دنیای دیجیتال🖥

جدیدترین اپلیکیشن ها، معرفی بازی، خبرهای تکنولوژی، معرفی گجت ها، کنسول و بازی ها، موبایل و تبلت، مقالات علمی و فناوری، کسب و کارهای نو، بررسی سخت افزار، همه چیز از دنیای دیجیتال🔴
توسط ۳۳ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

فروش تبلت های هیبریدی در دوران کرونا افزایش یافت، اما آینده تبلت ها روشن نیست

فروش تبلت‌های هیبریدی در دوران کرونا افزایش یافت، اما آینده تبلت‌ها روشن نیست

برای اولین بار، تبلت‌ PCها (تبلیت‌های هیبریدی)، جزو پرفروش‌ترین‌های بازار تبلت‌ها شدند. براساس گزارش تحقیقاتی که جدیدا منتشر شده بازار فروش تبلت‌های بزرگ، با سریع‌ترین رشد از سال ۲۰۱۴ تاکنون روبرو است.

همه‌گیری کووید ۱۹ و متعاقب آن قرنطینه در سراسر جهان، عادات زیادی را تغییر داده که یکی از آن‌ها استفاده بیشتر از دستگاه‌های ارتباط جمعی مانند گوشی هوشمند و تبلت است. براساس گزارش تحقیقاتی جدیدی از Strategy Analytics، این شرایط، زندگی جدیدی به بازار تبلت‌ PCها داده است.

تب و تاب بازار تبلت‌ها اوایل سال ۲۰۱۰ با بزرگ‌تر و قوی‌تر شدن گوشی‌های هوشمند در کنار حفظ اندازه مناسب، پایین آمد؛ اما وقتی در خانه مانده‌اید و نیازی به دستگاه کوچکی در جیب خود ندارید و ساعت‌ها باید به صورت اینترنتی به فراگیری درس بپردازید، صفحه بزرگ‌تری که یک تبلت در اختیارتان قرار می‌دهد، دوباره به مزیتی ارزشمند تبدیل می‌شود. در نتیجه، طبق گزارش Strategy Analytics، بازارها تبلت‌ها شاهد سریع‌ترین رشد خود از سال ۲۰۱۴ تاکنون است.

با توجه به گزارش منتشر شده، این مقدار فروش تنها ۱ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ افزایش داشته باشد؛ اما این مقدار با توجه به کاهش فروش ۵ سال گذشته است. فروش تبلت‌های دارای صفحه‌نمایش بزرگ نیز برای اولین بار از سهم تبلت‌های کوچک‌تر پیشی گرفته است. این دستگاه‌ها (مانند آیپد پرو و مایکروسافت سرفیس پرو) به نوعی تحت عنوان رقبای لپ‌تاپ‌ها به بازار عرضه می‌شوند و گاهی اوقات نیز لوازم جانبی مانند صفحه کلید و قلم دیجیتال با خود به همراه دارند. «استراتژی آنالیتیکس» پیش‌بینی می‌کند که تبلت‌های ۱۰ اینچی یا بیشتر همچنان سهم خود از بازار را افزایش می‌دهند و تا سال ۲۰۲۵، دو سوم فروش تبلت‌ها را از آن خود می‌کنند.

امیدواریم که تا آن زمان همه‌گیری کرونا تمام شده باشد؛ اما این سوال پیش می‌آید که بازار تبلت‌ها سال ۲۰۲۵ چگونه خواهد بود؟ با توجه به پیش‌بینی استراتژی آنالیتیکس مبنی بر اینکه فروش طی چند سال آینده ثابت باقی می‌ماند؛ انتظار می‌رود که این افزایش علاقه (خصوصا در مورد ظاهر و اندازه تبلت‌ها) کوتاه مدت باشد. برگشتن به حالت عادی یعنی استفاده بیشتر از تلفن همراه به جای تبلت برای بیرون از خانه. اگرچه استراتژی آنالیتیکس پیش‌بینی می‌کند که تبلت‌های دارای صفحه کلید جداشونده (اصطلاحا هیبریدی) طی چند سال آینده، به تثبیت سهم در بازار ادامه خواهند داد.

دنیای دیجیتال🖥

جدیدترین اپلیکیشن ها، معرفی بازی، خبرهای تکنولوژی، معرفی گجت ها، کنسول و بازی ها، موبایل و تبلت، مقالات علمی و فناوری، کسب و کارهای نو، بررسی سخت افزار، همه چیز از دنیای دیجیتال🔴

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋