Mostafa Saghaee

چگونه هجی کردن خود را بهبود ببخشیم

اگر با قوانین اساسی هجی اعتماد به نفس دارید و در مرور ابزارهای هجی بالا راحت هستید ، سعی کنید مصدع اوقات شریف شدن یعنی چه؟ توانایی خود را با منابع زیر ارزیابی کنید. با کمک تمرینات زیر می توانید هجی کردن خود را بیش از پیش بهبود داده و واژگان خود را گسترش دهید.

چگونه مهارت هجی کردن خود را ارزیابی کنیم
مسابقه "Spell It" (مریام-وبستر)

سازندگان واژه نامه معتبر Merriam-Webster این مسابقه را ارائه می دهند ، که به شما کمک می کند سرعت و دقت هجی خود را تعیین کنید.

"تست توانایی املا" (Spellzone)

Spellzone این مسابقه را ارائه می دهد ، که مهارت هجی کردن شما را در کمتر از پنج دقیقه ارزیابی می کند. برای دسترسی به بیشتر مطالب Spellzone باید اشتراکی را خریداری کنید.

"آزمون جایگذاری باغ وحش آوایی" (موسسه عالی در نوشتن)

این آزمون تعیین موقعیت ، با مجوز از م Instituteسسه تعالی در نوشتن ، برای کودکان نه ساله و بالاتر عالی است. برای دانشجویان جوان ، صفحه "همه چیز درباره هجی" سایت را امتحان کنید.

"بازی جایگذاری" (GradeSpelling)

این بازی تعاملی از برنامه GradeSpelling به بازیکنان این امکان را می دهد تا مهارت های املایی خود را با آزمون های متناسب با سطح درجه خود تعیین کنند.

تمریناتی برای بهبود مهارت هجی کردن
"تمرینات املایی" (Purdue OWL)

این تمرینات از آزمایشگاه نوشتن آنلاین Purdue برای بهبود دقت اشتباهات رایج هجی را هدف قرار می دهد. تمرینی را امتحان کنید که بر روی کلماتی ختم شود که به "ible" یا "قادر" ختم شوند ، یا تمرکز روی قوانین "یعنی" و "ei" باشد.

"املا" (انگلیسی Maven)

تمرینات در سایت English Maven بر اساس سطح دشواری و به دو دسته تقسیم می شوند: هجی با تصویر یا هجی با تعریف.

"تمرینات متوسط ​​/ پیشرفته" (Howtospell)

این وب سایت ، که توسط BBC Learning English تأیید شده است ، تمرینات هجی را در سطح متوسط ​​و پیشرفته ارائه می دهد تا توانایی های شما را افزایش دهد.

امتحانات "املا" (مراکز زبان پیوندی)

این آزمونها ، توسط انگلیسی به عنوان سایت زبان دوم ارائه می شود ، با صدا و بدون صدا و در پنج سطح دشواری ارائه می شود.

چگونه واژگان خود را گسترش دهیم
هجی خوب به شما کمک می کند پیام خود را برقرار کنید. مهارت های خوب واژگان اطمینان حاصل می کند که شما با دقت ارتباط برقرار می کنید. برای گسترش واژگان خود از ابزارها و نکات زیر استفاده کنید.

"چگونه واژگان خود را گسترش دهیم" (متوسط)

نشریه Medium Science Journal این 10 نکته را برای گسترش واژگان شما ، از جستجوی هر کلمه جدیدی که می شنوید تا گوش دادن به پادکست ، ارائه می دهد.

"7 برنامه تلفن همراه که به طور چشمگیری واژگان شما را افزایش می دهند" (Inc.)

مجله Minda Zetlin از Inc. لیستی از هفت برنامه را برای کمک به شما در کار با واژگان خود با استفاده از تلفن هوشمند ارائه می دهد ، از جمله PowerVocab و 7 Little Words.

"چگونه واژگان خود را بهبود ببخشیم" (ThoughtCo)

این پست از ThoughtCo. ، نوشته شده توسط یک مدرس و مربی ESL ، روشهای مختلف یادگیری واژگان جدید را پیشنهاد می کند و نکات یادگیری عملی را ارائه می دهد.

اصطلاحنامه دات کام

مشورت با اصطلاح نامه ای مانند این اصطلاح به شما کمک می کند با ارائه مترادف و متضاد کلمات ، واژگان خود را گسترش دهید. استفاده از اصطلاحنامه ابزاری عالی برای یافتن روشهای جدید بیان است.

تمرینات املایی پیشرفته
"مسابقه املایی پیشرفته 1" (English-Zone.com)

English-Zone.com ، انگلیسی به عنوان زبان دوم "سایت سرگرم کننده" ، این آزمون املایی چند گزینه ای را برای کمک به شما در آزمایش توانایی های خود ارائه می دهد.
"Spelling Challenge" (واژه نامه های آکسفورد)

با این مسابقه تعاملی واژه نامه های آکسفورد به کلمات گوش دهید و آنها را هجی کنید. سطح مسابقه از "مشکل" تا "شیطان" است.

"آزمون املای دشوار" (ESL Lounge)

این آزمون چند گزینه ای از ESL Lounge برای دانشجویان انگلیسی به عنوان زبان دوم بسیار مناسب است. برای چالش های بیشتر به "صفحه اصلی مسابقه" بروید.

"مسابقه املایی پیشرفته انگلیسی" (Trivia World Wide)

World Wide Trivia این مسابقه را ارائه می دهد ، که نه تنها توانایی املایی شما را آزمایش می کند ، بلکه س questionsالاتی را درباره تاریخچه هجی می پرسد.

نحوه شرکت در Spelling Bees
آیا اصول هجی را یاد گرفته اید ، در سطح متوسط ​​سرآمد هستید و از به چالش کشیدن خود با تمرین های پیشرفته هجی لذت می برید؟ شاید شما کاندیدای یک زنبور عسل املایی باشید! در اینجا ، شما با اصول هجی کردن زنبورهای عسل آشنا خواهید شد و نحوه شرکت در مسابقات محلی یا ملی را کشف خواهید کرد.

اصول املای زنبور عسل
"Spelling Bee" (ویکی پدیا)

ورود ویکی پدیا در مورد املای زنبورها شما را در تاریخچه و هدف این شکل از رقابت پر خواهد کرد. همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه مسابقات هجی در کشورهای دیگر کار می کند.

"How to Run a Spelling Bee" (Kidspot)

ایمی ریتر راهنمای گام به گام اجرای یک زنبور عسل املایی را در این پست ارائه می دهد. او نکاتی را برای جابجایی چیزها ، تقویت هجی کردن صحیح هر کلمه و موارد دیگر ارائه می دهد.

"کلمات و منابع نگارشی زنبور عسل" (Spelling-words-well.com)

این پست از Spelling-words-well.com لیست های کلمات املایی زنبور عسل را بر اساس سطح کلاس جمع آوری می کند و همچنین پیوندهایی به بازی ها و منابع دیگر را فراهم می کند.

پیدا کردن ، ورود و آموزش برای املای زنبورها
"نحوه مطالعه برای زنبور عسل املا" (SpellingBee.com)

Scripps ، تلفظ کننده ملی املای زنبور عسل ، دکتر ژاک بیلی ، استراتژی هایی را برای آموزش یک زنبور عسل املایی ، از نگه داشتن لیست الگوها تا مطالعه ریشه کلمات ، بیان می کند.

"نحوه مطالعه برای زنبورهای املائی ناحیه ای ، شهرستان ، منطقه ای و ایالتی" (هکسکو)

Hexco Academic (یک شرکت انتشاراتی) دستورالعمل های خاصی را برای کمک به شما در آماده سازی برای انواع مختلف زنبورها ارائه می دهد و منابعی را برای "رشد بانک کلمات خود" ارائه می دهد.

"Spelling Bee Study Words" (YourDiction)

YourDictionary لیستی از کلمات غلط املایی را که باید قلباً یاد بگیرید ، و همچنین منابع و کلمات بیشتری را برای آرام سازی اعصاب در طی مراحل آماده سازی در اختیار شما قرار می دهد.

Scripps National Spelling Bee
Scripps National Spelling Bee که یک رویداد مهم سالانه تلویزیونی است ، بیش از نود سال توجه مخاطبان و هجی کنندگان را به خود جلب کرده است. درباره این رویداد مهم سالانه بیشتر بیاموزید ، و ورود به خود را در نظر بگیرید!

"شرکت در آزمون" (SpellingBee.com)

در تست املایی مقدماتی Bee سال گذشته شرکت کنید تا ببینید آیا صعود به فینال را انجام داده اید یا خیر. آیا می دانستید چگونه "آشپزی" را هجی کنید؟ "ظرافت" چطور؟

"بررسی وضعیت ثبت نام مدارس" (SpellingBee.com)

آیا به رقابت در Scripps National Spelling Bee علاقه دارید؟ این صفحه را بررسی کنید تا ببینید آیا مدرسه شما ثبت نام کرده یا واجد شرایط اعزام دانش آموزان است.

ScrippsBee کانال YouTube

در این کانال YouTube فیلم هایی درباره کتاب ها ، زنبورها و هیاهوی پیرامون مسابقه مشاهده کنید. در حال حاضر بیش از 3500 مشترک دارد.

املای پادکست زنبور عسل

پادکست رسمی Scripps National Spelling Bee قسمتهایی را ارائه می دهد که در آن با قهرمانان قبلی مصاحبه می شود و از مسابقات گذشته خلاصه می شود.

منابعی برای آموزش هجی
املا مهارت مهمی است که دانش آموزان شما در هنگام رسیدن به سواد به دست می آورند. مهم نیست که آیا اصول هجی را در پیش دبستانی آموزش می دهید یا به دبیرستان ها کمک می کنید تا با وضوح و دقت بیشتری بنویسند ، منابع زیر آموزش هجی را به یک تجربه جذاب تبدیل می کند.

فعالیتهای کلاسی تعاملی املا
"35 بازی هجی برای دانش آموزان در تمام سنین" (آموزش عالی)

Top Notch Teaching این لیست فعالیت ها را برای دانش آموزان در همه مقاطع تحصیلی ، از یک بازی پرش صدا و صدا گرفته تا پازل هجی جمع کرده است.

"کاربرگ های هجی رایگان" (BusyTeacher)

این مجموعه از BusyTeacher دارای 248 کاربرگ است. شما می توانید صفحه های کاری را روی جفت های هم صدا ، معماهای قافیه ای ، کلمات ترکیبی و موارد دیگر پیدا کنید.

"5 بازی هجی" (دنیای آموزش)

این فعالیت های املایی از World Education برای دانش آموزان در کلاس K-8 عالی است و در استفاده از مهارت های زبانی با استانداردهای ملی همسو است.

"بازی های کلاسی که هجی را در آن گنجانده اند" (TeachHUB)

TeachHUB این لیست از بازی های کلاس را ارائه می دهد که یادگیری طلسم را سرگرم کننده می کند ، مانند "Spelling Word Relay" ، "Word Jump" و بسیاری دیگر.

لیست های املایی براساس سطح کلاس
"لیست های سطح درجه" (SpellingCity)

SpellingCity لیستی از کلمات املایی مناسب دانش آموزان از کودکستان تا دبیرستان را ارائه می دهد. می توانید بر روی اسم های همجنس ، تلفن های همگن ، متن اطلاعاتی و موارد دیگر تمرکز کنید.

"لیست کلمات برای کلاس K-8" (فرهنگ لغت)

Flocabulary لیستی از کلمات املایی را که براساس سطح کلاس تنظیم شده اند ، ارائه می دهد و همچنین لیستی از کلمات رایج SAT که دانش آموزان باید بدانند را شامل می شود.

"لیست های املای قابل چاپ" (Spelling-words-well.com)

در Spelling-words-well.com لیستی از کلمات برای دانش آموزان از کلاس اول تا کلاس نهم پیدا خواهید کرد که استفاده از آنها آسان است و آماده چاپ هستند.

"کاربرگ هجی" (خواننده K12)

K12 Reader برنامه های درسی 36 هفته ای را برای هجی کردن کلمات ، از سطح کلاس اول تا کلاس پنجم ارائه می دهد. آنها یک صفحه وب جداگانه برای برنامه های کلمه املایی دبیرستان دارند.

فعالیت های اصلی املایی اصلی
"استانداردهای مشترک دولت مرکزی" (Education.com)

با انتخاب از فهرست هنرهای زبان انگلیسی در سطح پایه ای که تدریس می کنید (از کلاس K-5) ، می توانید به استانداردهای هجی در ایالت خود برای سطح دانش آموزان خود دسترسی پیدا کنید.

"ایده هایی برای آموزش استانداردهای سواد برای هجی" (Spelling-words-well.com)

این صفحه وب استانداردهای Core مشترک برای کلاس K-5 را در کنار برنامه های درسی برای بهبود مهارت های املایی دانش آموزان ارائه می دهد.

"برگه های املایی پیش ساخته" (Commoncoresheets.com)

در این سایت ، می توانید جستجوی خود را برای برگه های املایی آماده که مطابق با استانداردهای Common Core هستند ، سفارشی کنید. برای دسترسی به لیست های مختلف ، یک کلمه واژگان یا نوع کلمه را در نوار جستجو وارد کنید.

"درس املا" (Words With Friends EDU)

این درس املایی ترازبندی شده با هسته مشترک از Words With Friends EDU برای دانش آموزان متوسطه یا دبیرستانی که با برنامه تلفن معروف به همین نام آشنا هستند بسیار مناسب است.

فرهنگ لغت ها
بزرگترین منبع شما برای یادگیری بیشتر در مورد هجی ، چیزی غیر از فرهنگ لغت فروتنانه نیست. در عصر دیجیتال ، ثروت دانش لغت نامه ها در دسترس شما است. در اینجا ، با برخی از فرهنگ لغات یادداشت ، و ویژگی هایی که آنها را منحصر به فرد می کند ، بیشتر خواهید آموخت.

مریام وبستر

وب سایت Merriam-Webster که بیش از 150 سال فرهنگ لغت محبوب آمریکایی است ، یک دیکشنری و نوار جستجوی اصطلاح نامه و همچنین یک سری و بازی "کلمه روز" را ارائه می دهد. این فرهنگ لغت به ویژه برای استفاده در کلاس های دبستان و راهنمایی محبوب است.

Dictionary.com

یک نرم افزار منحصر به فرد دیجیتال ، Dictionary.com خدمات موتور جستجو همراه با مقاله ها و فیلم ها را در مورد کلمات و کاربردهای عامیانه ارائه می دهد.

واژه نامه های آکسفورد

دیکشنری های آکسفورد شامل چندین فرهنگ لغت مختلف است که بر "زبان فعلی و کاربرد عملی" ، همراه با ویژگی هایی مانند "کلمه سال" و وبلاگ تمرکز دارند.

فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد

OED "رکورد قطعی زبان انگلیسی" است و این استادان فرهنگ لغت در علوم انسانی احتمالاً انتظار دارند دانشجویان را در مقاله های تحلیلی خود ذکر کنند. نوشته های آن نشان می دهد که کلمات و معانی با گذشت زمان چگونه تغییر کرده اند.

https://bit.ly/3jOGYtn

https://cutt.ly/DgOprAT

shorturl.at/goA14

http://lnki.nl/fry4w

https://v.gd/vvaKyv

 

https://is.gd/G4EUTW

 

Mostafa Saghaee

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋