حمید پیمان فر

حمید پیمان فر

برنامه نویس ارشد در حوزه بازی سازی، ساکن هلند

رابط کاربری MIUI شیائومی اکنون بیش از 600 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد

رابط کاربری MIUI شیائومی حالا ماهانه بیش از 600 میلیون کاربر فعال دارد

اولین نسخه رابط کاربری MIUI شیائومی در سال 2010 منتشر شد.

شیائومی اولین‌بار در سال 2010 و یک‌سال پیش از معرفی گوشی می 1، از رابط کاربری MIUI رونمایی کرد. حالا طبق گفته شیائومی، پس از نزدیک به 13 سال، تعداد کاربران فعال ماهانه این رابط کاربری از 600 میلیون نفر عبور کرده است تا به یکی از محبوب‌ترین رابط‌های کاربری بازار تبدیل شود.

درحالی‌که شیائومی در نوامبر سال 2021 تعداد کاربران فعال ماهانه MIUI را بیش از 500 میلیون نفر اعلام کرده بود، حالا یک‌سال و نیم پس از این تاریخ، با افزایش 100 میلیونی کاربران این رابط کاربری روبه‌رو هستیم.

رشد رابط کاربری MIUI شیائومی از زمان عرضه اولین نسخه

رابط کاربری شیائومی در بیش از 180 کشور و منطقه کاربر دارد. پس از عرضه MIUI در سال 2010، تعداد کاربران آن در آگوست 2015 به 100 میلیون نفر رسید. سه سال بعد و در سال 2018، تعداد کاربران آن دو برابر شد و به 200 میلیون نفر افزایش یافت. در سال 2019 تعداد کاربران جهانی MIUI توانست به 300 میلیون نفر برسد.

این رشد ادامه پیدا کرد و در ژانویه 2021، تعداد کاربران این رابط کاربری از 400 میلیون نفر هم عبور کرد. در اواخر همان سال رابط کاربری MIUI توسط بیش از 500 میلیون نفر استفاده می‌شد. حالا هم این رابط کاربری بیش از 600 میلیون کاربر دارد.

رابط کاربری MIUI شیائومی

رابط کاربری MIUI قابلیت‌های زیادی دارد و در طی سال‌های گذشته تغییرات زیادی را تجربه کرده است. بااین‌حال هنوز برخی از ویژگی‌های رابط کاربری شیائومی به iOS شباهت دارد و حتی این شباهت در جدیدترین نسخه آن یعنی MIUI 14 هم به چشم می‌خورد.

از این شباهت‌ها می‌توان به کنترل سنتر رابط کاربری شیائومی با سیستم‌عامل موبایل اپل اشاره کرد. تم رنگی و همچنین اسلایدرهای روشنایی نمایشگر و صدای MIUI مشابه iOS است.

حمید پیمان فر
حمید پیمان فر برنامه نویس ارشد در حوزه بازی سازی، ساکن هلند

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
آیدت: فروش فایل، مقاله نویسی در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋