معلم خبر

خبرگزاری معلم و دانشجو معلمان ایران آخرین اخبار آموزش و پرورش کشور moallemkhabar.ir
توسط ۱ نفر دنبال می شود
 ۱ نفر را دنبال می کند

افزایش حقوق معلمان و دانشجو معلمان در سال 1400

به گزارش خبر معلم به نقل از روز پلاس، حمیدرضا حاجی بابایی (رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی) و علی اللهیار ترکمن (معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش) در برنامه «به وقت ایران» شبکه هفت سیما با موضوع بودجه وزارت آموزش و پرورش و آموزش مهارت آموزی به معلمان و اختصاص این بودجه به آموزش‌های نوین حضور یافته و به سوالات مطرح شده، پاسخ دادند.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در خصوص بودجه‌های مهارت آموزی عنوان کرد: رویکرد وزارت آموزش و پرورش براساس اسناد بالادستی و بویژه سند تحول بنیادین و همچنین مفاد قانون برنامه ششم توسعه و قانون شرح اهداف و وظایف آموزش و پرورش در دو حوزه مهارت آموزی را دنبال می‌کنیم.

علی اللهیار ترکمن افزود: حوزه اول مربوط به مهارت آموزی است و به معنای ارتقاء حرفه معلمان در حین خدمت است و حوزه دیگر به مهارت آموزی برای دانش آموزان مرتبط می‌شود. نظام آموزش فنی و حرفه‌ای در کشور، از دو بخش رسمی و غیررسمی تشکیل شده، که بخش رسمی متشکل از دو مقطع متوسطه و عالی و آموزش‌های غیر رسمی نیز توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای مهارت آموزی ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه در خصوص مهارت آموزی معلمان برنامه‌های مشخصی وجود دارد، گفت: پیش نیاز بحث ورود به مهارت آموزی معلمان، پرداختن به انگیزه‌های درونی و خود انگیخته آن‌هاست.

ادامه خبر

معلم خبر

خبرگزاری معلم و دانشجو معلمان ایران آخرین اخبار آموزش و پرورش کشور moallemkhabar.ir

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋