دنیای دیجیتال🖥

جدیدترین اپلیکیشن ها، معرفی بازی، خبرهای تکنولوژی، معرفی گجت ها، کنسول و بازی ها، موبایل و تبلت، مقالات علمی و فناوری، کسب و کارهای نو، بررسی سخت افزار، همه چیز از دنیای دیجیتال🔴
توسط ۳۸ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

چطور شرایط بد را با کلمات مثبت تغییر دهیم؟

چطور شرایط بد را با کلمات مثبت تغییر دهیم؟

اگر پاندمی کووید ۱۹ شما را هم کلافه کرده می توانید صرفا با تغییر کلمات مورد استفاده تان برای توصیف شرایط فعلی خود، احساس بهتری را تجربه کنید. کلمات مثبت به شما کمک خواهند کرد که چالش های کاری خود را از یک فاجعه احتمالی به فرصتی برای یادگیری تبدیل کنید یا اینکه به لطف آن در بحبوحه اتفاقات ناامیدکننده پیاپی، کورسوی امیدی را مقابل خود ببینید.

در ادامه این مطلب چند روش برای استفاده از کلمات مثبت در زندگی روزمره را با شما در میان می گذاریم.

نیمه پر لیوان را ببیند

کلمات مثبت

به جای اینکه خود را مجبور به انجام کارها ببینید و مثلا بگویید که باید به خرید بروم یا باید خانه را تمیز کنم بهتر است از زاویه ای دیگر به موضوع نگاه کنید و مثلا این را در ذهن خود تکرار کنید که خیلی ها پول خرید یا خانه ای برای تمیز کردن ندارند. در واقع به جای آنکه احساس اجبار داشته باشید، به کارهای خود به چشم فرصت نگاه کنید.

روش دیگر برای آنکه نیمه پر لیوان را ببنید این است که به جای معایب کارها مزایای آنها را ببیند و از جمله بندی های مثبت در کارهای خود استفاده کنید. مثلا اگر قرار است که رژیم غذایی تازه ای را دنبال کنید ممکن است با خود بگوییم که دیگر نمی توانم شکلات و شیرینی بخورم. در عوض بهتر است به دنبال مزیت این ٰرژیم غذایی بگردید و مثلا بگویید از این به بعد قرار است سالم تر بخورم.

به جای حرف اضافه «اما» از حرف ربط «و» استفاده کنید

وقتی با همکاران خود صحبت می کنید می توانید برای حفظ بار مثبت جملات خود به جای اما از حرف ربط «و» استفاده نمایید. برای مثال وقتی همکاری می گوید کارت را خیلی خوب در شرکت انجام می دهی، معمولا در این لحظه همه ما منتظر هستیم که متکلم با گفتن عبارت «اما» ایرادی به کار ما وارد کند و در این صورت تمام تاثیر جمله مثبت قبلی از نظرمان پاک میشود.

برای همین بهتر است که در زمان فیدبک دادن به همکاران و تجلیل از تلاششان در محیط کار به جای اما از «و» استفاده نمایید و مثلا بگویید خیلی خوب در شرکت کار میکنی و بهتر است همزمان روی مهارت های ارتباطی خودت هم کار کنید.

تمرین سپاسگزاری به صورت روزانه

چطور شرایط بد را با کلمات مثبت تغییر دهیم؟

در پایان روش دیگر برای بهبود جهان بینی تمرین سپاسگزاری است. حق شناسی و سپاسگزاری یعنی به هر نقطه ای که نگاه میکنید چیزهای خوب ببینید. Shawn Achor مولف کتاب مزیت شادی: چطور یک ذهن مثبت سرچشمه موفقیت در کار و زندگی می شود در این باره می گوید که تمرین سپاسگزاری میتواند در نهایت نتیجه مثبتی را در زندگی و کار به ارمغان بیاورد.

تمرین سپاسگزاری نیز بسیار ساده است و صرفا باید هر روز جمله ای کامل شامل سه چیز که برای آن احساس شکرگزاری و رضایت دارید را روی یک تکه کاغذ بنویسید یا بر زبان بیاورید و بگویید که چرا بابت داشتن آنها سپاسگزار هستید. اینکه سلامت هستید و میتوانید صبح ها ورزش کنید یا خانه ای دارید که در آن احساس آرامش و امنیت می کنید میتوانند از جمله این موارد باشند.

در نظر داشته باشید که فکر کردن به چیزهای بد دردی از ما دوا نمی کند اما پیدا کردن خوبی ها در هر جایی میتوانند تغییری شگرف در حس و حال ما ایجاد کند. اگر سپاسگزاری و شکرگزاری را با خود تمرین کنید روزهای چالش برانگیز کار برایتان به درس های مفید تبدیل می شوند و میتوانید از وضعیت بد اقتصادی برای خود فرصت بسازید.

دنیای دیجیتال🖥

جدیدترین اپلیکیشن ها، معرفی بازی، خبرهای تکنولوژی، معرفی گجت ها، کنسول و بازی ها، موبایل و تبلت، مقالات علمی و فناوری، کسب و کارهای نو، بررسی سخت افزار، همه چیز از دنیای دیجیتال🔴

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋