دنیای دیجیتال🖥

جدیدترین اپلیکیشن ها، معرفی بازی، خبرهای تکنولوژی، معرفی گجت ها، کنسول و بازی ها، موبایل و تبلت، مقالات علمی و فناوری، کسب و کارهای نو، بررسی سخت افزار، همه چیز از دنیای دیجیتال🔴
توسط ۴۹ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

گمرک: گوشی موبایل، دومین واردات بزرگ کشور در سال ۹۹ بوده است

گمرک: گوشی موبایل، دومین واردات بزرگ کشور در سال ۹۹ بوده است

معاون فنی دفتر آمار و پردازش اطلاعات گمرکی گمرک ایران با انتشار گزارشی، جزئیات واردات کشور در سال ۹۹ را بیان کرد که بر اساس آن گوشی موبایل دومین واردات بزرگ کشور در سال گذشته بوده است.

به گزارش دیجیتال به نقل از عصر ایران، «آرزو غنیون» معاون فنی دفتر آمار و پردازش اطلاعات گمرکی گمرک ایران در گزارشی که منتشر ساخته اعلام کرده «شیوع ویروس کرونا و محدودیت های اعمال شده برای مقابله با فراگیری آن باعث شد تا سال ۹۹ ، سال کسب وکارهای مجازی و آموزش آنلاین به شمار آید که در این مسیر تلفن های همراه هوشمند ابزار اصلی این نوع کسب و کار و مدل جدیدی از زندگی باشد.»

باید گفت در سال کرونا زده ۹۹ جدا از موضوع آموزش آنلاین، بسیاری از دید و بازدیدها نیز از طریق فضای مجازی انجام شد و مساله دورکاری نیز برای برخی از کارمندان پیش آمد؛ دو موضوعی که شاید در واردات گوشی بی‌تاثیر نبوده است.

بر اساس اطلاعات موجود و مقدماتی گمرک، طی دوازده ماهه سال ۱۳۹۹، حدود ۱۳ میلیون ۴۹۲ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۲ میلیارد و ۴۳۶ میلیون دلار با رویه تجاری وارد کشور شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۲۰ درصد رشد از نظر تعدادی و ۶۹ درصد رشد از نظر ارزشی را نشان می‌دهد.

بر اساس آمار گمرکی کشوری میزان واردات گوشی تلفن همراه طی سال ۱۳۹۹ نسبت به سال ۱۳۹۸ ، از نظر تعدادی حدود دو میلیون و ۲۵۰ هزار دستگاه بیشتر شده است در صورتی که میزان واردات گوشی تلفن همراه در سال ۱۳۹۸، بالغ بر یازده میلیون و ۲۴۴ هزار دستگاه و به ارزش یک میلیارد و ۴۴۲ میلیون دلار بوده است. هرچند این آمار را اگر با آمار انجمن واردکنندگان موبایل در نظر بگیریم، این آمار و ارقام کمی تغییر پیدا خواهند کرد.

گمرک: گوشی موبایل، دومین واردات بزرگ کشور در سال ۹۹ بوده است

بیشترین واردات موبایل بر حسب تعداد دستگاه طی سال گذشته به ترتیب مربوط به ماه های دی ، اسفند و تیر با یک میلیون و ۷۶۰ هزار دستگاه ، یک میلیون و ۶۶۸ هزاردستگاه و یک میلیون و ۶۶۷ هزار دستگاه بوده است و کمترین میزان واردات گوشی تلفن همراه به لحاظ تعدادی نیز به فروردین ماه سال گذشته با ۳۱۷ هزار دستگاه اختصاص دارد. همچنین بر اساس گزارش گمرک، کشورهای طرف معامله در خصوص واردات گوشی تلفن همراه ، عمدتا امارات متحده عربی و چین بوده است.

در کنار واردات گوشی تلفن همراه با رویه تجاری واردات این کالای مصرفی از طریق ورود مسافر نیز صورت می پذیرد که نیاز به انجام ثبت مشخصات گوشی تلفن همراه در سامانه هوشمند مدیریت تجهیزات سامانه‌ای (همتا) دارد. گفته شده که تعداد ۶۵۲ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه به طریق مسافری وارد کشور شده که در مجموع کل واردات گوشی تلفن همراه به طریقه تجاری و مسافری در سال ۱۳۹۹، به ۱۴ میلیون و ۱۴۴هزار دستگاه می‌رسد.

این میزان واردات گوشی موبایل به طریق مسافری طی سال ۱۳۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۸ که حدود سه میلیون و ۸۳۹ هزار دستگاه وارد کشور شده بود کاهش ۸۳ درصدی را نشان می‌دهد. کاهش تردد مسافر به خاطر شرایط کرونا و تغییرات قوانین گوشی مسافری و نظارت سختگیرانه‌تر بر روند رجیستری شدن این گوشی‌ها و همچنین احتمالا کاهش قدرت خرید مردم از عوامل کاهش واردات گوشی به صورت مسافری است.

گمرک: گوشی موبایل، دومین واردات بزرگ کشور در سال ۹۹ بوده است

شایان ذکر است در آخرین اخبار مربوط به ماخذ تعرفه گوشی تلفن همراه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه امسال ، حقوق ورودی واردات گوشی‌های تلفن همراه وارداتی به شیوه تجاری با ارزش بالای ششصد دلار را ۱۲ درصد تعیین کردند. به عبارت دیگر سود بازرگانی واردات گوشی های موبایل با ارزش بالای ششصد  دلار به شیوه تجاری از یک به هشت درصد افزایش یافته وبا احتساب چهار درصد حقوق و عوارض گمرکی،ماخذ تعرفه واردات گوشی تلفن همراه از ۵ به ۱۲ رصد برای تلفن های همراه بالای ۶۰۰ دلار می رسد

گفتنی است تلفن همراه بعد از کالای «ذرت» در رتبه دوم کالاهای وارداتی به کشور در سال ۹۹ قرار داشته است.

دنیای دیجیتال🖥

جدیدترین اپلیکیشن ها، معرفی بازی، خبرهای تکنولوژی، معرفی گجت ها، کنسول و بازی ها، موبایل و تبلت، مقالات علمی و فناوری، کسب و کارهای نو، بررسی سخت افزار، همه چیز از دنیای دیجیتال🔴

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋