digilearn4u

قوانین رانندگی در کشور های آمریکایی + دانلود رایگان کتاب آیین نامه در ایران

 در ابتدا اگر می خواهید کتاب آیین نامه رانندگی پایه سوم جدید را به صورت رایگان دانلود کنید بر روی عبارت کلیک کنید . بیایید برویم به سراغ قوانین رانندگی در کشور های آمریکایی

 

 

در رابطه با قوانین رانندگی در آمریکا باید بگوییم که رانندگی در این کشور مانند کشورهای دیگر دارای سختی‌های زیادی است . همانطور که قبلا درباره رانندگی در ژاپن , استرالیا و کانادا گفتیم در آمریکا هم برای گرفتن گواهینامه یا حرکت در راه‌ها باید بسیار منظم و مقرراتی عمل کنید .

برای مثال :

می‌توان جریمه رانندگی در این کشورها را عنوان کرد , برای رانندگی در این کشورها شما باید قوانین را به دقت رعایت کنید . چه بسا که جریمه کوچکترین تخلف می‌تواند برابر باشد با کل حقوق یک ماه شما .

اینجاست که می‌توان گفت اگر رانندگی در کشور ایران هم این گونه بود چقدر خوب می‌شد , بله رانندگی در ایران زمانی خوب می‌شود که جریمه ها به شدت سنگین شود . به طوری که راننده متخلفی که فرهنگ رانندگی ندارد به ازای سرعت غیرمجاز مجبور به پرداخت هزینه‌های سنگینی شود . معمولا تمام کشورهای جهان از این اهرم استفاده می‌کنند .

اصلاح فرهنگ رانندگی با جریمه سنگین :


قبل از اینکه به سراغ قوانین و آیین نامه رانندگی در آمریکا برویم بهتر است یک سوال بپرسیم :

اگر جریمه رانندگی با سرعت زیاد و لایی کشیدن و به خطر انداختن جان رانندگان دیگر و سرنشینان 1 میلیون تومان بشود و افراد متخلف مجبور به پرداخت این جریمه شوند , فرهنگ رانندگی برای مردم ایران جا نمی‌افتد ؟

بسیار شده است که در تمامی رسانه‌ها می‌گویند : لطفا درست رانندگی کنید اما به خیابان‌ها که می‌روید اگر حواستان نباشد ممکن است بارها تصادف کنید .
پس بهترین شیوه برای ایجاد نظم برای رانندگی در ایران فقط و فقط جریمه سنگین است .

متاسفانه مردم رانندگی را با جنگیدن اشتباه گرفته‌اند و خیال می‌کنند با ایجاد خطر برای دیگران بسیار جذاب دیده می‌شوند در صورتی که حقیقت چیز دیگری است .

حال آیین‌نامه رانندگی کشور آمریکا را برای شما بازگو خواهیم کرد .

 

 

نکات و قوانین جالب در این کشور !

خب قبل از شروع باید بگوییم که جهت خیابان‌ها برای رانندگی در این کشور از سمت راست است .
اما فرمان خودروها ممکن است چپ و یا راست خودرو قرار گرفته باشد .

قیمت بنزین :


اولین چیزی که بسیار جالب است قیمت بسیار متغیر بنزین است , یعنی چه ؟

وقتی برای بنزین زدن با خودرو یا موتورسیکلت خود می‌روید معمولا جایگاه‌های بسیار متعددی را می‌بینید . اما جالب‌ترین نکته این است که در ایران قیمت سوخت در تمامی جایگاه‌ها یکی است , اما در آمریکا مانند کانادا قیمت سوخت متفاوت است .

به این صورت که ممکن است در جایگاه اول قیمت هر گالن بنزین ( 4 لیتر ) را ( 3 دلار و 10 سنت ) بخرید و در یک جایگاه دیگر قیمت سوخت برای هر گالن حدود ( 3 دلار و 70 سنت ) است .

و جالب‌تر اینکه صبح‌ها معمولا هزینه سوخت ارزان‌تر از شب است .

درآمد یک کارگر ساده در آمریکا حدود 3.200 دلار است و قیمت بنزین به ازای هر گالن ” 4 لیتر ” 3 دلار است , پس با این حساب بنزین در این کشور خیلی ارزان است .

مشکلات فنی خودرو :


نکته جالب دیگر این است که معمولا در ایران می‌بینید شخصی در کنار خیابان روغن عوض می‌کند یا خودروی وی روغن‌ریزی دارد .

معمولا کسی به او چیزی نمی‌گوید . اما در آمریکا این عمل , جریمه خیلی بالا به مبلغ 6000 دلار دارد . یعنی تقریبا حقوق 2 ماه یک فرد در این کشور .

در آمریکا می‌توانید یک زمین خریداری کنید به قیمت دولتی و یک دوره چند ساعته بگذرانید و بعد از آن با خرید وسایل قسطی و یک‌چهارم قیمت یک مرکز معاینه فنی تاسیس کنید .

برای همین است که در این کشور شما به راحتی می‌توانید در کمتر از 20 دقیقه برگه معاینه فنی خودروی خود را بگیرید .

پیشنهاد مقاله : دانلود کتاب آیین نامه رانندگی

رانندگی در آرژانتین 

 

 را می توان از نظر نظم رانندگی تا حدودی در حد کشور هایی نظیر انگلستان دانست .

یعنی نه بسیار خوب و نه بسیار بد , حد متوسط را می توان برای رانندگان این کشور در نظر گرفت . اما وقتی در خیابان های این کشور رانندگی می کنید متوجه می شوید که رانندگان به نسبت خشنی در حال رانندگی در کنار شما هستند .

رانندگی در کشور آرژانتین هم دارای استرس هایی می باشد که گفتن آن خالی از لطف نیست .

سرعت های وحشتناک هزینه سوخت به نسبت پایین و جریمه رانندگی پایین باعث شده که رانندگان زیاد قوانین را رعایت نکنند پس می توانید متوجه شوید که در این کشور هم رانندگی زیاد رعایت نمی شود .

اما از ترس پلیس های بسیار خشن تمام رانندگان سعی می کنند که بیخیال حرکات خطرناک در راه ها شوند .
َ
برای مثال مخاطبی می گفت من به اشتباه سیگار خود را در حین رانندگی بیرون انداختم و از شانس بدم پلیس راهنمایی و رانندگی در کنار من در حال رانندگی بود و این کار من را دید , علاوه بر اینکه به من با خشونت گفت بزنم کنار وقتی پیاده شدم به شدت و با خشونت من را به ماشین کوبید و دستانم را بست تا خودرو را بگردد .

من که کاملا متعجب بودم پرسیدم مگر چه کار کردم ؟

گفتند که شما آدم متشخصی نیستید زیرا آشغال خود را در حین رانندگی به بیرون پرتاب کردید !!!! در صورتی که اگر ببینید خیابان های آرژانتین پر از زباله است .

شانس است دیگر … .

 

منبع خبر از وبسایت گواهیران می باشد .

digilearn4u

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋