دنیای دیجیتال🖥

دنیای دیجیتال🖥

جدیدترین اپلیکیشن ها، معرفی بازی، خبرهای تکنولوژی، معرفی گجت ها، کنسول و بازی ها، موبایل و تبلت، مقالات علمی و فناوری، کسب و کارهای نو، بررسی سخت افزار، همه چیز از دنیای دیجیتال🔴
توسط ۷۵ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

دانشمندان با دریافت سیگنالی مرموز از مریخ به دنبال کشف رمز و راز حیات بیگانه هستند

دانشمندان با دریافت سیگنال مرموزی از مریخ، به دنبال کشف معمای حیات بیگانه هستند

شب گذشته، یک پیام رمزگذاری‌شده توسط مدارگرد مریخ «ردیاب گاز اگزومارس» سازمان فضایی اروپا دریافت شد که می‌تواند حاوی اطلاعات جذابی باشد.

دانشمندان درحال انجام یک آزمایش جذاب «جستجو برای هوش فرازمینی» (SETI) جدید هستند. در ساعت 22:30 دقیقه (به وقت ایران) چهارم خردادماه، مدارگرد مریخ «ردیاب گاز اگزومارس» سازمان فضایی اروپا پیامی رمزگذاری‌شده را به سمت زمین ارسال کرد. 16 دقیقه بعد، این پیام توسط سه تلسکوپ رادیویی بزرگ روی زمین دریافت شد تا تلاش دانشمندان برای رمزگشایی این سیگنال مرموز و شاید دریافت اطلاعات تازه‌ای درباره حیات بیگانه به‌طور رسمی آغاز شود.

«دانیلا دی پائولیس» که با پروژه چندهفته‌ای A Sign in Space روی این پیام مرموز کار می‌کند، در بیانیه‌ای گفت:

«در طول تاریخ، بشریت به دنبال معنایی در پدیده‌های قدرتمند و دگرگون‌کننده بوده است. دریافت پیام از یک تمدن فرازمینی تجربه‌ای عمیقاً دگرگون‌کننده را برای تمام بشریت به‌همراه خواهد داشت. A Sign in Space از طریق همکاری جهانی یک فرصت بی‌سابقه برای تمرین این سناریو ارائه می‌کند.»

تلاش برای کشف حیات بیگانه

دانشمندان با دریافت سیگنال مرموزی از مریخ، به دنبال کشف معمای حیات بیگانه هستند

رصدخانه Green Bank که در ویرجینیای غربی، ایالات متحده واقع شده، یکی از سه ابزاری است که به سیگنال مدارگرد ردیاب گاز اگزومارس گوش داده است. آرایه تلسکوپ آلن موسسه SETI در شمال کالیفرنیا و ایستگاه نجومی رادیویی مدیسینا در شمال ایتالیا که توسط مؤسسه ملی اخترفیزیک ایتالیا مدیریت می‌شود، دو ابزار دیگر این تحقیق هستند.

محققان هر یک از این مراکز اکنون سیگنال دریافتی را پردازش کرده و در دسترس همکاران خود از سراسر جهان قرار خواهند داد. تیم پروژه نیز از افرادی با پیشینه‌های مختلف می‌خواهد که سیگنال را بررسی کنند و در رمزگشایی آن حضور داشته باشند.

دانشمندان با دریافت سیگنال مرموزی از مریخ، به دنبال کشف معمای حیات بیگانه هستند

«وائل فرح»، دانشمند پروژه آرایه تلسکوپ آلن، در همین بیانیه توضیح می‌دهد:

«بیش از نجوم، ارتباط با موجود فضایی یا بیگانه به دانش بسیار زیادی نیاز خواهد داشت. با A Sign in Space، امیدواریم بتوانیم گام‌های اولیه را در زمینه مقابله با این چالش برداریم.»

این سیگنال مرموز از طریق وب‌سایت این پروژه منتشر شده و تیم محققان، از عموم مردم خواسته‌اند تا در صورت داشتن اطلاعاتی، آن را به اشتراک بگذارند. طی شش تا هشت هفته آینده، تیم پروژه میزبان مجموعه‌ای از جلسات Zoom خواهد بود که روی پیامدهای اجتماعی تشخیص یک «Technosignature» از حیات بیگانه پیشرفته متمرکز است.

دنیای دیجیتال🖥
دنیای دیجیتال🖥 جدیدترین اپلیکیشن ها، معرفی بازی، خبرهای تکنولوژی، معرفی گجت ها، کنسول و بازی ها، موبایل و تبلت، مقالات علمی و فناوری، کسب و کارهای نو، بررسی سخت افزار، همه چیز از دنیای دیجیتال🔴

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
آیدت: فروش فایل، مقاله نویسی در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋