دنیای دیجیتال🖥

دنیای دیجیتال🖥

جدیدترین اپلیکیشن ها، معرفی بازی، خبرهای تکنولوژی، معرفی گجت ها، کنسول و بازی ها، موبایل و تبلت، مقالات علمی و فناوری، کسب و کارهای نو، بررسی سخت افزار، همه چیز از دنیای دیجیتال🔴
توسط ۷۵ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

قدرت پردازش بی نظیر برای کمتر از 150 دلار؛ جعبه هوش مصنوعی DeepEye معرفی شد

قدرت پردازشی بی‌نظیر با کمتر از ۱۵۰ دلار؛ جعبه هوش مصنوعی DeepEye معرفی شد

این محصول نسبت به یک GPU هم‌رده، ۹۰ درصد قیمت کم‌تری دارد.

فعالیت در حوزه هوش مصنوعی به سخت‌افزار قدرتمند با توانایی مناسب در انجام پردازش‌های منطقی نیازمند است. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که سخت‌افزار مناسب این کار قیمتی نجومی دارد؛ اما جعبه هوش مصنوعی DeepEye باوجود قیمت اقتصادی‌اش، قدرتی در تراز اسنپدراگون ایکس الایت را برای پردازش‌های هوش مصنوعی به‌نمایش می‌گذارد. این محصول از تراشه ساخته‌شده در چین قدرت می‌گیرد.

شگفتی جدید چینی‌ها با قیمتی باورنکردنی از راه رسید

جعبه هوش مصنوعی DeepEye

به‌نقل از Wccftech، درحالی‌که صنعت تراشه‌سازی چین با تحریم‌های آمریکا مواجه شده، چینی‌ها همچنان با نوآوری‌های قابل‌توجه خود جلوی این تحریم‌ها ایستادگی می‌کنند. ظاهراً چینی‌ها بیشتر تمرکز خود را روی حوزه هوش مصنوعی گذاشته‌اند و حالا به‌لطف نوآوری‌‌های انجام‌شده در این زمینه، شرکت‌های زیادی ازجمله هواوی موفق به گذر از سد محدودیت‌ها شده‌اند. شرکت Intellifusion نیز از آن دسته تولیدکنندگانی است که با ارائه محصول جدیدش توانسته توجه زیادی را به خود جلب کند.

این شرکت چینی محصول جدید و شگفت‌انگیزی را ارائه داده است. نام این محصول، DeepEye است که از تراشه‌ای اختصاصی به‌نام DeepEdge10 Max قدرت می‌گیرد. این چیپ با فرآیند ۱۴ نانومتری ساخته شده و به‌صورت چیپلتی با رابط D2D و معماری RISC-V طراحی شده است. براساس ادعای رسمی Intellifusion، جعبه هوش مصنوعی این شرکت توانایی انجام محاسبات هوش مصنوعی با سرعت 48TOPS را دارد. این رقم حتی از چیپست قدرتمندی مانند اسنپدراگون X Elite با توان 45TOPS نیز بیشتر است.

جعبه هوش مصنوعی DeepEye

ظاهراً دو DeepEye دیگر با تراشه‌های DeepEdge10 Pro و DeepEdge10 Ultra نیز در راه هستند. سرعت پردازش‌های مبتنی بر AI این دو محصول نیز به‌ترتیب برابر با 24TOPS و 96TOPS خواهد بود. مدل مجهز به تراشه ضعیف‌تر تا فصل بعد از راه خواهد رسید. درنهایت نیز Intellifusion ارائه نسخه قدرتمند با پسوند Ultra را برای سه‌ماهه اول ۲۰۲۵ برنامه‌ریزی کرده است. اگر این شرکت با همین روند پیش برود، شاید کار برای رقبایی چون انویدیا سخت‌تر شود.

جعبه هوش مصنوعی DeepEye تنها ۱۰۰۰ یوان (۱۳۸ دلار) قیمت دارد. این قیمت برای محصولی با این قدرت پردازشی کاملاً باورنکردنی است؛ اما ظاهراً Intellifusion توانسته غیرممکن را به ممکن تبدیل کند. به‌ادعای چینی‌ها، قیمت این محصول نسبت به یک GPU با قدرت مشابه کم‌تر بوده و همین می‌تواند رقابت آسان‌تری را برای آن رقم بزند.

دنیای دیجیتال🖥
دنیای دیجیتال🖥 جدیدترین اپلیکیشن ها، معرفی بازی، خبرهای تکنولوژی، معرفی گجت ها، کنسول و بازی ها، موبایل و تبلت، مقالات علمی و فناوری، کسب و کارهای نو، بررسی سخت افزار، همه چیز از دنیای دیجیتال🔴

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
آیدت: فروش فایل، مقاله نویسی در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋