Mostafa Saghaee

متخصص ارتودنسی چیست؟

بسیاری از افراد از اصطلاحات دندانپزشک و ارتودنسی به جای یکدیگر استفاده می کنند. کاملاً درست نیست این دو حرفه مطمئناً شباهت هایی با هم دارند ، اما ارتودنسی نوع خاصی از مراقبت از دندان است. این متخصصان انواع خاصی از مشکلات دندانی را درمان می کنند. شاید هرگز نیازی به مراجعه به متخصص ارتودنسی نداشته باشید. اگر این کار را انجام دهید ، باید دقیقاً بفهمید که چه چیزی در انتظار شماست. در اینجا راهنمای ارتودنتیست ها آورده شده است.

تعریف ارتودنتیست
دندانپزشک پزشکی است که با چندین قسمت از بدن کار می کند. مناطق تمرکز شامل دهان ، فک ، دندان ها ، لثه ها و اعصاب است. ارتودنتیست ها در بخش تخصصی تری از این زمینه کار می کنند. اولویت آنها صاف شدن دندان ها است. به زبان ساده ، تمام متخصصان ارتودنسی دندانپزشک هستند اما تعداد اندکی از دندانپزشکان متخصص ارتودنسی هستند.

یک متخصص ارتودنسی ، اوربیت ، انسداد ، دندانها و فکهای نامرتب و دهانهای شلوغ را تشخیص می دهد. پس از تشخیص ، متخصص ارتودنسی سعی می کند هر مسئله ای را که کشف کنند حل کند. در صورت عدم درمان ، اوربایت ، کم لقمه ، نیش باز و کراس بایت همه مشکلاتی هستند که با گذشت زمان بدتر می شوند. متخصص ارتودنسی متخصصی است که این شرایط را ترمیم می کند.

متخصص ارتودنسی چه کاری انجام می دهد؟
یک متخصص ارتودنسی آموزش های ویژه ای را برای رفع نامرتب بودن دندان ها می بیند. اگر دندانپزشک شما را به یک متخصص ارتودنسی معرفی می کند ، نتیجه گیری این است که دندان های شما کاملاً درست نیستند. این اصلاً مسئله بزرگی نیست. احتمالاً توصیه ای برای بریس یا روش دیگری برای صاف کردن دندان های خود دریافت خواهید کرد. متخصص ارتودنسی شخصی است که این کار را انجام می دهد.

مهمترین کار یک متخصص ارتودنسی شناسایی مشکلات مربوط به دندان و دهان شماست. شکافی در دندان های شما که دیاستما نامیده می شود ، با گذشت زمان بزرگتر خواهد شد. دندان های شما آسیب خواهند دید ، زیرا ساختار دهان و لثه به یک تراز بندی دقیق نیاز دارد. متخصص ارتودنسی سعی می کند دندان های شما را به هم نزدیک کند تا مشکل برطرف شود. برعکس ، داشتن بیش از حد دندان به ویژه برای کودکان نیز به همان اندازه بد است. یک متخصص ارتودنسی برای ایجاد فاصله بهتر دندانهای اضافی را بیرون می کشد.

یک متخصص ارتودنسی ابزارهای مختلفی برای حل این مشکلات هم ترازی دارد. بریس معروف ترین راه حل است. این وسایل نواری هستند که دندان ها را محاصره می کنند. سپس متخصص ارتودنسی براکت های جلوی دندان ها را می بندد و نوارها از طریق سیم به آنها متصل می شوند. به طور ترکیبی ، ساختارها دندانها را به یک راستای کشیده می کشند و با گذشت زمان آنها را صاف می کنند. این روند فوری نیست ، اما بسیار موثر است.

اگر بریس ها گزینه مناسبی نیستند ، ممکن است متخصص ارتودنسی به جای آن از تراز کننده استفاده کند. مشهورترین مثال Invisalign است. با طراحی ، از دور دیده نمی شود و باعث جذابیت لبخند شما می شود. به این دلیل که یک تراز کننده از سیم یا براکت های فلزی استفاده نمی کند. بیماران مانند آنها قابل جابجایی هستند.

در موارد شدید ، یک متخصص ارتودنسی ممکن است بیماران با منبسط کننده کام را درمان کند. قوس فک بالا را باز می کند و فضای بیشتری را به منطقه می دهد. احتمال دیگر استفاده از پوشش سر ، یک راه حل چشمگیر برای دندانهای نامرتب است. این دستگاه پشت سر را به یک سیم در جلوی دهان متصل می کند. هدف آن عقب کشیدن دندانهای جلویی در حالی که کند شدن فک فوقانی است در معرض خطر رشد سریع است.

یک متخصص ارتودنسی به چه میزان آموزش نیاز دارد؟
یک متخصص ارتودنسی ابتدا باید آموزش منظم دندانپزشکی را انجام دهد. به طور کلی یک دانشکده دندانپزشکی برای فارغ التحصیلی به چهار سال کلاس نیاز دارد. بیشتر دندانپزشکان در این مرحله متوقف می شوند و تجارت خود را شروع می کنند. ارتودنتیست ها هنوز نمی توانند این کار را انجام دهند.

برای کسب مجوز برای حرفه ارتودنتیست ، فرد باید کلاسهای بیشتری بگذارد. بیشتر دانشکده های دندانپزشکی قبل از احراز صلاحیت دانشجو به عنوان متخصص ارتودنسی به دو تا سه سال دیگر آموزش نیاز دارند. به طور موثر ، یک متخصص ارتودنسی یک دندانپزشک است که تقریباً دو برابر آموزش دارد و بیشتر آن در زمینه صاف کردن دندان ها تخصص دارد.

قرار ملاقات با متخصص ارتودنسی چگونه کار می کند؟
قرار ملاقات با یک متخصص ارتودنسی تقریباً مشابه قرار ملاقات با دندانپزشک است. شما به مطب پزشکی خواهید رفت و در حالت نشسته خواهید ماند تا زمانی که منشی میز نام شما را صدا کند. در این مرحله ، شما به اتاق امتحان می روید. از آنجا که احتمالاً شما به متخصص ارتودنسی مراجعه کرده اید ، از قبل می دانید که با دندان ها مشکل تراز دارید. اوربیت و اندبایت شایعترین مشکلات است. هر مسئله ای که باشد ، متخصص ارتودنسی دهان شما را بازبینی می کند تا در مورد بهترین روش تصمیم بگیرد.

برای برخی از روشهای درمانی ، باید چندین بازدید مجدد داشته باشید. این به خصوص در صورت نیاز به بریس درست است. ابتدا ، شما به دنبال یک جلسه مقدماتی و برخی از اشعه ایکس ، تشخیص را دریافت خواهید کرد. در مرحله بعدی ، بریس ها را نصب خواهید کرد. پس از آن ، شما به طور منظم و منظم بازدید می کنید تا مطمئن شوید که بریس ها در وضعیت مطلوبی قرار دارند. در آخر ، دندانپزشک بریس ها را بر می دارد. کل فرآیند معمولاً یک تا سه سال طول می کشد. هنگامی که متخصص ارتودنسی بریس ها را برداشت ، دندان های شما با موفقیت صاف شد.

در مورد صاف كردن دندان ها ، رزرو وقت ملاقات با دندانپزشك بهترین عمل است. اگر دندانپزشک شما اعتقاد دارد که می توانید با اینویزالاین معالجه شوید ، ممکن است به هیچ وجه به ارتودنتیست مراجعه نکنید. اما دندانپزشک شما بهتر می داند و در صورت نیاز شما را به متخصص ارتودنسی معرفی می کند.

اگر به یک متخصص ارتودنسی مراجعه می کنید ، باید اطمینان داشته باشید که از یک متخصص ماهر بازدید می کنید. در حالی که ممکن است مجبور باشید برای مدتی از بریس ، ردیف یا سرپوش فلزی استفاده کنید ، متخصص ارتودنسی شما بهترین علاقه شما را دارد و تلاش می کند بهترین لبخند را به شما تحویل دهد.

اگر بیمه دندانپزشکی شما ارتودنسی را پوشش می دهد ، بهتر است فکر کنید که درمان را از اواخر یک سال تقویمی شروع کنید تا پرداخت های درمانی شما 2 سال طول بکشد زیرا بیشتر برنامه های بیمه محدودیت سالانه دارند. ما دیدن همه دفاتر شبکه خود را که ارتودنسی یا دفاتر مطبوعاتی را ارائه می دهند آسان می کنیم.

هزینه ها
پول پول پول. شاید بپرسید چرا من این حرف را اولویت قرار ندادم. این یک سوال عادلانه است زیرا علائم دلار به طور کلی اولین چیزی است که والدین وقتی متوجه می شوند فرزندشان به بریس احتیاج دارد فکر می کنند. نمی توانم به اندازه کافی استرس داشته باشم که گرچه این یک کار گران است ، یافتن ارزانترین گزینه همیشه بهترین نیست. قیمت ها از یک پزشک به پزشک دیگر متغیر است اما موارد زیادی وجود دارد که می تواند در آنها تأثیرگذار باشد. شما ممکن است با بهترین قیمت شروع کنید اما با هر بار چرخش با هزینه های اضافی جیب زده می شوید. از آنچه در پیشنهاد خدمات گنجانده شده است بپرسید. آیا پرونده های تشخیصی اضافه شده اند یا اضافی؟ در مورد مشاوره ها ، اشعه ایکس ، نگهدارنده ها ، باند ها ، هدگیرها و گسترش دهنده های پالت چطور؟ آیا هزینه های اضافی برای دو مرحله وجود دارد؟ از نظر مالی هزینه مربوط به یک فاز در مقابل دو باید مشابه باشد اما برخی از متخصصان ارتودنسی هزینه بیشتری را دریافت می کنند. دو مرحله به والدین این امکان را می دهد که بار هزینه را با گذشت زمان تقسیم کنند ، با این حال بیشتر متخصصان ارتودنسی بدون توجه به هزینه یا طول دوره درمان ، برنامه های مالی خود را ارائه می دهند. علاوه بر این ، دریابید که متخصص ارتودنسی شما از جمله باند ، موم و نخ دندان که در طول درمان مورد نیاز است ، فراهم می کند یا خیر. ما حتی به دخترانمان دهن کجی خاصی می دادیم که برای نواختن سازهای باند خود استفاده می کردند.

فاکتورهای زیادی برای انتخاب متخصص ارتودنسی وجود دارد. این لیست از 10 موردی را که باید در مراحل کار بررسی کنید ، بررسی کنید. - SahmReviews.com

6) برنامه های پاداش / تشویقی
آیا دفتر هیچ نوع برنامه پاداش برای مشتریان آنها ارائه نمی دهد؟ گرچه به نظر بی اهمیت می رسد ، اما داشتن بریس می تواند یک تجربه دلهره آور باشد. بیایید با واقعیت ها روبرو شویم ... بیشتر بزرگسالان مسواک و نخ دندان را به طور مناسب نمی زنند. تصور کنید که یک بچه شلوغ چگونه قرار است باشد. بریس ها همیشه در اولویت نیستند. برنامه های تشویقی به بیماران برای انجام کارهایی از قبیل رسیدن به قرار ملاقات با براکت های تمیز (نشان دادن مسواک زدن بعد از غذا خوردن) ، عدم جمع شدن در اطراف براکت ها (به معنای مسواک زدن صحیح و منظم) ، حفظ پرانتز و موارد دیگر پاداش می دهند. این بیماران را به ایجاد عادات خوب مراقبت از دهان و دندان ترغیب می کند و دندانپزشکان آن را دوست دارند. در حالی که بسیاری از متخصصان ارتودنسی بطری های آب مارک دار و سایر دکمه های چای را ارائه می دهند ، برخی (مانند ما) قبل از آن را بالا می برند و کارت های هدیه را به عنوان انگیزه اضافی به فیلم ها یا رستوران های محلی ارائه می دهند. Frana Beciri ، متخصص پذیرش در ارتودنسی Quad City اظهار داشت: "برخی از ارتودنسی ها فقط با نشان های خود پاداش می دهند. کارت هدیه هم می دهیم. یکی از دلایل سیستم پاداش این است که دندانپزشکان از ما راضی تر هستند و آنها کسانی هستند که (بیماران) را به ما ارجاع می دهند. " برای متخصصان ارتودنسی این هزینه بازاریابی است. برای بیماران دلیل بر پایبندی به قوانین است. هنگامی که درمان به پایان رسید ، متخصص ارتودنسی ما به بیماران خود نوعی درمان اعطا می کند. هنگامی که مدیسون مرحله اول خود را به پایان رساند ، این یک کیک بزرگ شیرینی بود. نتیجه گیری پس از آن شامل یک سطل آب نبات و میان وعده بود که در حالی که بریس داشتند اجازه خوردن آنها را نداشتند.

فاکتورهای زیادی برای انتخاب متخصص ارتودنسی وجود دارد. این لیست از 10 موردی را که باید در مراحل کار بررسی کنید ، بررسی کنید. - SahmReviews.com

7) پرسنل چطور؟
به این فکر کنید که وقتی برای معاینه به پزشک منظم مراجعه می کنید. قبل از مراجعه کوتاه دکتر ، به پذیرش ، پرستار و دیگران مراجعه می کنید. به همین ترتیب ، یک اتاق ارتودنسی بیشتر از پزشک است. شما باید احساس راحتی کنید و به کل تیم ایمان و اعتماد داشته باشید. وقتی دفتر مشغول است ، در آنجا توقف کنید و بی سر و صدا تماشا کنید تا ببینید کارکنان با مشتری چگونه ارتباط برقرار می کنند. اگر پرسنل آرام ، خونسرد و جمع باشند حتی اگر همه چیز دیوانه باشد ، چیزهای زیادی در مورد آنها می گوید.

برنامه های ارجاع
اگر از متخصص ارتودنسی خود راضی هستید ، می خواهید به دیگران چیزهای مثبتی بگویید. ببینید آیا ارتودنتیست شما برنامه ارجاع دارد یا خیر. شما ممکن است بتوانید برای مراجعه به بیماران جدید در درمان های آینده اعتباری دریافت کنید. در همین راستا ، اگر والدین دیگری را می شناسید که قبلاً بر روی بچه های خود پرانتز قرار داده اند ، از آنها توصیه و ارجاع بخواهید. مطمئناً معنای جدیدی به عبارت "دهان به دهان" می دهد. مسلماً اگر دندانپزشکی شما را به یک متخصص ارتودنسی ارجاع می دهد ، خود را ملزم به مراجعه نکنید. در اطراف خرید کنید و تحقیقات خود را به همان روشی انجام دهید که اگر در حال خرید ماشین هستید.

9) اگر نیاز به جابجایی دارید چه می کنید؟
همسران من توسط دولت استخدام شده اند ، بنابراین خانواده اسکات هر دو سال یکبار در آنجا نقل مکان می کنند. ما در جامعه ای زندگی می کنیم که به طور منظم شاهد جابجایی خانواده ها برای جان دیر و چند شرکت دیگر هستیم. اجازه ندهید که امکان جابجایی شما را از انجام درمان ارتودنسی منع کند. اگر فکر می کنید این مسئله ممکن است مسئله ای باشد ، از متخصص ارتودنسی بپرسید که چگونه این نوع شرایط را اداره می کند. آنها معمولاً مقدمات قیمت گذاری را برای درمانهای جزئی انجام می دهند و حتی ممکن است بتوانند شما را به یک متخصص ارتودنسی در منطقه ای که می خواهید منتقل کنید ، ارجاع دهند. غیر معمول نیست که متخصصان ارتودنسی در هنگام جابجایی خانواده ها ، درمان میانه را انجام دهند.

فاکتورهای زیادی برای انتخاب متخصص ارتودنسی وجود دارد. این لیست از 10 موردی را که باید در مراحل کار بررسی کنید ، بررسی کنید. - SahmReviews.com

10) گزینه های پیگیری
با جدا شدن بریس ها چه اتفاقی می افتد؟ آیا متخصص ارتودنسی مراقبت های بعدی را ارائه می دهد؟ به س aboutال مربوط به هزینه ها برگردید ، ببینید آیا بازدیدهای بعدی در قیمت پایه لحاظ شده اند یا هزینه اضافی دارند. از متخصص ارتودنسی بپرسید که چه مدت بر لبخند فرزند شما نظارت دارد. اگر آنها به محض برداشتن بریس ها پرونده شما را ببندند ، شاید این بهترین ارتودنتیست برای شما نباشد. شما می خواهید در صورت بروز مشکل ، جابجایی دندان یا خرابی ، فردی در دسترس باشد.

انتخاب یک متخصص ارتودنسی می تواند طاقت فرسا باشد. مهمترین نکته ای که باید بخاطر بسپارید این است که اقدامات ارتودنسی یک کار گروهی است و همه باید در مورد هزینه ها ، انتظارات و نیازها در یک صفحه باشند. بیمار باید آگاه باشد که در نهایت ممکن است دشوار باشد اما ارزش آن را دارد در حالی که والدین باید مطمئن شوند که ارتودنتیست انتخابی آنها تشویق ، انگیزه و گزینه هایی را ارائه می دهد که همه را در مسیر درست موفقیت قرار می دهد.

https://v.gd/DVbEL2

https://is.gd/EyD1mY

http://lnki.nl/zhxqB

https://cutt.ly/tgFfXnL

shorturl.at/mFINQ

https://bit.ly/3oZcf0w

 

 

 

Mostafa Saghaee

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋