Mohammad Hedayati

توسط ۱ نفر دنبال می شود

رسم و رسوم قبل از عروسی به همراه راهنمای خرید جهیزیه

 

رسم و رسوم قبل از عروسی به همراه راهنمای خرید جهیزیه

پیشنهاد امروز اوریسا صحبت درباره جهیزیه عروس است. امروز می‌خواهیم در رابطه با راهنمای خرید جهیزیه توضیح دهیم. باید بدانید که عروسی یکی از آیین‌هایی است که در سر تا سر جهان وجود دارد و برگزار می‌شود. اگر چه این رسوم‌ها با همدیگر متفاوت می‌باشد اما همگی از یک منبع، سرچشمه می‌گیرند. رسم و رسوم قبل از عروسی بسیار مهم می‌باشد اما امروزه معمولا به باشکوهی گذشته آن را برگزار نمی‌کنند.

توجه داشته باشید که شما باید قبل از عروسی یک سری وسایل را تهیه نمایید. برای مثال خرید جهیزیه یکی از اصلی‌ترین رسوم می‌باشد که این رسم در شهرهای مختلف رسم خرید جهیزیه متفاوت است. معمولا در بسیاری از شهرهای بزرگ و کوچک وسایل بزرگ و گران قیمت را داماد می‌خرد و عروس خانوم تمام وسایل دیگر را می‌خرد. وسایل سنگین معمولا پنج تکه است که شامل تلویزیون، یخچال، لباس‌شویی، فرش، اجاق گاز می‌باشد. در برخی از شهرها رسم به این صورت است که هزینه جهیزیه کامل را عروس می‌پذیرد و داماد تنها خرید خانه را بر عهده می‌گیرد.

شاید خرید جهیزیه به اندازه انتخاب تالار و سالن زیبایی نیز سخت باشد. تمام کارهای مربوط به عروسی اگر درست انجام نشوند می‌توانند استرس‌زا و دشوار شوند. می‌توانید با مشاهده تالارها و سالن‌های زیبایی برتر در اوریسا حداقل سنگینی انتخاب این دو گزینه در عروسی را کاهش دهید.

تاثیر راهنمای خرید جهیزیه برای مادر عروس:

خرید جهیزیه توسط مادر عروس به کمک راهنمای خرید جهیزیه، صورت می‌گیرد. راهنمای خرید جهیزیه، شامل یک لیست از تمام وسایل مورد نیاز برای یک خانه است.

در راهنمای خرید جهیزیه از سوزن گرفته تا ماکروویو وجود دارد. این راهنما بسیار کار آمد و مناسب است چرا که فرد به راحتی می‌تواند بر طبق آن خرید نماید، از طرف دیگر در گذشته که از هیچ راهنمایی استفاده نمی‌کردند و در خرید جهیزیه به مشکل بر می‌خوردند.

راهنمای خرید جهیزیه موجب می‌شود که مادر عروس خانم هیچ وسیله‌ای را از قلم نیندازد و هیچ کدام را فراموش نکند. بی شک اگر چنین راهنماهایی نبود مشکلات زیادی به وجود می‌آمد یا این که مادر عروس همیشه در استرس بود که نکند چیزی را فراموش کرده باشد.

چطور لباس عروس انتخاب کنیم:

جالب است بدانید که انتخاب لباس عروس از خرید جهیزیه بدون راهنمای خرید جهیزیه، هم سخت‌تر می‌باشد. خرید لباس عروس درست مانند انتخاب حلقه ازدواج است. چرا که در انتخاب لباس عروس یک سری موارد دخیل هستند که به شدت باید مورد توجه قرار گیرد اگر این نکات رعایت نشود مشکل به وجود خواهد آمد. از مهم‌ترین نکات که می‌تواند برای انتخاب لباس عروس تاثیر گذار باشد به شرح زیر است:

میزان پوشیدگی یا حجاب: زمانی که شما می‌خواهید به خرید لباس عروس بپردازید. باید بدانید که در چه خانواده ای زندگی می‌کنید و رسم و نگرش آنها چگونه است از آن مهم‌تر نگرش خانواده‌ی داماد می‌باشد که سبک خرید لباس عروس شما با تفکر آنها رابطه‌ی مستقیم دارد.

این امر را برای شما در مثالی ساده بیان می‌کنم، فرض کنید که شما با یک خانواده‌ی مذهبی ازدواج نموده‌اید و آنها دوست دارند که عروس در مراسم عروسی از لباس‌های بی حجاب و لختی استفاده نکند. به طبع حتی اگر این روش به میل شما هم نباشد برای جلوگیری از کدورت باید پوشش لباس خود را متناسب با رسوم آنها انتخاب نمائید.

مدل لباس: در انتخاب لباس عروس از همه مهم‌تر نوع مدل لباس عروس می‌باشد. اندام شما تعیین کننده‌ی این مدل است شما باید نوع اندام خود را بشناسید و با توجه به آن مدل لباس عروس را تعیین بفرمایید. برای مثال اگر شما لاغر اندام می‌باشید باید از لباس عروس‌هایی با پف زیاد استفاده نمائید تا لاغری اندام شما را زیادی نشان ندهد.

اگر شما دارای اضافه وزن هستید می‌توانید از لباس عروس‌های راسته و یا مدل ماهی استفاده نمایید. این گونه شما لاغر اندامتر به نظر خواهید رسید.

قیمت لباس عروس: محدود کننده‌ترین مورد برای انتخاب لباس عروس قیمت آن می‌باشد. در واقع میزان پول شما مشخص می‌کند که بازه‌ی انتخابی شما تا چه حد گسترده باشد. اگر شما مقدار پول بیشتری بپردازید می‌توانید از تعداد انتخاب‌های بیشتری برخوردار باشید ولی اگر مقدار پول کمتری داشته باشید. تعداد انتخاب شما محدود شده و شما نمی‌توانید لباس عروس مورد نظر خود را خریداری نمائید.

در نتیجه‌ی تمام گفته‌های بالا ما در اوریسا به شما توصیه می‌کنیم که اگر قصد خرید جهیزیه را دارید، بهتر است که از راهنمای خرید جهیزیه استفاده نمائید، تا در خرید جهیزیه‌ی خود بدون هیچ استرسی موفق باشید و بهترین خریدها را داشته باشید.

منبع: سایت اوریسا 

Mohammad Hedayati

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋