دنیای دیجیتال🖥

جدیدترین اپلیکیشن ها، معرفی بازی، خبرهای تکنولوژی، معرفی گجت ها، کنسول و بازی ها، موبایل و تبلت، مقالات علمی و فناوری، کسب و کارهای نو، بررسی سخت افزار، همه چیز از دنیای دیجیتال🔴
توسط ۴۶ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

کشف گونه جدیدی از ویروس کرونا که می تواند در برابر واکسن مقاوم باشد

کشف گونه جدیدی از ویروس کرونا که می‌تواند در برابر واکسن مقاوم باشد

هنگامی که از ویروس آنفلونزا صحبت می‌کنیم، وجود گوناگونی بسیار زیاد آن یکی از چالش‌های بزرگ محسوب می‌شود و ممکن است واکسیناسیون ویروس آنفلونزا هر سال برای گونه‌ مختلفی انجام شود. ظاهرا ویروس کرونا هم دچار این مشکل شده باشد چرا که در ۱۳ کشور مختلف خبر از کشف گونه جدید آن به گوش می‌رسد.

محققان دانشگاه «ادینبرو» واقع در اسکاتلند از ویروس کرونا جدید با نام «B.1.525» یاد و خاطرنشان کرده‌اند که در این گونه جدید با شاخک پروتئینی جهش یافته‌ای روبرو هستیم که به راحتی به سلول‌های انسان متصل و وارد آن‌ها می‌شود. ویروس کرونا جدید در انگلیس، نیجریه و ۱۱ کشور دیگر شناسایی شده است.

دانشمندان از این نظر نگران هستند که با وجود این جهش که به E484K معروف است، تاثیر واکسن‌های کشف شده‌ای مانند فایرز و اسپوتنیک از بین برود. محققان معتقدند این جهش به ویروس کمک می‌کند تا از آنتی‌بادی‌های خنثی کننده عبور کند و به آلوده کردن سلول‌های داخل بدن ادامه دهد. «سیمون کلارک»، دانشیار میکروبیولوژی سلولی دانشگاه «ریدینگ» در این رابطه عنوان کرده که شاخک پروتئینی جهش یافته باعث می‌شود نوع ویروس کرونایی که در آفریقای جنوبی کشف شده در برابر برخی واکسن‌ها مقاوم باشد.

ویروس کرونا

کلارک علاوه بر نگرانی از اینکه نوع جدید ویروس کرونا ممکن است در برابر واکسن‌ها مقاوم باشد، عنوان کرده دانشمندان هنوز از مقدار شیوع این ویروس در آینده اطلاع دقیقی ندارند با این حال اگر شیوع موفقیت آمیزی داشته باشد، این احتمال وجود دارد که در برابر واکسن‌های فعلی کاملا مقاوم باشند.

با این وجود متخصصان پزشکی ادعا می‌کنند هنوز هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کننده‌ی علائم شدیدتر این بیماری یا سرعت انتقال بیشتر آن باشد. تا این هفته، ۴۶ مورد از ویروس جدید کرونا توسط توالی‌یابی ژن در انگلیس تایید شده است. همچنین اولین نمونه‌های آن در کشور نیجریه از دسامبر گذشته کشف شده بود.

دنیای دیجیتال🖥

جدیدترین اپلیکیشن ها، معرفی بازی، خبرهای تکنولوژی، معرفی گجت ها، کنسول و بازی ها، موبایل و تبلت، مقالات علمی و فناوری، کسب و کارهای نو، بررسی سخت افزار، همه چیز از دنیای دیجیتال🔴

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋