دنیای دیجیتال🖥

دنیای دیجیتال🖥

جدیدترین اپلیکیشن ها، معرفی بازی، خبرهای تکنولوژی، معرفی گجت ها، کنسول و بازی ها، موبایل و تبلت، مقالات علمی و فناوری، کسب و کارهای نو، بررسی سخت افزار، همه چیز از دنیای دیجیتال🔴
توسط ۷۲ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

اپلیکیشن ماسک از گوگل پلی حذف شد

اپلیکیشن ماسک از گوگل پلی حذف شد

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در توییتی خبر از حذف اپلیکیشن ماسک توسط گوگل‌پلی داده است؛ اپلیکیشنی که برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا تهیه و تولید شده است.

«کیانوش جهانپور» حذف ماسک از گوگل پلی را در راستای «تحریم های ضد بشری غرب وحشی» دانسته و از تمامی شهروندان خواسته که از طریق مارکت‌های اندرویدی دیگر این اپلیکیشن را نصب کنند و لینک مستقیم دانلود این اپلیکیشن را نیز در توییت خود گنجانده است.

اپلیکیشن ماسک از گوگل پلی حذف شد

پیش‌تر تحریم‌های گوگل و یا اپل بر اپلیکیشن‌های ایرانی چندین بار اعمال شده است و با حذف ماسک نیز این شبهه پیش می‌آید که احتمالا بازهم تحریم‌ها وارد عمل شده و این اپلیکیشن را حذف کرده‌اند. اما آیا محدودیت‌های انتشار اپلیکیشنی با محوریت کرونا صرفا مربوط به ایران است؟

از ماه‌های گذشته گوگل نظارت شدید‌تری روی اپلیکیشن‌هایی با محوریت ویروس کرونا را آغاز کرده و تقریبا بسیاری از اپلیکیشن‌های مربوط حذف شده‌اند یا دست کم در نتایج جستجو نمایش داده نمی‌شوند، چرا که از طریق این اپلیکیشن‌ها، در سطح جهانی سواستفاده‌هایی انجام شده بود. در واقع امروز اگر در گوگل پلی عباراتی همچون coronavirus و یا COVID-19 را جستجو کنید، به جز چند اپلیکیشن که متعلق به سازمان بهداشت جهانی است به مورد دیگری برنمی‌خورید و خود این مارکت اندرویدی شما را به سایت اصلی مرکز بهداشت جهانی راهنمایی می‌کند. گرچه گوگل اعلام کرده این اقدام را برای پخش نشدن اخبار غلط و یا مبارزه با عده‌ای سودجو انجام داده اما عده‌ای نیز بر این باور هستند که اقدام گوگل حذف صورت مساله بوده و با نظارت بیشتر می‌توان این اپلیکیشن‌های مفید را در آن داشت.

حال مشخص نیست که اپلیکیشن ماسک به دلیل ایرانی بودن حذف شده است یا صرفا به این دلیل که در گروه اپلیکیشن‌هایی قرار می‌گرفته که مرتبط با کرونا بوده است. گوگل هم به شکل عمومی توضیحی در این رابطه نداده هست، هرچند این احتمال وجود دارد که توضیح چرایی حذف برای سازندگان اپلیکیشن ماسک ارسال شده باشد.

اپلیکیشن ماسک از گوگل پلی حذف شد

مقامات دولتی در کشور، اعلام کرده‌اند که اپلیکیشن ماسک متعلق به بخش خصوصی بوده و دولت و حاکمیت نقشی در ساخت و توسعه آن ندارند، هرچند در این رابطه توضیح خاصی در وب‌سایت اپلیکیشن ماسک قابل مشاهده نیست. در ویدیوهای منتشر شده توسط ماسک، اعلام می‌شود که این سرویس توسط جمعی از دانش آموختگان و مهندسین دانشگاه شریف و شهید بهشتی و امیرکبیر نوشته شده است.

نکته مهم دیگر اینکه اپلیکیشن ماسک ادعای انتشار داده‌های کاربران و عدم حفاظت از آنها (که از سوی برخی کاربران در فضای مجازی مطرح شده) را در وبسایت رسمی خود رد کرده است.

دنیای دیجیتال🖥
دنیای دیجیتال🖥 جدیدترین اپلیکیشن ها، معرفی بازی، خبرهای تکنولوژی، معرفی گجت ها، کنسول و بازی ها، موبایل و تبلت، مقالات علمی و فناوری، کسب و کارهای نو، بررسی سخت افزار، همه چیز از دنیای دیجیتال🔴
Xخرید ارز دیجیتال

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!