دنیای دیجیتال🖥

دنیای دیجیتال🖥

جدیدترین اپلیکیشن ها، معرفی بازی، خبرهای تکنولوژی، معرفی گجت ها، کنسول و بازی ها، موبایل و تبلت، مقالات علمی و فناوری، کسب و کارهای نو، بررسی سخت افزار، همه چیز از دنیای دیجیتال🔴
توسط ۷۵ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

آمادگی بایت دنس برای واگذاری تیک تاک به مایکروسافت در پی هشدار ترامپ

آمادگی بایت دنس برای واگذاری تیک تاک به مایکروسافت در پی هشدار ترامپ

دونالد ترامپ دیروز در صحبت با خبرنگاران اعلام کرده بود که به دنبال ممنوعیت استفاده از تیک تاک در آمریکا است و حالا به نظر می‌رسد مالک این اپلیکیشن، «بایت دنس» موافقت کرده به صورت کامل فعالیت‌های آن در این کشور را واگذار کند.

تیک تاک یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان و ایالات متحده آمریکا است، اما مقامات آمریکایی آن را یک تهدید برای امنیت ملی این کشور می‌دانند. پس از اینکه وزیر امور خارجه این کشور، «مایک پمپئو» به احتمال ممنوعیت از این برنامه اشاره کرد و همچنین کمپین انتخاباتی «جو بایدن» نیز استفاده از آن برای اعضا را ممنوع کرد، دونالد ترامپ در صحبت با خبرنگاران از امضای دستوری برای ممنوعیت آن خبر داد.

بایت دنس به عنوان مالک این شبکه اجتماعی در گذشته به دنبال نگهداری سهم کوچکی از کسب و کار آن در ایالات متحده آمریکا بود که کاخ سفید چنین درخواستی را رد کرد. حالا به گزارش رویترز، این شرکت چینی می‌خواهد به صورت کامل از این کشور خارج شود و مایکروسافت این شبکه اجتماعی را در ایالات متحده آمریکا تصاحب کند.

در همین راستا برخی از سرمایه‌گذاران بایت دنس که در ایالات متحده آمریکا قرار دارند، احتمالا می‌توانند به سهم کوچکی از آن دست پیدا کنند. نزدیک به ۷۰ درصد سرمایه‌گذاران خارجی بایت دنس آمریکایی هستند.

کاخ سفید در بیانیه‌ای بدون اشاره به دستور دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت استفاده از تیک تاک اعلام کرده:

«دولت نگرانی‌های جدی پیرامون تیک تاک برای امنیت ملی دارد و به ارزیابی سیاست‌های آینده خود ادامه می‌دهد.»

بایت دنس

بایت دنس در این رابطه اظهار نظری نکرده، اما مدیر عمومی تیک تاک در ایالات متحده آمریکا گفته:

«ما برای مدت طولانی اینجا هستیم و به اشتراک‌گذاری صدای شما ادامه می‌دهیم.»

در طرح پیشنهادی بایت دنس، مایکروسافت که صاحب شبکه اجتماعی لینکدین است، وظیفه حفظ امنیت تمام کاربران تیک تاک در آمریکا را برعهده می‌گیرد. به نظر می‌رسد در این برنامه، یک شرکت آمریکایی دیگر غیر از مایکروسافت نیز می‌تواند چنین نقشی داشته باشد. مایکروسافت در این زمینه اظهار نظری نکرده، البته گزارشی به توقف مذاکرات میان این دو کمپانی به علت تصمیمات کاخ سفید اشاره کرده است.

زمانی که اوایل امسال شرکت «Cheetah Mobile» بخش کوچکی از سهام بایت دنس را طی یک قرارداد خصوصی فروخت، ارزش آن ۱۴۰ میلیارد دلار تخمین زده شد. از سرمایه‌گذاران مطرح این شرکت چینی می‌توان به گروه سافت بانک اشاره کرد.

دنیای دیجیتال🖥
دنیای دیجیتال🖥 جدیدترین اپلیکیشن ها، معرفی بازی، خبرهای تکنولوژی، معرفی گجت ها، کنسول و بازی ها، موبایل و تبلت، مقالات علمی و فناوری، کسب و کارهای نو، بررسی سخت افزار، همه چیز از دنیای دیجیتال🔴

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
آیدت: فروش فایل، مقاله نویسی در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋