fateme zaeim

fateme zaeim

علت نچسبیدن لاستیک درب یخچال

نچسبیدن لاستیک درب یخچال یکی از مشکلات بسیار رایجی می باشد که عدم توجه به آن باعث میشود به شدت دستگاه آسیب ببیند و عمر آن کاهش یابد. دلایل متعددی برای نچسبیدن لاستیک درب یخچال وجود دارد که در اغلب مواقع براحتی رفع میشوند. اگر شما نیز با این مشکل مواجه شده اید، در ادامه با ما همراه باشید تا به مهم ترین دلایل نچسبیدن لاستیک دور درب یخچال و باز ماندن درب اشاره کنیو و نحوه رفع این مشکل را بررسی نماییم.

نچسبیدن لاستیک درب یخچال را جدی بگیرید!

متاسفانه در بسیاری از مواقع خرابی لاستیک دور درب یخچال فریزر و وجود درز بین آن و لبه درب جدی گرفته نمیشود. اما اگر بدانید که همین مشکل ساده می تواند در نهایت منجر به سوختن موتور و خسارت های مادی بسیار زیاد شود، قطعا به دنبال راه حل مناسب برای آن خواهید بود. با باز بودن درب یخچال فریزر برای مدت طولانی، سرمای درون کابین به بیرون منتقل شده و هوای درون آن گرم میشود. به همین دلیل موتور یا کمپرسور باید برای مدت طولانی روشن باشد تا بتواند دما را تنظیم کند. هر اندازه موتور یخچال بیشتر کار کند، به همان نسبت نیز طول عمر آن کمتر میشود.

چرا لاستیک درب یخچال نمی چسبد؟

چند دلیل مهم برای رخ دادن این مشکل وجود دارد که مهم ترین آنها عبارتند از:

کثیف بودن لاستیک درب

واشر یا نواری که در لبه درب یخچال قرار دارد، جنس پلاستیکی نرمی داشته و به مرور به دلیل برخورد دست و مواد غذایی با آن کثیف میشود. ایجاد لایه هایی از مواد آلوده روی این نوار در نهایت قدرت چسبندگی آن را کاهش می دهد و به همین دلیل درب به درستی بسته نمیشود. برای رفع این مشکل، کافیست به صورت دوره ای تمام سطح لاستیک را با دستمال نمناک تمیز کنید تا آلودگی های آن از بین رفته و درب به طور کامل بسته شود.

شل شدن پیچ اتصال لاستیک

از دیگر دلایل نچسبیدن لاستیک درب یخچال می توان به شل شدن پیچ اتصال آن اشاره کرد. در صورت شل شدن این پیچ، سطح لاستیک دچار برآمدگی هایی میشود و به همین دلیل نمی تواند به طور کامل روی لبه درب قرار گیرد. این پیچ ها در قسمت بالای درب قرار دارند و براحتی می توانید آنها را مجدد سفت کنید.

خرابی لاستیک دور درب یخچال

واشر پلاستیکی دور درب یخچال فریزر به دلایل مختلف از جمله استفاده نادرست از آن، گذشت زمان و طولانی شدن عمر آن و موارد مشابه به مرور دچار خرابی میشوند. ترک و پارگی های لاستیک از موارد رایجی هستند که باعث از بین رفتن کارایی آن شده و مانع از چسبیدن لاستیک به درب میشود. در صورت مشاهده پارگی و ترک روی سطح لاستیک درب یخچال فریزر، بهترین کار تعویض آن می باشد. توجه داشته باشید که هزینه تعمیر یخچال برای تعویض لاستیک زیاد نیست و حتی می توانید با مشاهده ویدئوهای آموزشی خودتان در منزل این کار را انجام دهید.

توجه داشته باشید، برای اینکه لاستیک دور درب دیرتر خراب شود و با مشکل خشکی آن مواجه نشوید، بهترین کار خرید لاستیک های مرغوب می باشد. علاوه براین، به صورت مرتب سعی کنید لاستیک را تمیز کنید و در صورت نیاز به سطح آن کمی روغن بزنید تا دیرتر خشک و شکننده شود.

fateme zaeim
fateme zaeim
Xخرید ارز دیجیتال

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!