Mohammad Hedayati

توسط ۱ نفر دنبال می شود

نکاتی برای اسباب کشی در برف؛ نکته ها و ترفندها

تماشای برف در صورتی که در یک عصر عاشقانه کنار شومینه باشد واقعا عالی است، اما قطعاً صحنه‌ای مناسب برای اسباب کشی نیست. حمل وسایل سنگین از روی تلی از برف، بالا و پایین کردن آنها از روی سطوح لغزنده و یخ زده شیب‌دار وحشتناک است و بهتر است از آن اجتناب کنید. با این وجود، اسباب کشی در برف یک اتفاق غیر معمول نیست - چه به دلیل شرایط و چه به دلیل شرایط مطلوب بازار مسکن و پایین آمدن هزینه‌های جابجایی در فصل سرما، بسیاری از افراد اسباب کشی در زمستان را انتخاب می‌کنند و اسباب کشی در زمستان اغلب به معنای اسباب کشی در برف است.

 


اسباب کشی در برف یک کار چالشی است، اما تا زمانی که اقدامات احتیاطی لازم را انجام داده و به خوبی خود را برای این روز آماده کنید، هنوز هم می‌تواند مرتب و به درستی پیش رود.
بنابراین، اگر یک اسباب کشی زمستانی را برنامه ریزی کرده‌اید، حتماً نکات ما برای اسباب کشی در برف را در ادامه این مقاله بررسی کنید.

اگر دنیا در زمان اسباب کشی شما پوشیده از برف و به رنگ سفید شده باشد، این نکات شما را در این روز نجات می‌دهند.
از قبل برنامه ریزی کنید و برای برف برنامه ریزی داشته باشید


اسباب کشی‌ها معمولاً از هفته‌ها یا حتی ماه‌ها قبل برنامه ریزی می‌شوند. بنابراین، هنگام برنامه ریزی برای اسباب کشی خود، نمی‌توانید بدانید که آیا در تاریخ اسباب کشی انتخابی شما برف خواهد آمد یا خیر. اگر در حال اسباب کشی در زمستان هستید، احتمال برف در روز حرکت شما بسیار زیاد است.
بنابراین، برای جلوگیری از مشکلات جدی در حین اسباب کشی زمستانی، باید برای هوای برفی برنامه ریزی کنید و اقدامات احتیاطی مربوط به آن را انجام دهید:


1) اتوبار حرفه‌ای رزرو کنید


تلاش برای اسباب کشی در شرایط سخت زمستانی احتمالاً منجر به فاجعه خواهد شد. حمل وسایل خانگی شما در برف بسیار دشوار و بسیار خطرناک خواهد بود، قرار دادن آنها داخل کامیون هنگام بارش برف و حرکت در جاده‌های لغزنده بسیار خطرناک خواهد بود. با این کار ایمنی خود را به خطر می‌اندازید، اعصابتان به هم خواهد خورد و زمان و پول خود را در این روند از دست خواهید داد.


1)بهترین شرط برای داشتن اسباب کشی مطمئن در برف و زمستان استخدام افراد حرفه‌ای است. آنها تجربه‌ی بسیار، مهارت‌های تخصصی و تجهیزات تخصصی برای انجام کارهای مربوط به اسباب کشی را دارند و کار خود را به صورت ایمن و کارآمد حتی در هوای برفی انجام می‌دهند.

اتوبار حرفه‌ای بهترین حفاظت ممکن از وسایل شما را در برابر سرما و رطوبت تضمین می‌کند، می‌داند که چگونه با چالش‌های جوی برخورد کند و استرس را از اسباب کشی شما دور می‌کند. علاوه بر این، پیدا کردن یک شرکت معتبر حمل بار در طی ماه‌های زمستان بسیار آسان خواهد بود زیرا که تقاضای حمل بار در این فصل ممکن است به نسبت ماه شلوغ سال یعنی اسباب کشی در گرمای تابستان زیاد نباشد و احتمالاً شما می‌توانید بهترین خدمات را در کم‌ترین زمان ممکن دریافت کنید.


2) آب و هوا را بررسی کنید و در مورد نگرانی‌های خود درباره برف با شرکت حمل بار صحبت کنید
در زمان منتهی به اسباب کشی خود، به آب و هوا توجه داشته باشید تا بدانید که چه انتظاری باید داشته باشید و بر چه اساسی باید برنامه ریزی کنید. اگر بارش برف برای هفته‌ای که شما اسباب کشی دارید پیش بینی شده است، با شرکت حمل بار خود صحبت کنید تا ببینید که سیاست آنها در مورد وضعیت نامساعد آب و هوا چیست.


اکثر اتوبارهای معتبر از منابع و تجربه لازم برای مقابله با شرایط سخت آب و هوایی برخوردار هستند و قادر خواهند بود اسباب کشی شما را حتی در هوای برفی را انجام دهند. اگر طوفان شدید همراه با برف را دو روز قبل از اسباب کشی خود داشته باشید - یا در روز اسباب کشی خود جاده‌ها مسدود شوند، کامیون حمل بار قادر نخواهد بود به شما برسد یا وسایل شما را به خانه جدید شما انتقال دهد. علاوه بر این، هوای طوفانی و مه گرفته خطر حوادث رانندگی، خسارت مالی و صدمات شخصی را به شدت افزایش می‌دهد. در چنین مواردی، شرکت‌های حمل بار حق دارند اسباب کشی را به تعویق بیندازند.


بنابراین، قبل از اسباب کشی خود اطمینان حاصل کنید و با اتوبار خود تماس بگیرید تا در مورد نگرانی‌هایی خود از برف با آنها صحبت کنید:


•    اگر آنها می‌گویند احتمالاً برف مشکل جدی ایجاد نمی‌کند و ایمنی اسباب کشی شما را تأیید می‌کنند، حتما روز قبل از حرکت دوباره اوضاع را با آنها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه موارد مطابق برنامه پیش خواهد رفت.
•    اگر شرکت حمل بار می‌خواهد اسباب کشی را به تعویق بیندازند، در مورد گزینهٰ‌های خود از آنها سوال کنید:
•    اتوبارها ممکن است بتوانند وسایل شما را در کامیون قرار دهند، اما آنها را به مقصد نهایی نبرند؛ در این حالت، شما می‌توانید تا زمانی که کامیون حمل بار به خانه جدید شما برسد، در هتل بمانید.
•    در صورت نگرانی این شرکت ممکن است کامیون خود را برای حمل بار نفرستد، چرا که ممکن است وسیله نقلیه در برف گیر کند - در این حالت باید با نماینده املاک و مستغلات یا صاحب‌خانه خود صحبت کنید تا ببینید آیا می‌توانید در خانه قدیمی خود چند روز اضافی بمانید.


در هر صورت، در صورت نیاز به برنامه‌ای دیگر برای اسباب کشی، حتماً یک برنامه پشتیبان از قبل برای این مواقع تهیه کنید.
آب و هوا را قبل از رسیدن روز اسباب کشی به خوبی بررسی کنید، در هفته منتهی به حرکت خود آن را به دقت رصد کنید و تا زمان رسیدن شرکت حمل بار، آن را از نزدیک دنبال کنید. فراموش نکنید که شرایط آب و هوایی ممکن است طی چند ساعت تغییر کند و رادیو را در طول روز اسباب کشی خود روشن نگه دارید تا از آخرین به‌روزرسانی‌ها اطمینان داشته باشید و از کولاک یا بسته شدن جاده‌ها و غیره مطمئن شوید. همچنین قبل از رسیدن کامیون و کارگر حمل بار با مقامات محلی خود تمام موارد را بررسی کنید تا مطمئن شوید که جاده‌ها قابل عبور هستند.


3) لوازم ضروری را تهیه کنید 


وسایل ضروری برای مواقع اورژانسی در زمستان را در دسترس قرار دهید؛ پارو، شن یا نمک، ورق‌های پلاستیکی، برزنت، ملحفه‌‌های قدیمی یا پتو و غیره. با این وسایل می‌توانید در زمان اسباب کشی به سرعت و به اندازه کافی پاسخگوی چالش‌های آب و هوایی باشید.
لوازم ضروری زمستانی خود را در دسترس نگه دارید (در صورت نیاز به مقابله با برف در روز اسباب کشی) و مطمئن شوید که یک بخاری اضافی و نوشیدنی‌های گرم زیادی را برای این روز بزرگ آماده کرده‌اید.


4) مراقب آب و برق باشید


آب و برق را در خانه جدید خود بررسی کنید تا در روزی که به خانه جدید خود رفتید از سرما شوکه نشوید (بهتر است روز قبل همه چیز را روشن کنید و هواگیری رادیاتورها را انجام دهید تا از شگفتی‌های ناخوشایند جلوگیری کنید – اسباب کشی در برف به اندازه کافی سخت است، اما اسباب کشی به یک خانه سرد و بدون گاز، برق و بدون آب یک تجربه واقعاً کابوس‌‌وار خواهد بود).


در حالی که مطمئن شدن از کلیه تأسیسات مهم است و در زمان اسباب کشی شما کاملاً موثر است، به شما توصیه می‌کنیم که در اولین ساعات بعد از رسیدن به خانه جدید خود، خودتان میزان گرمای آنها را کم کنید. زمانی که وسایل را داخل خانه می‌آورید درب‌ها تمام مدت باز خواهند بود، بنابراین گرم کردن محل غیرممکن خواهد بود و زیاد کردن دمای سیستم گرمایشی فقط به هدر رفتن هزینه منجر می‌شود.

علاوه بر این، بلند کردن و حمل وسایل سنگین باعث می‌شود شما و هر کس دیگری که در این جابجایی‌ها دخیل هستید گرم شوید و حتی ممکن است باعث تعریق شما شود.
به همین ترتیب، هنگام بیرون رفتن از خانه قدیمی خود، باید سیستم گرمایشی را قطع کنید؛ با شروع روند اسباب کشی و وارد و داخل شدن‌های مکرر، درها به طور دائم باز خواهند بود و هیچ الزامی به گرم کردن فضا نخواهید داشت. با این وجود می‌توانید یک اتاق کوچک را گرم نگه دارید (می‌توانید از بخاری استفاده کنید)، بنابراین شما و کارگرها می‌توانید برای استراحت به آنجا بروید و گرم شوید. (نیازی به گفتن نیست که، اتاقی که بچه‌ها و یا حیوانات خانگی شما در حین اسباب کشی در آن قرار دارند نیز باید به درستی گرم شود.)


5) برای بچه‌ها و حیوانات خانگی برنامه ریزی کنید


هنگام اسباب کشی در هوای برفی، باید از فرزندان و حیوانات خانگی خود مراقبت بیشتری کنید؛ در این مراقبت آنها نه تنها باید از خطرات به دور باشند بلکه باید از گرما و راحتی آنها اطمینان حاصل کنید.


در صورت امکان، برای بچه‌های خردسال و یا حیوانات خانگی خود برنامه‌ای ترتیب دهید تا در روز اسباب کشی نزد یکی از خویشاوندان یا یک دوست نزدیک بمانند، بنابراین آنها از خطر به دور و گرم هستند و نیازی نیست که نگران آنها باشید. 
وسایل زمستانی فرزندان و حیوانات خانگی خود را در دسترس نگه دارید و قرار دادن لباس‌های گرم اضافی، پتوهای نرم و سایر وسایل راحتی مناسب را برای بچه‌های کوچک خود در جعبه ملزومات خود فراموش نکنید.


6) مسیر حرکتی خود را مشخص کنید


اگر به خانه جدید خود می‌روید، حتماً مسیر سفر خود را از قبل برنامه ریزی کنید. به خاطر داشته باشید که سریع‌ترین مسیر ممکن است همیشه ایمن نباشد و ممکن است در جاده‌های اصلی به دلیل برف بسیار گیر کنید. اگر اسباب کشی شما بین شهری است مکان‌های اقامتی را برای یک شب اقامت در طول مسیر در نظر داشته باشید، بنابراین می‌دانید که در صورت بدتر شدن وضعیت هوا در جاده، کجا می‌توانید توقف کنید.
حتماً دو روز قبل از حرکت و همچنین درست قبل از عزیمت، شرایط مسیر خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که جاده‌ها قابل عبور هستند (تا در صورت عدم امکان عبور از آنها به دنبال یک مسیر جایگزین باشید). بهتر است با پلیس راه تماس بگیرید تا دریابید که بزرگراه‌ها برای مسافرت باز و ایمن هستند.


خبر خوب این است که شما از طریق اپلیکیشن اتوبار نوبار می‌تواند از شروع مسیر تا پایان راه مسیر حرکتی کامیون را رصد کنید. با این امکان می‌توانید از صحیح و سالم رسیدن وسایل خود به مقصد مطمئن شوید.


7) ماشین خود را برای رانندگی در برف آماده کنید


رانندگی در برف دشوار و خطرناک است، بنابراین شما نیاز دارید که ماشین خود را برای یک سفر زمستانی به خانه جدید خود در بهترین فرم آماده کنید.
حتماً قبل از حرکت با وسیله نقلیه خود آن را برای سرویس و احتیاط‌های زمستانی به تعمیرگاه ببرید.
•    قبل از حرکت اتومبیل خود را به خوبی بررسی کنید (توجه ویژه‌ای به باتری، سیستم گرمایشی و ترمز) داشته باشید.
•    ضد یخ بریزید و روغن را عوض کنید تا بهترین عملکرد را از ماشین خود در زمستان بدست آورید.
•    از مایع شیشه شور مخصوص اتومبیل برای هوای سرد استفاده کنید.
•    برف پاک کن را چک کنید و سعی کنید از برف پاک کن‌هایی در زمستان استفاده کنید که به اندازه کافی انعطاف پذیر باشند و در برابر درجه حرارت بسیار کم مقاومت کنند و محافظت بهتری در برابر برف و یخ داشته باشند.
•    لاستیکی را برای ماشین انتخاب کنید که مناسب وضعیت برفی باشد؛ به این معنا در جاده‌های یخی کشش بیشتری دارند. زنجیر را نیز به چرخ‌ها ببندید.


هنگام رانندگی در برف، به هیچ عنوان عجله نکنید و زمان برای رسیدن به مقصد نهایی خود بگذارید و بسیار مراقب باشید - از شتاب‌های خیلی سریع خودداری کنید، از ترمزهای ناگهانی و لغزش روی یخ خودداری کنید، چرخش‌های شدید و سبقت گرفتن را فراموش کنید و فاصله مناسب تا وسیله نقلیه دیگر را رعایت کنید و فضای زیادی بین ماشین جلویی و اتومبیل خود قرار دهید. 


8) یک کیت بقا برای زمستان تهیه کنید و آن را داخل ماشین خود بگذارید


هنگام اسباب کشی در برف، علاوه بر جعبه وسایل ضروری اسباب کشی، باید یک کیت مخصوص بقا را نیز بسته بندی کنید، بنابراین برای هر مسئله‌ای که می‌تواند در راه رسیدن به خانه جدید شما به ‌وجود بیاید، آماده هستید.

کیت بقا اسباب کشی در زمستان باید شامل پارو، یخ شکن، چند کابل برق برای ماشین، یک قوطی گاز، شیشه‌شور اضافی و ضد یخ برای شیشه جلو، مقداری نمک (یا یک کیسه شن)، چراغ اضطراری، کیف کمک‌های اولیه، کیت ابزار، تایر یدک، طناب بکسل، چراغ قوه، چند پتو، بطری آب و میان وعده‌هایی که خراب نمی‌شوند و تعدادی لباس گرم (ژاکت، کت، کلاه، دستکش، روسری، جوراب، چکمه‌ و غیره) برای همه اعضای خانواده، و همچنین یک لیست تماس اضطراری (لازم است که همه شماره تلفن‌های مهم، از جمله کمک‌های کنار جاده‌ای و تعدادی برای گرفتن گزارش در مورد شرایط بزرگراه) را داشته باشید.


همچنین چند مورد مناسب آب و هوا را همراه خود در خانه جدید داشته باشد این موارد که به شما کمک می‌کنند تا در خانه جدید خود احساس راحتی کنید - چای و کاکائو، یک بخاری قابل حمل آب، یک بخاری برای فضای کوچک، پتو اضافی و غیره از جمله این موارد هستند.
در پایان برای اینکه اسباب کشی خود را در زمستان به راحتی فصل تابستان به پایان برسانید روی نوبار حساب کنید. نوبار با کارگرهای آموزش دیده و حرفه‌ای از پس سخت‌ترین وضعیت اسباب کشی برمی‌آیند.


منبع: خدمات اسباب کشی نوبار
 

Mohammad Hedayati

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋