj

shorturl.at/rJOT3

https://cutt.ly/rg21dcZ

https://bit.ly/36xVAss

 

 

Mostafa Saghaee

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋