Mohammad Hedayati

توسط ۱ نفر دنبال می شود

12 ترفند برای کاهش بودجه عروسی

آیا تا به حال به این موضوع فکر کردید که چگونه عروسی رؤیایی شما با بودجه رؤیایی شما مطابقت دارد؟ ما می‌دانیم که هزینه‌های عروسی شما بسیار زیاد است، بنابراین در اینجا می‌توانیم به مرتب کردن کارهای مربوط به برنامه ریزی عروسی و تومان به تومان بودجه عروسی شما کمک کنیم. نکات موجود در این مقاله را با دقت بخوانید تا در مسیر نحوه کاهش بودجه عروسی خود به نصف و کم کردن هرگونه هزینه اضافی، قرار بگیرید تا در هزینه‌های اضافی خود صرفه جویی کنید!
از گل‌ها استفاده مجدد کنید


می‌توانید از همان گل‌هایی که در اتاق عقد قرار دادید دوباره برای سالن عروسی استفاده کنید و لازم نیست برای هر قسمت از تالار گل‌های جدید بخرید. خرید گل و هزینه جابجایی آنها یکی از هزینه‌هایی است که بیشترین سهم را در بودجه در برمی‌گیرند و باعث هدر رفت پولی می‌شود که می‌توان از آن در جایی دیگر استفاده بهینه کرد. 
از هزینه خرید وسایلی که قرار است خودتان درست کنید کم نکنید
هنوز هم می‌توانید با صرف هزینه اندک وسایلی را تهیه کنید و با آنها بسیاری از چیزهای مربوط به عروسی را خودتان با دست‌های خودتان بسازید. می‌توانید دسته گل‌های تالار را خودتان درست کنید یا اینکه دسته گل عروس را خودتان تزئین کنید.


از پیشنهادهای شگفت انگیز و موارد رایگان استفاده کنید 


كاهش هزینه یك چیز است، اما استفاده از ارزش واقعی آن چیز دیگری است. برای خرید وسایل عروسی روزهایی را انتخاب کنید که مطمئن هستید تخفیف زیادی نصیب شما می‌شود یا اکسسوری‌های دیگر را به ازای خرید خود رایگان دریافت می‌کنید. فکر پس انداز کردن پول نه تنها به شما آرامش می‌بخشد بلکه می‌دانید که با انجام این کار می‌توانید عروسی خود را با بودجه مشخص به بهترین شکل برگزار کردید و اعتماد به نفس به شما می‌دهد.
با جمعه خداحافظی کنید 
از آنجا که جمعه محبوب‌ترین روز هفته برای عروسی‌ها است، به همین دلیل می‌تواند گران‌ترین روز برای عروسی باشد. اگر می‌توانید در برنامه ریزی عروسی خود یک روزی را انتخاب کنید که در هزینه‌ها صرفه جویی کنید و مقدار پول بیشتری برای کارهای دیگر کنار بگذارید. شما همچنین باید از برگزاری مراسم در روزهای تعطیل و مناسبتی خودداری کنید تا بتوانید هزینه را کم کنید. 


تالار و سالن عروسی را زودتر رزرو کنید 
 
برای رزرو تالار و باغ تالار، هر چه به تاریخ عروسی نزدیک‌تر باشید هزینه بیشتری باید پرداخت کنید. برای این کار برنامه ریزی داشته باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را در بهترین زمان بگیرید. برای اینکه کارهای مربوط به رزرو تالار را به آسانی و زودتر انجام دهید می‌توانید از وب سایت اوریسا استفاده کنید. اوریسا مرجعی از تالارهای عروسی و سالن زیبایی است که می‌تواند کمک کند تا بهترین تالار را مناسب با بودجه و سلیقه خود پیدا کنید. 
با مراجعه به وب سایت اوریسا به آدرس orisa.ir می‌تواند لیست تالارها را مشاهده کنید. در این لیست اطلاعات کامل تالارها وجود دارد که می‌توانید آنها را با هم مقایسه کنید. در نهایت هم می‌توانید با استفاده از اطلاعات تماس تالارها با آنها تماس بگیرید و قرار خود با آنها را قطعی کنید.
نگتیو دیجیتال عکس‌ها را دریافت کنید
آتلیه‌ای را پیدا کنید که به شما حق کاملی در انتخاب عکس‌های دیجیتال عروسی بدهد. شما می‌توانید با صلاحدید خود آنها را چاپ کنید و همچنین می‌توانید سراغ گزینه‌های ارزان‌تر چاپ – بروید و در هزینه‌ها صرفه جویی کنید. 


آوردن مهمان اضافی را محدود کنید


روشی برای مدیریت لیست مهمانان شما این است كه به مهمانان عروسی كه متأهل هستند، اعلام کنید که از آوردن کودک خودداری کنند. قرار نیست شما برای مهمانی خود به ازای هر یک نفر که دعوت می‌کنید یک نفر نیز اضافه در نظر بگیرید! بنابراین برای اینکه از صرف هزینه بسیار جلوگیری کنید، خجالت را کنار بگذارید و با صراحت به مهمانان خود بگویید که از آوردن همراه خودداری کنند.


یک مکان یا محلی را انتخاب کنید که از نظر فضای باز عالی باشد


جشن در باغ و یا در یک فضای طبیعی خنک و تزئین شده نیاز به دکوراسیون بسیار کمی دارد. این به معنای کم شدن هزینه اضافی در انتخاب، خرید، یا ساخت وسایل دکوری و تزئینات مراسم شما است. زیبایی طبیعی تالار و باغ برگزاری مراسم شما، به معنای برنده شدن است! 
مراقبت کلمه “شامل همه موارد” می‌شود باشید
می‌خواهید بودجه عروسی خود را به حداکثر برساند؟ مراقب کلمات جادویی "شامل همه موارد می‌شود" باشید. برخی از تالارها، برگزار کنندگان عروسی و دیگر ارائه دهندگان خدمات برای عروسی جملاتی مانند امکانات تحویل در محل، غذا، نوشیدنی، کارگر، اجاره ماشین، کیک و موارد دیگر، را ارائه می‌دهند. با بسته بندی همه این سرویس‌ها به صورت یکجا، باید انتظار داشته باشید که با هزینه بسیار بالایی مواجه شوید. 


 به دنبال خرید لباس عروس نمونه باشید
 
فروش نمونه لباس عروس می‌تواند معامله بسیار شگفت انگیزی برای طراحان به بار آورد. برای اینکه از فروش مدل‌های نمونه طراحان لباس عروس باخبر شوید از آنها راه‌های ارتباطی را سؤال کنید. برای اینکه هنگام رفتن به نمایشگاه‌ها بتوانید بهترین لباس را به موقع انتخاب کنید، ابتدا سر وقت در محل حاضر شوید و بعد تمام وسایل مورد نیاز برای پوشیدن لباس عروس را با خود ببرید. یکی دیگر از راه‌ها هم سفارش لباس به طراحان و بعد فروختن آن به دیگر عروس‌ها است.


سفارش آنلاین


با سفارش آنلاین کارت دعوت می‌تواند یک روش عالی برای صرفه جویی در هزینه (و زمان) در برنامه ریزی و بودجه عروسی شما باشد زیرا کارت دعوت‌های عروسی خاص نیاز به طراحان خاص و هزینه چاپ نیز می‌شود که در نهایت باعث بالا رفتن هزینه‌های عروسی می‌شود! استودیوهای طراحی و چاپ کارت دعوت عروسی سفارشی عموماً 6 تا 10 درصد از کل بودجه عروسی شما را به خود اختصاص می‌دهند. قیمت لوازم مورد نیاز برای ساخت کارت دعوت معمولاً نزدیک به 2٪ تا 5٪ از بودجه کل شما را شامل می‌شود. می‌توانید به جای اینکه از روش‌های سنتی خرید حضوری کارت دعوت عروسی استفاده کنید، سراغ سفارش آنلاین بروید تا هم در هزینه رفت و آمد و هم در زمان خود صرفه جویی کنید. در واقع تمام این راه‌های آنلاین می‌توانند به شما در کاهش چشم‌گیر هزینه‌ها کمک کند. به جای رفت و آمد در خیابان برای پیدا کردن سالن عروسی و تالار سراغ وب سایت اوریسا می‌روید و سر فرصت بهترین را انتخاب می‌کنید و در مورد کارت دعوت نیز، کارت مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید و در بهترین شکل آنها را جلوی در خانه خود تحویل می‌گیرید.

 

منبع: سایت اوریسا
 

Mohammad Hedayati

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋