ایملک

سایت خرید و فروش ملک در مناطق ویلایی استان البرز

کردان کرج کجاست و چرا باید کردان را شناخت؟

 

کردان کرج منطقه ای در غرب استان البرز که با دارا بودن مکان های تفریحی ورزشی مورد توجه عموم افراد است همچنین به دلیل امکانات فول این منطقه مناسب سفر و گذران اوقات فراغت است.

وقتی وارد منطقه کردان کرج می شوید ویلاهای لوکس، باغ های سرسبز این منطقه را می بینید که باعث زیبایی این منطقه شده اند و به این منطقه بهای زیادی داده است.

کردان کرج کجاست؟

کردان کجاست: کردان کرج در غرب استان البرز قرار دارد و در شمال چهارباغ قرار دارد و یکی از تاپ ترین مناطق تفریحی است که روزانه افرادی زیادی به این منطقه سفر می کنند تا از طبیعت و آب و هوای آن بهره مند شوند.

همه از زیبایی کردان با خبر اند زیرا این منطقه نزدیک به پایتخت هست و بعیده که کسی به این منطقه نرفته باشد و چشم به زیبایی های این منطقه نگشوده باشد.

اگر محل سکونت شما برایتان یکنواخت شده و دنبال منطقه ای بکر برای تفریح هستید بهترین منطقه کردان کرج است زیرا از همه لحاظ بر دیگر مناطق برتری دارد همچنین این منطقه در کنار برغان کرج استقرار یافته است.

فاصله کردان تا کرج

برای کرجی ها رسیدن به مقصد(کردان) بسیار آسان است زیرا در روزهای خلوت برای رسیدن به این منطقه فقط کافی است مسافتی کمتر از 20 دقیقه را طی کنید.

این مورد باعث شده است تا ساکنین کرج برای تفریح بیشتر به این منطقه بروند و کمتر سراغ جاهایی بروند که شلوغی طاقت فرسایی دارد.

کوتاهی مسیر کردان این فرصت را برای افراد به وجود آورده است تا تایم زیادی را به دیدن مناطق تفریحی اختصاص بدهند و برای کسانی که در کردان ویلا دارند بیشتر تایم خود را در ویلا می گذرانند.

فاصله کردان کرج تا تهران

پایتخت نشینان برای رسید به ویلای خود در کردان در روزهای خلوت با پیمودن مسافتی کمتر از 1 ساعت به ویلای خود می رسند و این مسافت کم رغبت افراد را برای خرید ویلا در این منطقه بیشتر کرده است.

یکی از دلایلی که افراد خرید ویلا در کردان را به مناطق دیگر ترجیح می دهند این است که کردان نزدیکترین منطقه ویلایی نزدیک به پایتخت هست که دارای ویلاهای مدرن و بسیار چشم نواز است.

تاریخچه کردان کرج

با توجه به مدارک موجود و اشیایی که در این منطقه پیدا شد مشخص شد که این منطقه قدمت بسیار طولانی دارد و قدمت آن برمی گردد به قرن 6 قمری که در آن زمان مرکزیت سیاسی و نظامی ایران بود.

به همین خاطر است که در این منطقه اشیای قدیمی بسیاری دیده شده و آثار باستانی بسیار هنوز پابرجاست و سالانه افراد زیادی برای دیدن این آثار به این منطقه بکر سفر می کنند.

مناطق کردان کرج

کردان کرج جاهای دیدنی بسیاری دارد که علاقه مندان به سفر و تفریح بهتر با این بخش آشنا اند زیرا هر کسی که بیشتر علاقه مند به سفر و تفریح باشد بیشتر هم مناطق تفریحی را می شناسد.

در منطقه کردان سوارکاری بسیار پرطرفدار است و این به خاطر وجود باشگاه های سوارکاری متعدد است که هرکدام از این باشگاه ها معتبرند و دارای مربی های باتجربه ای اند به همین خاطر کسانی که علاقه مند به سوارکاری اند یا دوست دارند ثبت نام کنند و آموزش ببینند به این منطقه روی می آورند.

منطقه کردان به دلیل وجود باغات میوه و گلخانه ها بسیار سرسبز است و مانند نگینی سبز می درخشد و وجود رودخانه ای خروشان زیبایی این منطقه را چند برابر کرده است و آرامش را برای ساکنین فراهم کرده است.

 • اغشت
 • جلنگدار
 • باغبان کلاچی
 • بانوصحرا
 • هرجاب

جاهای دیدنی کردان

روستای کردان کرج جاهای دیدنی بسیاری دارد اما با توجه به علاقه مندی مردم ما 7 نمونه از جاهای دیدنی کردان کرج را به شما معرفی می کنیم:

 • برج مقبره
 • رودخانه کردان
 • پل بانو صحرا
 • سایت پرواز کردان
 • دهکده تفریحی کردان
 • کوهنوردی در کردان
 • باغات و کوچه های سرسبز کردان کرج
 • باشگاه سوارکاری کردان

چرا باید به کردان کرج سفر کنیم؟

بعد از خواندن مطالب فوق متوجه ویژگی های کردان کرج شدید اما این منطقه آنقدر امکانات و ویژگی های بکر و عالی دارد که در این مقاله گنجانده نمی شود.

برای مثال کردان کرج دارای یک رودخانه خروشان است که منابع آبی این منطقه را تامین کرده است همچنین به دلیل دارا بودن جاده آتشگاه کرج از تاپ ترین تفرجگاه های کرج محسوب می شود که هر فصلی مورد بازدید عموم مردم قرار گرفته است.

کردان کرج تنها منطقه ای در اطراف پایتخت است که از تمامی امکانات برای تفریح برخوردار است امکاناتی همچون : رودخانه کردان، ویلاهایی برای اجاره، طبیعت منحصر به فرد، مقبره تاریخی، باشگاه های ورزشی و سوارکاری، سوغاتی های کردان، باغ های تفریحی و…

ایملک

سایت خرید و فروش ملک در مناطق ویلایی استان البرز

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋