دنیای دیجیتال🖥

جدیدترین اپلیکیشن ها، معرفی بازی، خبرهای تکنولوژی، معرفی گجت ها، کنسول و بازی ها، موبایل و تبلت، مقالات علمی و فناوری، کسب و کارهای نو، بررسی سخت افزار، همه چیز از دنیای دیجیتال🔴
توسط ۴۹ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

کروم با بهینه سازی سایت ها مصرف باتری دستگاه ها را کاهش می دهد

کروم با بهینه‌سازی سایت‌ها مصرف باتری دستگاه‌ها را کاهش می‌دهد

کروم محبوبترین مرورگر جهان است، اما عملکرد مناسبی در زمینه مصرف انرژی ندارد، با این حال انتظار می‌رود با یک ویژگی جدید تا حدودی این مشکل برطرف شود.

اگر شارژ لپ تاپ شما با سرعت بالایی تمام می‌شود، به احتمال زیاد مرورگر گوگل یکی از دلایل آن است. علاوه بر کروم، سایت‌ها نیز یکی از متهمان مصرف بالای باتری محسوب می‌شوند چرا که به منابع زیادی نیاز دارند. این کمپانی سعی کرده با این مشکل هم در زمینه بازاریابی و هم از نظر فنی مقابله کند و حالا می‌خواهد یک ویژگی جدید به آن اضافه کند که مانع از تخلیه باتری توسط برخی سایت‌ها می‌شود.

گوگل نمی‌تواند در تمام این سایت‌ها تغییر ایجاد کند، اما کروم می‌تواند تاثیر این سایت‌ها روی سیستم را کاهش دهد و مصرف انرژی توسط آن‌ها را کمتر کند.

کروم

در هفته‌های گذشته اطلاعات زیادی درباره ویژگی صرفه‌جویی مرورگر گوگل منتشر شده و نتایج آزمایشات این غول فناوری آمریکایی نشان می‌دهد که می‌تواند برخی صفحات وب در پس زمینه را در حالت Sleep قرار دهد. با کاهش تایمر جاوا اسکریپت، فعالیت اضافه پردازنده متوقف خواهد شد و در نهایت، مصرف انرژی کاهش پیدا می‌کند. حالا گوگل می‌خواهد گزینه‌ای برای کاهش مصرف انرژی در اختیار سایت‌ها قرار دهد.

در حال حاضر نحوه عملکرد این قابلیت مشخص نشده، اما سایت‌ها می‌توانند از کدها و تگ‌های مخصوصی استفاده کنند تا کروم متوجه نیاز به بهینه‌سازی آن‌ها برای مصرف باتری یا پردازنده شود. این مرورگر می‌تواند فریم ریت صفحه را کاهش دهد یا سرعت اجرای اسکریپت را کاهش دهد تا در چرخه و مصرف انرژی پردازنده صرفه‌جویی شود.

صفحات وب با استفاده از این قابلیت می‌توانند زمانی که کاربر ویژگی ذخیره انرژی را در سیستم عامل خود فعال می‌کند، عملکرد خود را تنظیم کنند. این موضوع برای برنامه‌های پیش‌رونده وب یا PWA اهمیت بالایی دارkد، چرا که می‌توانند از حالت باتری سیستم عامل اطلاع پیدا کنند و عملکردی مشابه با اپ‌های عادی داشته باشند.

دنیای دیجیتال🖥

جدیدترین اپلیکیشن ها، معرفی بازی، خبرهای تکنولوژی، معرفی گجت ها، کنسول و بازی ها، موبایل و تبلت، مقالات علمی و فناوری، کسب و کارهای نو، بررسی سخت افزار، همه چیز از دنیای دیجیتال🔴

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋