دنیای دیجیتال🖥

دنیای دیجیتال🖥

جدیدترین اپلیکیشن ها، معرفی بازی، خبرهای تکنولوژی، معرفی گجت ها، کنسول و بازی ها، موبایل و تبلت، مقالات علمی و فناوری، کسب و کارهای نو، بررسی سخت افزار، همه چیز از دنیای دیجیتال🔴
توسط ۷۵ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

«مکس هوداک»، هم بنیان گذار نورالینک از این شرکت جدا شد

«مکس هوداک»، هم‌بنیان‌گذار نورالینک از این شرکت جدا شد

هم‌بنیان‌گذار نورالینک اعلام کرده دیگر در این شرکت کار نمی‌کند. او که در ابتدا این شرکت را با ایلان ماسک تاسیس کرده بود، چند هفته‌ای است همکاری خود را با نورالینک قطع کرده، البته فعلا اطلاعاتی درباره شرایط جدایی او در دسترس نیست.

«مکس هوداک» در توییتر این خبر را با دنبال‌کنندگانش به اشتراک گذاشت. شرکت نورالینک مشغول توسعه رابط پهن‌باند مغز و ماشین است تا بتواند بین انسان‌ها و کامپیوترها ارتباط ایجاد کند. ماسک مدعی است دستگاه‌های نورالینک در آینده با کمک «شناخت ابرانسانی» می‌توانند به افراد معلول کمک کنند تا از طریق ذهنشان کامپیوترها یا تلفن‌های هوشمند را کنترل کنند.

نورالینک در سال ۲۰۱۶ تاسیس شد و با سرمایه‌گذاری چند ده میلیون دلاری ایلان ماسک فعالیت‌های خود را شروع کرد. این شرکت در حال حاضر به توسعه ربات‌های جراح نیز مشغول است تا امکان کاشت رابط‌های عصبی درون مغز انسان را ممکن کند؛ رابط‌هایی که دارای رشته‌های بسیار ظریفی از سیم هستند و درون مغز کار گذاشته می‌شوند.

«مکس هوداک»، هم‌بنیان‌گذار نورالینک از این شرکت جدا شد

پس از نمایش دموی سیستم نورالینک در شهریور ۹۹، وب‌سایت MIT Technology Review این نمایش را مورد انتقاد قرار داد. خبرگزاری پزشکی StatNews هم در ماه آوریل ۲۰۲۱ در مقاله‌ای به نقل از یک متخصص اعصاب به نام «آنا وکسلر» نوشت: «در این عصر جدید از توسعه فناوری‌های عصبی خصوصی، دموی شرکت‌ها به‌صورت زنده در یوتیوب پخش می‌شود و با ته‌مایه‌ای از خوش‌بینی فناورانه همراه است و نوید آینده‌ای را می‌دهد که هنوز فرا نرسیده. داده‌های کمی در دسترس قرار می‌گیرد، ولی گزاره‌های سنگینی درباره تبدیل جهان به یک جای بهتر مطرح می‌شود.»

ماسک هیچ پیش‌زمینه‌ای در علوم اعصاب یا دستگاه‌های پزشکی ندارد، ولی به گفته یکی از مدیران پروژه نورالینک، تلاش او این است که به حل چالش‌های مهندسی پیش روی نورالینک کمک کند. ماسک هنوز به خبر جدایی هم‌بنیان‌گذار نورالینک واکنشی نشان نداده است.

دنیای دیجیتال🖥
دنیای دیجیتال🖥 جدیدترین اپلیکیشن ها، معرفی بازی، خبرهای تکنولوژی، معرفی گجت ها، کنسول و بازی ها، موبایل و تبلت، مقالات علمی و فناوری، کسب و کارهای نو، بررسی سخت افزار، همه چیز از دنیای دیجیتال🔴

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
آیدت: فروش فایل، مقاله نویسی در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋